Strona 1 z 1
Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
9 stycznia 2005, 21:38
przez Kts
Witam
Mam zamiar kupic S.Ibize 1.9 TDI 100km rocznik 2002, przebieg 53 tys.
Nie chciałbym robic tego na chura i kupuć kota w worku.
Napewno nie można na 100% byc pewnym co sie kupuje przy aucie
używanym. Dlatego prosze Was kolegów z forum o pomoc na co mozna,
zwrócić uwagę przy pierwszym sprawdzeniu auta(bede miał mozliwosc jazdy)
Cena nie wydaje sie podejrzanie niska- Wyjsciowa to 35 tys.(pełne wyposazenie.)
Pan mówi ze byl wymieniony tylko lewy przedni błotnik i leflektor.
Jesli jest to prawda to bylo by dobrze, ale czy sprzedawca nie kłamie....
Myslałem nad odpłatnym sprawdzeniem przed ewentualnym zakupem auta w autoryzowanej
stacji(mam taką mozliwosc)- czy ma to sens.Doradzcie prosze cokolwiek w tym temacie.
Dziekuje
Pozdrawiam
Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
9 stycznia 2005, 22:02
przez saszi
sprawdzaj co tylko sie da mialem okazej ogladac Ibe w Pleszewie zekomo po delikatnym obtarciu... a prawda okazala sie bolesna... ale nastepnego dnia trafil sie jakis los... takze dokladnie zbadaj auto

Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
9 stycznia 2005, 22:09
przez da3
podpiac Vaga , dobry blacharz i jakis mechanik z pasja bo w Aso to przewaznie ,a szkoda nawet mowic

Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
9 stycznia 2005, 22:40
przez Barth
Kts, powiedz tak kolesiowi ze dajesz auto na dokladne zbadanie , jesli bedzie tylko blotnik i lampa to ty placisz , a jak wiecej to juz idzie to z jego portfela ,jesli nic nie ukrywa to nie bedzie sie bał
Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
10 stycznia 2005, 09:39
przez mm.max
Kts napisał(a):Witam
Pan mówi ze byl wymieniony tylko lewy przedni błotnik i leflektor.
Jesli jest to prawda to bylo by dobrze, ale czy sprzedawca nie kłamie....
Wielka ostrożność jest wskazana bo
tekst stary jak świat i w nie wielkim % się sprawdza ale życzę Ci oby w Twoim potencjalnym wózku to był tylko błotnik i lampa.
Co do sprawdzania samochodu w ASO - daj sobie spokój

szkoda czasu i pieniędzy
Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
10 stycznia 2005, 12:39
przez rudal
da3 napisał(a):podpiac Vaga , dobry blacharz i jakis mechanik z pasja bo w Aso to przewaznie ,a szkoda nawet mowic

Z tym Vagiem, to moze nie pojsc tak latwo... Spotkalem sie z tym, ze sprzedajacy jak tylko uslyszal, ze chcemy podpiac auto do kompa to spanikowal, zburzyl sie i spienil... Zaczal cos mocno poddenerwowany o czytaniu kodow, zlodziejach itp. Do tej pory nie wiem jak to jest? Moze ktos mnie oswieci: podpinanie Vaga moze byc potecjalne niebezpieczne? Moze ulatwic komus skrojenie auta? W tym przypadku kolo krecil - auto bylo zle poskladane i bylo co najmniej powazne podejrzenie, ze stukniete znacznie bardziej niz zapowiadal kolo - po podlaczeniu moglo wyjsc jeszcze wiecej jego kretactw, ale jestem ciekaw, na ile rzeczywiscie niebezpieczne moze byc podpiecie Vaga dla nieufnego wlasciciela samochodu.
Pozdrawiam:)
rudal
Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
10 stycznia 2005, 12:41
przez Barth
Mozesz zczytac pin do imobilaizera i l wtedy mozesz sobie dorobic kluczyk

!! I dlatego niektorzy sie boją

!
Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
10 stycznia 2005, 13:15
przez rudal
Barth - Czyli znajac polskie realia, slusznie sie boja
PS: Dzieki za info

Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
10 stycznia 2005, 13:29
przez da3
rudal napisał(a):Barth - Czyli znajac polskie realia, slusznie sie boja
PS: Dzieki za info

jak oddajesz auto do serwisu na przeglad to tez sprawdzaja najpierw bledy Vagiem, jak robisz program to tez sprawdzasz Vagiem poza tym ktory zlodziej sie przejmuje w dzisiejszych czasach immobilajzerem

Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
10 stycznia 2005, 13:37
przez rudal
da3 napisał(a):(...) poza tym ktory zlodziej sie przejmuje w dzisiejszych czasach immobilajzerem

