Strona 1 z 1

Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 08:35
przez _olcia_grzesiu_
Witam Forumowiczów :)

Mam pytanie dot. skrzyni w Leoniku
Jeśli by ktoś nam powiedział co ile trzeba wymieniać olej w skrzyni ??? (będziemy wdzięczni)
Obecnie jest zrobione 96 tys KM, zakupiłem Leosia od Pana przy 93 tyś KM. Był sprawdzany w ASO Seata. Panowie w ASO powiedzieli przy przeglądzie ze lekko poci sie skrzynia (na uszczelce).
Problem jest to, że po dłuższej jeździe (lewarek ciężko wybiera biegi), zastanawia mnie to, bo jeżeli silnik jest rozgrzany i skrzynia długo pracuje (to olej powinien się dobrze rozprowadzić). I tak w dniu dzisiejszym miał nie miłą sytuację, bo zawsze przed domem zostawiam Leosia na wstecznym (i jak chciałem zmienić bieg, to tak jakby się skrzynia zablokowała, poskutkowało ruszenie na wstecznym ok. 5-10 metrów, i pusciła). I na koniec czy powodem może być niski poziom oleju, że skrzynia źle wybiera biegi. Dodam jeszcze wersja 1.6 74 KW RS (102 PS). I co interesujące 2 bieg podobnie jak u innych osób źle wchodzi.

Samochód bezwypadkowy.

Z góry dziękuje za info i pozdrawiam ;)

P.S.

A moze by tak ZLOT W CIESZYNIE :)

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 09:16
przez Kozak
teoretycznie oleju w skrzyni w Leonie się nie wymienia , ale też nie zaszkodzi , po wymianie powinny biegi trochę lżej wchodzić

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 09:45
przez AxeD
coz, ja nadal mam problem ze swoja skrzynia. Jak wlacze klime, to po 10-15 minutach zaczyna ciezko chodzic skrzynia, nie wiem o co z tym chodzi. Jakis pomysl ?

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 10:11
przez _olcia_grzesiu_
Już się umówiłem ;) do Panów z ASO SEata, tylko fatalnie bo dopiero na 31 maja (ahh ten czas urlopów, wszyscy chcą mieć sprawne fury), koszt oleju (niecałe 3 l + wymiana)=180 zł

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 10:18
przez michalm
_olcia_grzesiu_, tak jak pisze michał kozak, wymienic olej w skrzyni to nie grzech.
_olcia_grzesiu_ napisał(a):I co interesujące 2 bieg podobnie jak u innych osób źle wchodzi.

tu to moze pomoc regulacja ciegien.

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 10:46
przez Streat
Może się oleju w skrzyni nie wymienia, ale powinno się kontrolować jego stan i ewentualnie dolać jak trzeba :wink:

Jak wymiana oleju nie pomoże to za radą michalm (jak nikt inny wie co to znaczy problem ze skrzynią :mrgreen: ) trzeba będzie cięgna wyregulować.

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 11:43
przez ali
_olcia_grzesiu_, a ja mam pytanie natury formalnej

czy masz zgodę "dave" na używanie tego avatara
cytat z regulaminu:
26. Zabrania się używania avatarów podobnych do avatarów innych użytkowników forum bez uzyskania ich zgody.

pozdrw

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 17:07
przez _olcia_grzesiu_
ali napisał(a):_olcia_grzesiu_, a ja mam pytanie natury formalnej

czy masz zgodę "dave" na używanie tego avatara
cytat z regulaminu:
26. Zabrania się używania avatarów podobnych do avatarów innych użytkowników forum bez uzyskania ich zgody.

Nie patrze jakie inni mają avatary, był gdzieś w galerii na stronce to sobie go sciągłem ( Ogólnodostępny). A tak poza tym to skąd moglem wiedzieć kto jaki ma avatar, jak na forum jest wiele użytkowników, przecież nie będe sie uczyć na pamięc :]
Pozdrawiam
pozdrw


[ Dodano: Wto 22 Maj, 2007 ]
Ulżyło Ali ?

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 18:11
przez Patee
Człowieku zachowuj sie proszę.

Ali napisał Ci bardzo grzecznie, podając dokładnie pkt. regulaminu więc wyluzuj

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 18:43
przez DOC
Cos Olcia nerwowa :-D :twisted:

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 18:59
przez _olcia_grzesiu_
Ale sztywniaki :/

Więcej juz nie założe tematu ( widze ze nowi niemile widziani)

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 19:16
przez Streat
_olcia_grzesiu_, oj nie przesadzaj :wink: ali, jest moderatorem i z nim "z urzędu" sie nie dyskutuje. Nowi są jak najbardziej mile widziany, ale muszą pamiętać o regulaminie, a nie ciśnieniować się 8)

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 19:50
przez vortis
_olcia_grzesiu_, Po pewnym czasie sama dojdziesz do wniosku, ze pilnowanie porządku na forum, (m. in. to co zrobił ALI) działa tylko na korzyść nas wszystkich. Bo własnie dzieki przestrzeganiu regulaminu to forum stoi na wysokim poziomie. :brawo:

Co do skrzyni, 1.6 => ten typ tak ma (info na forum jest dosyć dużo)
Co do ASO = poszukaj moze wsród swoich znajomych dobrego mechanika. ASO w 80% to zbedne wydawanie kasy (do tego bardzo czesto partaczą swoją prace)

Pozdrawiam i zachecam do czynnego udzielania sie w forum leonclubu :)

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 20:37
przez DOC
_olcia_grzesiu_, sztywnosc jest w wielu dziedzinach zycia potrzebna :P :mrgreen:

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 22:34
przez Kozak
a ja stanę z drugiej strony , avatara którego używa Dave można znaleźć w prawie każdej galerii avatarów i nigdzie tam nie jest napisane że jest to avatar zastrzeżony dla Dave a _olcia_grzesiu_, mogła wcale nie wiedzieć że na naszym forum akurat ten avatar jest już przez kogoś używany .
nowa forumowiczka a Wy zamiast wytłumaczyć to tak od razu z admina :mrgreen:

Re: Problem ze Skrzynią (wsteczny)

PostNapisane: 22 maja 2007, 23:37
przez _olcia_grzesiu_
Nio prawda, mielismy od dawna ten avatar na kompie :) :roll: