Strona 1 z 1
Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
26 grudnia 2008, 14:59
przez Orzeł
Od jakiegoś czasu przy hamowaniu sciaga mi auto w prawo. Jeszcze nie mialem czasu obadać czemu sie tak dzieje, ale może ktoś miał u siebie podobną dolegliwość i wie co z tym zrobić. Dodam, ze ustawienie zbierzności nic tutaj nie pomogło. Zastanawiam sie czy któryś klocek w lewym kole sie nie przyblokował i siła hamowania na tym kole może jest mniejsza??
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
26 grudnia 2008, 15:05
przez nixu
Orzeł, a równo masz ustawiony zawias?
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
26 grudnia 2008, 15:48
przez belzi
Orzeł, jedz na stacje diagnostyczna, niech sprawdza no rolkach sile hamowania bo byc moze zapieka Ci sie cylinderek
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
26 grudnia 2008, 16:17
przez transit_master
Ja miałem taki objaw w mojej Ibi. Był zapieczony cylinderek i trochę "przyszlifowany" wew klocek. Słabiutko kleił. Pozdrawiam
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
27 grudnia 2008, 16:27
przez Orzeł
nixu napisał(a):Orzeł, a równo masz ustawiony zawias?
tak, przed wymiana już ściągało

. W poniedziałek bede grzebał dzieki za sugestie
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
29 grudnia 2008, 11:53
przez roosman
mozesz mieć tarcze zwichrowaną
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
29 grudnia 2008, 14:35
przez kalumet
roosman napisał(a):mozesz mieć tarcze zwichrowaną
wtedy by trzepało kierą przy hamowaniu
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
28 lutego 2009, 00:10
przez Orzeł
Panowie temat nadal aktualny

. Przewdoy zmienione na seryjne, nowy płyn, nowe tuleje, zbierzność zrobiona, rozebrane zaciski i klocki wszystko ok

. Jakieś inne pomysły
Jakaś adaptacja VAGiem albo cos??
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
28 lutego 2009, 12:16
przez Mistic
ja u siebie zacząłem raczej od końca ten temat rozwiązywac.. z tym, że moje auto jest po małym kiksie z pewną wrocławską dziurą! zmieniłem zwrotnice i jest lepiej, choc jak robiłem geometire i zbierznośc to jakaś mała różnica była dalej.. ale teraz auto mam wrażenie, że ściąga raz w lewo raz w prawo przez nasze polskie drogi
wkurza mnie tylko jedna rzecz .. nadkole od strony pasażera jest wytarte :/ koła fakt mam 17 na lato ale z drugiej strony jest okej!
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
28 lutego 2009, 14:39
przez leem
Mistic napisał(a):geometire i zbierznośc
orzełek ma ok
Mistic napisał(a):nadkole od strony pasażera jest wytarte
jak to masz wytarte nadkole

od czego

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
28 lutego 2009, 17:11
przez Orzeł
pozostaje mi chyba tylko rozebrać całe zaciski i poskładać od nowa, może coś będzie widać

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
28 lutego 2009, 22:49
przez Mistic
leem, tak mniej więcej to wygląda... i niestety jest tylko z tej strony z której miałem spotkanie z dziurą

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
28 lutego 2009, 22:52
przez Sammael
a wahacz to Ty masz prosty?
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
1 marca 2009, 01:26
przez Orzeł
Mistic napisał(a):a wahacz to Ty masz prosty?

ewidentnie czuć przy hamowaniu, ze prawe koło bierze wcześniej.... W następny weekend z tym powalcze bo w tygodniu nie mam czasu

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
1 marca 2009, 01:27
przez Sammael
Może Ci zaciski przywieźć na podmianę? leżą i nikt ich nie chce
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
1 marca 2009, 01:32
przez Orzeł
Sammael napisał(a):Może Ci zaciski przywieźć na podmianę? leżą i nikt ich nie chce
mam drugie od brata z golfa ASZ

. Za tydzień walcze do skutku. Dodam jeszcze, że po kilku ostrych hamowaniach coraz mniej czuć to ściąganie.
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
1 marca 2009, 01:36
przez Sammael
Orzeł, to wygląda jakby tłoczek był uszkodzony i za późno się po jednej stronie wysuwał - może to uszczelnienie i zaciąga jakoś powietrze. Kombinuj.
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
1 marca 2009, 11:49
przez Mistic
jest tak samo przykręcone jak drugie

śrubków żadnych nie brakuje bo to też sprawdzałem przy okazji zmiany hamulców jak można tam była głęboko łeb wsadzic
Sammael, mówisz, że wahacz?tylko czemu nikt o tym wcześniej nie pomyślał ;P no i domyślam się, że nie ma mozliwości sprawdzenia tego w żaden sposób jak tylko kupic i zmienic :p
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
1 marca 2009, 11:55
przez Sammael
Mistic, takie rzeczy to powinny wyjść na zbieżności. Tam jest coś takiego jak KWS kąt wyprzedzenia sworznia wahacza i inne cuda wianki. Może tylko patrzyli przy ustawianiu geometrii na pochylenie koła a nie zobaczyli czy jest cofnięte względem drugiego. Rozumiesz o co mi chodzi?
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
1 marca 2009, 12:40
przez Mistic
rozumiem, otórz jest wysunięte nieznacznie do przodu.. pan mietek stwierdził, że jest różnica ale nieznacząca.. szukałem w swoim pierdolniku tego wydruku co to dostałem ale jak na złośc nie mogę znaleźc

w kwietniu muszę zrobic przegląd to przy okazji [jeszcze raz] się tym zajmę!
Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
1 marca 2009, 14:26
przez Orzeł
kolejna walka -> zmiana zacisków nie pomogła, teraz zmieniłem stronami tarcze i założyłem drugie klocki. Wieczorem sprawdze bo teraz juz nie mam siły i napisze jak to wyglada. Jesli to nie pomoże to pozostaje tylko pompa ręce mi opadają

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Napisane:
2 marca 2009, 10:44
przez roosman
i jeszcze może być konieczna wymiana przewodów.. jak nie suberpekajacegodrich w oplotach to może Ci puchnie którys