Strona 1 z 2

Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 lutego 2007, 06:06
przez Tomky
Teraz jeżdzę na 195mm ale latem mam zamiar założyć 225mm.Z jakim wzrostem spalania muszę się liczyć,przy analogicznym jak teraz sposobie jazdy?

[ Dodano: Sro 21 Lut, 2007 ]
Jakie cyferki mają opony z 52 tygodnia 2003 roku?
Czy może to być 5203?

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 lutego 2007, 07:20
przez Tonny S
W shoutboxie z takimi pytaniami.

1l wiecej moze byc przy dynamiczniejszej jezdzie ale kogo to obchodzi :roll: jeszcze w TDi

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 lutego 2007, 07:21
przez AdamTower
Tomky napisał(a):Teraz jeżdzę na 195mm ale latem mam zamiar założyć 225mm.Z jakim wzrostem spalania muszę się liczyć,przy analogicznym jak teraz sposobie jazdy?

niecały 1 L więcej

Tomky napisał(a):Jakie cyferki mają opony z 52 tygodnia 2003 roku?
Czy może to być 5203?

dokładnie

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 lutego 2007, 12:20
przez Tomky
Czy spadek mocy przy takich kapciach jest wyczuwalny i jak bardzo?

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 lutego 2007, 12:26
przez Tonny S
Jest wyczuwalny i kazdu odczuwa inaczej - coś koło wrazenia ciągłej jazdy z 3 osobami na pokładzie ;-)

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 lutego 2007, 20:10
przez tomek163
az 3 osoby, kurde to sie teraz zasatanowie bo miałem ochote na 17"

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 lutego 2007, 20:30
przez DTM
tomek163 napisał(a):az 3 osoby, kurde to sie teraz zasatanowie bo miałem ochote na 17"

a widzisz oczko na samym koncu wypowiedzi tonnego :-P

zakladaj i sie niczym nie przejmuj - mi sie lepiej jezdzi na szerszych a to z racji trakcji ktora to przy ruszaniu jest lepsza co rekompensuje troszke wieksze opory podczas jazdy a po 2 lepiej mi sie jezdzi na szerszych gumach :mrgreen:

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 lutego 2007, 00:35
przez Asgaard
mi tam wcale wiecej nie pali, a to dlatego, że zimą silnik więcej pali bo sie musi rozgrzewać, za to ma lżejsze koła, latem za to mniej pali bo nie musi sie nagrzewać ale przy okazji ma duże koła więc się wyrównuje ;) ciągle pali tyle samo ;)

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 lutego 2007, 07:19
przez Tonny S
Asgaard, zobacz ile ty masz koni a ile kolega ;-)

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 lutego 2007, 08:21
przez Asgaard
no ale on mi pali przy tych koniach może z litra więcej niż w serii więc to nie powinno robić różnicy :P

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 lutego 2007, 10:52
przez loozik
hehe a ja nie wiem, ile mi pali w zimie, ile w lecie na szerokim kapciu, ile po virusie i ogolnie dzieki temu zdrowszy jestem :D

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 lutego 2007, 19:26
przez pilpi
0,5 - 1,0 litra różnicy.
Ale jaka trakcja - bezcenna 8)

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 lutego 2007, 19:30
przez Asgaard
pilpi napisał(a):trakcja - bezcenna

true, true...

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 8 marca 2007, 22:50
przez gienek
Wczoraj załozylem 235/45/17 i calkkowicie inaczej sie jezdzi! Super trakcja, i fajnie pokonuje sie łuczki :P Pali 1L - max wiecej!

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 8 marca 2007, 22:57
przez Asgaard
ja ostatnio przeczyściłem przepływkę, spalanie spadło o 1l na 100km :D wyrówna się zajk zapnę letnie kapcie :D

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 9 marca 2007, 00:37
przez Streat
Asgaard, taki mały OT czym przeczyściłeś przepływkę :?: :roll:

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 9 marca 2007, 00:54
przez Asgaard
Znalazłem w jetroniku cos takiego jak air sensor cleaner w sprayu, ale generalnie to chyba jest to samo co srodek do odtłuszczania tarcz hamulcowych, wcześniej właśnie nim czyściłem przepływkę i pomagało... nie na długo ale zawsze, hehe

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 9 marca 2007, 10:10
przez jaro4444
gienek napisał(a):Wczoraj załozylem 235/45/17 i calkkowicie inaczej sie jezdzi! Super trakcja, i fajnie pokonuje sie łuczki Pali 1L - max wiecej!



Super a jak komfort jazdy i prowadzenie na koleinach????? :hahaha:

Ja złożłem we wtorek 16" 205/55 od Toledo V5 i trakcja dużo lepsza ale przy dziurach komfort jazdy poszedł się pier..... :x :evil:

Mimo to zostaję przy nich tylko silentblocki zakładam od Cupry 8)

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 9 marca 2007, 10:19
przez Asgaard
Jeśli chodzi o koleiny to mi się łatwiej po nich jeździ na letnich 225/40/18 niż na zimowych 205/55/16...

