Strona 1 z 1
Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Napisane:
1 marca 2009, 20:41
przez marcin_kielce
Witam,
posiadam w Leonie fabryczny szyberdach. Mam takie pytanie, czy trzeba go jakoś konserwować, smarować itp?? Bo w instrucji napotkałem o tym wzmiankę, ale nie jestem w 100% pewny...
Pozdrawiam
Marcin
Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Napisane:
2 marca 2009, 07:34
przez kalumet
marcin_kielce ja w poprzednim aucie prowadnice smarowałem białym smarem, najlepiej odkręcić szybę wyczyścić wszystko z brudu i posmarować
uszczelki smarowałem wazeliną i nigdy nic się nie działo
robiłem to na wiosnę i przed zimą
znajomi, którym nie chciało się tego robić zrywalijakieś części robione z odlewów i mieli okno na świat niestety zamknięte
Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Napisane:
2 marca 2009, 08:14
przez marcin_kielce
Dzieki wielkie
A gdzie kupię biały smar??
bo do uszczelek to mam specjalny preparat, żeby guma nie parciała itp.
Trudno odkręcić tą szybę od szybera??
Pozdrawiam
Marcin
Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Napisane:
2 marca 2009, 14:23
przez kalumet
biały smar kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym lub hipermarkecie
co do odkręcenia szyby to nie wiem jak jest w leonie ale powinna trzymać się na czterech śrubach, dostęp powinien być dobry, najwyżej miękka przedłużka i odkręcisz bez problemu
Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Napisane:
2 marca 2009, 15:03
przez marcin_kielce
Dziękuje bardzo za pomoc

Jak się zobi trochę cieplej to się za to zabiorę.
Pozdrawiam
Marcin
Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Napisane:
4 marca 2009, 09:22
przez kicoro
jeszcze koło zawiasów przednich drzwi są takie gumowa cycki do przetykania odpływów - należy nimi "popompowac"
Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Napisane:
4 marca 2009, 12:37
przez kalumet
kicoro napisał(a):jeszcze koło zawiasów przednich drzwi są takie gumowa krówki do przetykania odpływów
prawdopodobnie są cztery przewody odpływowe
tak miałęm w polo dwa z przodu i dwa z tyłu, ja je przepychałem starą linką
tylko trzeba koniec zabezpieczyć aby nie przebił gumy, jeżeli są cztery przewody to tylne końcówki tylnych powinny znajdować się pod zderzakiem