...no na tym, to ja sie juz nie znam komletnie...
A co do reszty, ryzyko wkalkulowane, masz auto, ubezpieczasz i w razie czego wiadomo. A taki handlarz, moze sie myle, ale chyba nie musi miec ubezpieczonego auta w chwili sprzedazy?
Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
10 stycznia 2005, 14:04
przez Tonny S
Znajac zycie to oni nie obawiaja sie o ten IMO tylko o te bledy co wyskocza na tym kompie, jak ktos chce podjebac auto to nie wazne w jaki sposob jest zabezpieczone i tak je popierdziela.
Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
10 stycznia 2005, 19:07
przez saszi
auto OC musi miec zawsze bez tego po zakupie auta moga byc problemy

Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
11 stycznia 2005, 13:42
przez bacardi
saszi napisał(a):auto OC musi miec zawsze bez tego po zakupie auta moga byc problemy

Bez OC się auta nie zarejestruje, ale przecież po kupnie sami możemy je opłacić... to że ktoś wczesniej ktoś robił to wbrew prawu, to chyba ani nas nie dotyczy ani nikt tego nie sprawdza

?
Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
12 stycznia 2005, 11:40
przez rudal
bacardi napisał(a):saszi napisał(a):auto OC musi miec zawsze bez tego po zakupie auta moga byc problemy

Bez OC się auta nie zarejestruje,...(ciach)
Pytanie moze glupie

, ale usprawiedliwiam sie faktem, ze jeszcze nigdy nie bylem wlascicielem auta... Czy musimy kupowac zarejestrowane auto? A kupujac z salonu nowke - one chyba raczej nie sa jeszcze zarejestrowane?
Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
12 stycznia 2005, 12:17
przez Tonny S
rudal napisał(a):bacardi napisał(a):saszi napisał(a):auto OC musi miec zawsze bez tego po zakupie auta moga byc problemy

Bez OC się auta nie zarejestruje,...(ciach)
Pytanie moze glupie

, ale usprawiedliwiam sie faktem, ze jeszcze nigdy nie bylem wlascicielem auta... Czy musimy kupowac zarejestrowane auto? A kupujac z salonu nowke - one chyba raczej nie sa jeszcze zarejestrowane?
Kupując nówke z salony nie wydadza ci auta jesli nie zarejestrujesz go i nie opłacisz ubezpieczenia - auto rejestrujesz na podstawie wystawionej przez ASO faktury. Jesli kupujesz z 2 reki auto nie musi byc zarejestrowane ale wtedy masz kupe dodatkowej roboty papierkowej - znajac zycie auto nie ma opłaconej akcyzy itp itd to tak jak bys sam sobie auto z zachodu przyprowadził i miał te wszystkie papiery załatwić a jest tego sporo

Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
12 stycznia 2005, 12:43
przez rudal
Tonny S, czyli auto ktore kupujesz wcale nie musi byc ubezpieczone - C.B.D.U.
(Co Bylo Do Udowodnienia;)

Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
12 stycznia 2005, 12:47
przez Tonny S
rudal napisał(a):Tonny S, czyli auto ktore kupujesz wcale nie musi byc ubezpieczone - C.B.D.U.
(Co Bylo Do Udowodnienia;)

Jesli kupujesz z zachodu nigdy nie jest ubezpieczone - jedynie takie ktore jest juz zarejestrowane powinno miec chociaz to podstawowe ubezpieczenie OC choć tez nie musi bo akurat sie skonczyło - tyle ze takim autem nie mozna poruszać sie w ruchu publicznym i nalezy je bezzwłocznie ubezpieczyc by moc korzystac z dróg publicznych.
Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
12 stycznia 2005, 16:26
przez aleksm
Cena 35 tys. PLN za ibizę TDI w nowej budzie według mnie budzi trochę wątpliwości.
Jak dla mnie trochę za mało.
Według aktualnego (ze stycznia) INFO EXPERTA jej wartość to ponad 40 tys. PLN - a wszystkie tego typu cenniki raczej zaniżają ceny.
Ja się przymierzam do sprzedania mojej IBIZY, ale za taką cenę to bym jej na pewno nie oddał - jeżdzę nią rok - też była sprowadzona i uszkodzona z przodu .
Nie była też rejestrowana w kraju,tak więc w Polsce byłem pierwszym właścicielem.
Byłem z nią na ścieżce diagnostycznej i podpinałem komputer - wszystko wyszło o.k. więc ją wziąłem. Miała przejechane 10 tys. km - teraz ma 43 tys. i wszystko jest o.k. co potweirdza, że dobrze kupiłem.
Re: Zakup Ibizy TDi 100km prośba o pomc

Napisane:
12 stycznia 2005, 18:00
przez saszi
jak kupujesz auto z zachodu ktore jezdzi musisz miec takze OC ktore z regoky wykupujesz w danym kraju a jesli kupujesz auto ktore nie ma OC w Poslce mozna miec takze problemy...