Strona 1 z 1

Nie działają światła drogowe.

PostNapisane: 10 sierpnia 2018, 15:35
przez Przemko240
Dzień dobry, mam problem ze światłami drogowymi, otóż wszytkie inne żarówki świecą (postojowki, h7, kierunkowskazy) żarówki h1 założone nowe sprawne, problem polega na tym, ze gdy odpycham manetkę nic się nie dzieje, światła nie świecą oraz brak niebieskiej kontrolki na liczbiku. Gdy manetkę wezmę do siebie żeby „mrugnąć” długimi wtedy wszytko działa, nawet na liczniku zapała się kontrolka, światła świecą. Wszytkie bezpieczniki sprawdzone, manetka wymieniona na inna i nadal brak rekacji. Może ktoś juz spotkał się z takim przypadkiem. Z gody dziękuje za odpowiedzi.

Re: Nie działają światła drogowe.

PostNapisane: 10 sierpnia 2018, 17:05
przez Tracer2
Pewnie przełącznik Ci siadł ten przy drzwiach ?

Re: Nie działają światła drogowe.

PostNapisane: 10 sierpnia 2018, 21:25
przez adrusek
Jeśli masz możliwość to podmień włącznik świateł.
56a to wyjście z włącznika na światła drogowe (biało czarny) połączony z XZ (czarno czerwonym) w pozycji świateł mijania pozwala przy pomocy lewej manetki włączyć światła drogowe.


Jeśli faktycznie on jest problemem możesz go rozebrać. Instrukcja:
viewtopic.php?f=45&t=43867

Re: Nie działają światła drogowe.

PostNapisane: 10 sierpnia 2018, 22:56
przez Axee
Przemko240, na 100% wypalone styki we włączniku świateł. Można pokusić się o rozebranie i przeczyszczenie. A jak nie to wymiana.

Re: Nie działają światła drogowe.

PostNapisane: 10 listopada 2019, 11:42
przez maniac5379
Witam, w ostatnim czasie padły mi światła drogowe (szperacz działa) wiec to nie wina żarówek, ani przełącznika przy drzwiach.
Kolejnym krokiem zostało sprawdzenie manetki. Po rozebraniu manetki okazało się że styki są nadpalone.
Tak to wyglądało:
Obrazek
Obrazek
Po przeczyszczeniu styków i dogięciu ich światła zaczęły działać.
Przy okazji jak już przełącznik został rozebrany doszlifowałem styk kierunku ponieważ już miał wżer:
Obrazek