Strona 1 z 1

Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 26 grudnia 2008, 14:59
przez Orzeł
Od jakiegoś czasu przy hamowaniu sciaga mi auto w prawo. Jeszcze nie mialem czasu obadać czemu sie tak dzieje, ale może ktoś miał u siebie podobną dolegliwość i wie co z tym zrobić. Dodam, ze ustawienie zbierzności nic tutaj nie pomogło. Zastanawiam sie czy któryś klocek w lewym kole sie nie przyblokował i siła hamowania na tym kole może jest mniejsza??

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 26 grudnia 2008, 15:05
przez nixu
Orzeł, a równo masz ustawiony zawias?

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 26 grudnia 2008, 15:48
przez belzi
Orzeł, jedz na stacje diagnostyczna, niech sprawdza no rolkach sile hamowania bo byc moze zapieka Ci sie cylinderek

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 26 grudnia 2008, 16:17
przez transit_master
Ja miałem taki objaw w mojej Ibi. Był zapieczony cylinderek i trochę "przyszlifowany" wew klocek. Słabiutko kleił. Pozdrawiam

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 27 grudnia 2008, 16:27
przez Orzeł
nixu napisał(a):Orzeł, a równo masz ustawiony zawias?

tak, przed wymiana już ściągało ;). W poniedziałek bede grzebał dzieki za sugestie

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 29 grudnia 2008, 11:53
przez roosman
mozesz mieć tarcze zwichrowaną

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 29 grudnia 2008, 14:35
przez kalumet
roosman napisał(a):mozesz mieć tarcze zwichrowaną

wtedy by trzepało kierą przy hamowaniu

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 28 lutego 2009, 00:10
przez Orzeł
Panowie temat nadal aktualny :whoeva: . Przewdoy zmienione na seryjne, nowy płyn, nowe tuleje, zbierzność zrobiona, rozebrane zaciski i klocki wszystko ok :|. Jakieś inne pomysły ??
Jakaś adaptacja VAGiem albo cos??

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 28 lutego 2009, 12:16
przez Mistic
ja u siebie zacząłem raczej od końca ten temat rozwiązywac.. z tym, że moje auto jest po małym kiksie z pewną wrocławską dziurą! zmieniłem zwrotnice i jest lepiej, choc jak robiłem geometire i zbierznośc to jakaś mała różnica była dalej.. ale teraz auto mam wrażenie, że ściąga raz w lewo raz w prawo przez nasze polskie drogi ;)
wkurza mnie tylko jedna rzecz .. nadkole od strony pasażera jest wytarte :/ koła fakt mam 17 na lato ale z drugiej strony jest okej!

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 28 lutego 2009, 14:39
przez leem
Mistic napisał(a):geometire i zbierznośc

orzełek ma ok

Mistic napisał(a):nadkole od strony pasażera jest wytarte

jak to masz wytarte nadkole ?? od czego ??

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 28 lutego 2009, 17:11
przez Orzeł
pozostaje mi chyba tylko rozebrać całe zaciski i poskładać od nowa, może coś będzie widać :|

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 28 lutego 2009, 22:49
przez Mistic
leem, tak mniej więcej to wygląda... i niestety jest tylko z tej strony z której miałem spotkanie z dziurą ;/
Obrazek

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 28 lutego 2009, 22:52
przez Sammael
a wahacz to Ty masz prosty?

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 1 marca 2009, 01:26
przez Orzeł
Mistic napisał(a):a wahacz to Ty masz prosty?
:yes: ewidentnie czuć przy hamowaniu, ze prawe koło bierze wcześniej.... W następny weekend z tym powalcze bo w tygodniu nie mam czasu ;/

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 1 marca 2009, 01:27
przez Sammael
Może Ci zaciski przywieźć na podmianę? leżą i nikt ich nie chce

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 1 marca 2009, 01:32
przez Orzeł
Sammael napisał(a):Może Ci zaciski przywieźć na podmianę? leżą i nikt ich nie chce


mam drugie od brata z golfa ASZ ;). Za tydzień walcze do skutku. Dodam jeszcze, że po kilku ostrych hamowaniach coraz mniej czuć to ściąganie.

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 1 marca 2009, 01:36
przez Sammael
Orzeł, to wygląda jakby tłoczek był uszkodzony i za późno się po jednej stronie wysuwał - może to uszczelnienie i zaciąga jakoś powietrze. Kombinuj.

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 1 marca 2009, 11:49
przez Mistic
jest tak samo przykręcone jak drugie ;) śrubków żadnych nie brakuje bo to też sprawdzałem przy okazji zmiany hamulców jak można tam była głęboko łeb wsadzic
Sammael, mówisz, że wahacz?tylko czemu nikt o tym wcześniej nie pomyślał ;P no i domyślam się, że nie ma mozliwości sprawdzenia tego w żaden sposób jak tylko kupic i zmienic :p

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 1 marca 2009, 11:55
przez Sammael
Mistic, takie rzeczy to powinny wyjść na zbieżności. Tam jest coś takiego jak KWS kąt wyprzedzenia sworznia wahacza i inne cuda wianki. Może tylko patrzyli przy ustawianiu geometrii na pochylenie koła a nie zobaczyli czy jest cofnięte względem drugiego. Rozumiesz o co mi chodzi?

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 1 marca 2009, 12:40
przez Mistic
rozumiem, otórz jest wysunięte nieznacznie do przodu.. pan mietek stwierdził, że jest różnica ale nieznacząca.. szukałem w swoim pierdolniku tego wydruku co to dostałem ale jak na złośc nie mogę znaleźc ;[ w kwietniu muszę zrobic przegląd to przy okazji [jeszcze raz] się tym zajmę!

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 1 marca 2009, 14:26
przez Orzeł
kolejna walka -> zmiana zacisków nie pomogła, teraz zmieniłem stronami tarcze i założyłem drugie klocki. Wieczorem sprawdze bo teraz juz nie mam siły i napisze jak to wyglada. Jesli to nie pomoże to pozostaje tylko pompa ręce mi opadają :zniesmaczony:

Re: Ściąganie przy hamowaniu

PostNapisane: 2 marca 2009, 10:44
przez roosman
i jeszcze może być konieczna wymiana przewodów.. jak nie suberpekajacegodrich w oplotach to może Ci puchnie którys