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 9 marca 2007, 19:06
przez gienek
Podzielam zdanie Asgaard, lepiej niz na zimowkach :) wiec jaro4444 :x i pozdro

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 10 marca 2007, 04:15
przez Poprobi
A propos spalani, to chyba nalezy jeszcze wziasc pod uwage, ze zimowki (przewaznie) jezdza na stalowkach ktore sa ciezsze od alu (przynajmniej tak powinno byc) :)

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 10 marca 2007, 09:25
przez Asgaard
tutaj nie chodzi tylko o samą wagę felgi i opony, ale o rozłożenie masy względem piasty, im masa dalej od środka tym większy moment potrzebny do jej obrócenia... poza tym żadna stalówka 15" nie będzie cięższa od alu 17-18" nie mówiąc już o oponach które przy nałym profilu wysokości mają wzmacniane boki i są przystosowane do wyższych prędkości więc są po prostu cięższe...

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 10 marca 2007, 15:17
przez grzybek
dzis moj leon przebral sie w letnie obuwie ze 195/65/15 (zima) na 225/45/17 (lato) i tak szczerze to osiagi troche spadly co daje sie odczuc.
na zakretach prowadzi sie lepiej (wiadomo szerszy kapec nizszy profil) ale dziurki w drodze czuc znacznie bardziej (normalne niski profil)

nie spodziewalem sie ze tak odczuje spadek mocy :/ ale warto przynajmniej teraz wyglada jak LEON :mrgreen: :brawo: :mrgreen:

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 12 marca 2007, 00:14
przez Yankee
grzybek a ile kucy masz pod maską?

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 12 marca 2007, 16:30
przez grzybek
Yankee, 137 KM ale mimo wszystko nienzacznie czuc roznice

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 12 marca 2007, 16:46
przez kriz
Ja tez sie przesiadlem z 15' na 17' 225/45. Balem sie laga, ale o dziwo na 17" zbiera sie miodzio :] Wyniki potwierdzone g-techem - lag nie duzy, ale za to jaka trakcja :D

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 13 marca 2007, 16:11
przez tomek evo
Pare dni temu zdjąłem zimówki 195/65/15 i wrzucilem letnie 225/45/17 :wink: . Według mnie średnie zuzycie paliwa na letnich jest o ok. 0,5 l wieksze. Jednak uwzględnijąc jazdę na krótkich odcinkach i czas potrzebny do rozgrzania silnika różnice sa minimalne. Odczuwam różnice w utracie dynamiki jednak w minimalnym stopniu. Za to przyczepność super. Moim zdaniem przy mocach ponad 130 KM i momencie ponad 300 nm w lecie minimalna szerokość to 215. Niedługo jadę zrobić program (wreszcie) więc mocy przybędzie :mrgreen:

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 15 marca 2007, 19:15
przez rysiuniodog
ja generalnie jezdze na 225/40/18 i powiem wam ze spalanie mam okolo 10,5 litra noi wydaje mi sie ze jak zaloze 16 to odczuje wiekszego buta bo narazie jak sie nie skupie na starcie spod swiatel to mi nawet ibizki 110 robia kolo tylka !

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 15 marca 2007, 19:20
przez grzybek
jak sie nie skupie na starcie spod swiatel to mi nawet ibizki 110 robia kolo tylka !


a czym Ty jezdzisz tak blizej spytam ?

spalanie mam okolo 10,5 litra


bo po tym spalaniu az sie nie chce wierzyc ze TDi :|

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 19 marca 2007, 00:02
przez Budżak
Ja się spalaniem nie przejmuję, tylko mułem, który się pojawi jak założę 215/45 R17 i 235/40 R17 :shock: .
Pocieszające jest to, że pojawi się trakcja i lepsze trzymanie na zakrętach :-)

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 19 marca 2007, 18:07
przez janek
czy 7,1 litra na 100tkę w mieście przy typowej miejskej jeździe to dużo na 195/65/15?
TDi 90kucyków

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 19 marca 2007, 18:13
przez grzybek
tyle i dla mnie wyszlo zima przy normalniej jezdzie na 195/65/15 czyli 7-7,5 litra/100km (130KM)

za to Audi A4 2,5 V6 TDi spalilo mi 10-11 litra/100km typowej miejskiej jazdy na 205/55/16

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 19 marca 2007, 18:36
przez taktiken
janek, tez mi się wydaje że jest to znośne spalanie.

