Strona 1 z 1

Panel Klimatyzacji, Wymiana LCD

PostNapisane: 16 marca 2019, 17:56
przez pyrboj
Witajcie,
panel klimatyzacji nie wyświetlał mi obiegu wewnętrznego i dmuchawy na nogi. Firma zajmująca się takimi naprawami powiedziała mi że nie ma już w Polsce takich wyświetlaczy. Więc odwiedziłem chiny, znalazłem na alieexpies panel LCD do leona za 80zł, zamówiłem, wymieniłem, działa.

Szkoda że nie mam zdjęć, ale w prosty sposób mogę powiedzieć co trzeba zrobić:
-wyciągami panel klimatyzacji z samochodu
-rozkręcamy go, 3 śrubki krzyżakowym śrubokrętem
-nie musimy rozpinać kostki, jest ona dość skomplikowana
-torx 5 do odkręcenia śrubek, są słabej jakości, łatwo je uszczerbić
-odginamy blaszki, trzymające metalową obudowę panelu, tak żeby ich nie złamać, najlepiej dobrej klasy kombinerkami, delikatnie
-wyciągami metalową "skrzynie"
-wyjmujemy ogranicznik plastikowy, papierek, i stary ekran LCD
-ze starego ekranu LCD zdejmujemy boczne ograniczniki, które były przyklejone do ekranu(nie trzeba ich kleić do nowego) i składamy w odwrotnej kolejności do rozbierania
-przy zakręcaniu śrubek polecam powkładać je do "swoich" dziurek, bo niektóre ciężko się wkręcają i może się coś obrobić

Niestety zdjęcia które zrobiłem podczas prac, przepadły wraz z moją kartą pamięci podczas próby przegrania.
Nie wiem czy jest podobny temat na forum, szukałem, konkretów nie znalazłem.
Cała operacja trwa od 30min do godziny, w zależności jak kto potrafi się bawić z takimi sprawami.
Jeżeli nie trafiłem do działu, można przenieść, jeżeli mój post jest niepotrzebny, bo taki był, można usunąć.
W razie pytań, służę radą.

Re: Panel Klimatyzacji, Wymiana LCD

PostNapisane: 11 kwietnia 2019, 09:01
przez Przemko240
Jak taki panel LCD nazywa się na Aliexpress ? Właśnie też myślałem, aby samemu sobie zregenerować.

Re: Panel Klimatyzacji, Wymiana LCD

PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 20:23
przez PioDer
https://pl.aliexpress.com/item/Samoch-d ... 06292.html

znalazłem szukając "seat leon lcd"

Re: Panel Klimatyzacji, Wymiana LCD

PostNapisane: 17 kwietnia 2019, 17:05
przez atomic99
pyrboj, - TORX 6 do odkręcenia śrubek panelu - jak używałeś 5 to może dlatego uszkodziłeś śrubki
Do demontażu ramki TORX 20

Re: Panel Klimatyzacji, Wymiana LCD

PostNapisane: 19 kwietnia 2019, 13:06
przez rafal1813
Polecam, przetestowałem działa! Kolega wyżej ma racje TORX6 lepiej pasuje do tych śrubek. Zamawiałem z podanego wyżej linku, czas dostawy u mnie wyniósł 14 dni.