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 19 marca 2007, 20:58
przez Colgate
Typowa miejska jazda na 205/55/16 to 7,7 litra przy 190KM 8)

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 20 marca 2007, 16:33
przez janek
moje pytanie wynika z tego ze jezdze na przepływce Pierburga i nie wiem jak odniesc sie do spalania, jazda 100% po miescie ale poniewaz to ruch uliczny (liczne korki) regulowal sposob mojej jazdy sadzilem ze dieselek i to 90km bedzie troche oszczedniejszy, chwilowo mam przeplywke Bosha wiec za kilka dni napisze czy wynikla jakas zmiana.

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 20 marca 2007, 16:49
przez grzybek
sam napisales: liczne korki. wiec jak w takim wypadku doszukac sie oszczednosci?

na pewno rekompensuje Ci poza miastem ;)

PS tez jezdze na pierburgu

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 marca 2007, 17:49
przez Silver
TDI PD 190KM - spalanie 6,3L mierzone od tankowania do tankowania . Komp pomylił sie tylko o ,3L -pokazał 6,5L !
Trasa z predkosciami rzedu 140-180km/h i czeste wyprzedzanie w 80% -reszta miasto , swiatła i deczko korków ....

Kapcie to 225/45/17 :D

To chyba niezle ? :mrgreen:

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 marca 2007, 18:03
przez soad7
janek napisał(a):czy 7,1 litra na 100tkę w mieście

Ja mam dłubniętą 90 i na oponach 195 i wychodzi mi 6,5 litra przy regularnym wypalaniu sadzy.

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 marca 2007, 19:00
przez janek
soad7 napisał(a): wychodzi mi 6,5 litra przy regularnym wypalaniu sadzy.

co ile i gdzie powinno sie tego dokonać ?

z korkami to jest tak ze kilka kilometrow jadę max 5-10km/h ledwo ruszę z jedynki, obroty nawet nie przekroczą 1200 i stop, wiec na pewno nie jest to raptowne przyspieszanie i hamowanie, poza miastem oczywiscie wskazówka prawie nie opada :)

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 marca 2007, 21:24
przez Streat
janek, chodzi o to żebyś od czasu do czasu trochę pogonił lepiej auto :wink:
Nasze dieselki nie lubią specjalnie jak jeżdżą tylko po mieście na niskich obrotach

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 21 marca 2007, 23:32
przez Kozak
janek napisał(a):soad7 napisał/a:
wychodzi mi 6,5 litra przy regularnym wypalaniu sadzy.

co ile i gdzie powinno sie tego dokonać ?


nie no rewelacja ,ale się u śmiałem :-D

sorry :oops: wiem że nie każdy musi się znać na rzeczy , musisz po prostu czasami dać się wyszumieć Leosiowi i nie uprawiać PSJ .

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 marca 2007, 19:12
przez janek
sama bryła Leona wymusza regularne (a moze nawet częsciej niż regularnie :wink: :) wypalanie sadzy....

mam przy okazji jedno pytanko:
czy świece mają wpływ na spalanie?

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 marca 2007, 20:01
przez Kozak
w dieslu są tylko świece żarowe i one nie mają żadnego wpływu na spalanie , działa one wyłącznie w momencie rozruchu zimnego silnika

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 marca 2007, 20:57
przez Tonny S
czy świece mają wpływ na spalanie?
Zadnego jedynie za odpalanie w niskich temperaturach.

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 marca 2007, 21:47
przez zigii
a ja mam butki 205 i nie wiem co jest ale jak zone jezdzi (Toledo) to pali średnio 8,5 - a iak ja wsiade to niechce zejsc nizej 12 l. , tez macie takie komputry co sie dostosowywują do ciezaru kierowcy?

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 marca 2007, 21:49
przez grzybek
ja wsiade to niechce zejsc nizej 12 l


tego sie nie da zrobic nawet przy bucie non stop :/

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 marca 2007, 22:00
przez Tomi
zigii, ty masz diesla czy benzyne ?

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 marca 2007, 22:04
przez Videlec
zigii napisał(a):a ja mam butki 205 i nie wiem co jest ale jak zone jezdzi (Toledo) to pali średnio 8,5 - a iak ja wsiade to niechce zejsc nizej 12 l. , tez macie takie komputry co sie dostosowywują do ciezaru kierowcy?

:shock: tyle to mi pali prawie dwutonowe Pajero 2.8TD na kapciach 265/70/15 i automacie

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 marca 2007, 22:15
przez zigii
benzin, benzin

[ Dodano: Czw 22 Mar, 2007 ]
tyle to mi pali prawie dwutonowe Pajero 2.8TD na kapciach 265/70/15 i automacie[/quote] -laikiem nie jestem ale podejrzewam ze pali x 100%

[ Dodano: Czw 22 Mar, 2007 ]
tomi , bezin

Re: Spalanie a szerokość kapci???

PostNapisane: 22 marca 2007, 22:38
przez Videlec
a jednak laik.