Strona 1 z 1

Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 6 września 2004, 21:26
przez Leon
Troche OT w dieslu, bo w benzinie napewno tak samo, ale ogólnego technicznego brak :x - ADMIN - VOTE .
Brakuje mi mozliwosci składania lusterek. Jest elektrycznie ale nie do końca ;-) Czy ktos rozbieral i wie czy sie da i co trzeba dołożyć żeby sie składały ?

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 6 września 2004, 22:41
przez Asgaard
Nie da się nic dołożyć, trzeba wymienić lusterka, dorzucić wiązkę i wymienić dinks od ustawiania lusterek na taki z pozycją złożonych lusterek.

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 7 września 2004, 15:14
przez cupra 2
Asgaard napisał(a):Nie da się nic dołożyć, trzeba wymienić lusterka, dorzucić wiązkę i wymienić dinks od ustawiania lusterek na taki z pozycją złożonych lusterek.

ten dinks to na drzwiach w kokpicie?

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 7 września 2004, 15:21
przez Asgaard
Ten na drzwiach do ustawiania lusterek, jak masz składane to jest na nim do wyboru złożone lusterka | lewe lusterko | zadne | prawe lustero no i kręcisz sobie nim w zależnośći od potrzeb. Swoją drogą to u mnie jest on skopany i jak reguluje lewe lusterko to prawe jeździ tak samo (jak regluluje prawe to lewe się nie rusza), w sumie fajna zabawa bo jak parkuje bokiem do krawężnika to dinks do tyłu i oba lustarka ładnie w dół zjeżdżają i widze ile tylne koła do krawężnika mają :-D

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 7 września 2004, 16:37
przez leo
Ha! To wcale nie jest u Ciebie skopane bo tak wlasnie ma byc: regulujac lewe - przestawiasz oba, regulujac prawe - ustawiasz prawe. Tak przynajmniej pisza w instrukcji i ja tez tak mam wiec cos w tym musi byc. :-)

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 7 września 2004, 16:46
przez PiotrekS
dokladnie, Asgaard tak ma byc, kiedys jak uslyszalem ze Fabie tak maja to se pomyslalem ze dziwolong jakis, patrze a w leonie to samo. Lewe regulujesz w strone zewnetrzna to prawe idzie do wewnatrz i na odwrot. Samo prawe idzie regulowac ale lewe tylko w parze z prawym

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 7 września 2004, 18:47
przez leo
Piotrek u mnie jest inaczej: lewe daje na zewnatrz to i prawe idzie na zewnatrz, lewe do wewnatrz = prawe do wewnatrz.

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 7 września 2004, 21:02
przez PiotrekS
hmm, jutro sprawdze i odpowiem, moze ja cos popitolilem piszac

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 7 września 2004, 23:48
przez Asgaard
a myślałem, że to u mnie coś się zepsuło :-) dobrze wiedzieć, że coś poza silnikiem chodzi dobrze w tym samochodzie :wink:

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 8 września 2004, 13:37
przez cupra 2
Asgaard napisał(a):a myślałem, że to u mnie coś się zepsuło :-) dobrze wiedzieć, że coś poza silnikiem chodzi dobrze w tym samochodzie :wink:

ten z początku tak miałem - ale lepsze wam powiem - to że lusterka są w moim leonie regulowane to wiedziałem odpoczątku, ale dopiero po 2m wpadłem (przypadkiem regulując) ze są składane.

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 8 września 2004, 21:35
przez PiotrekS
haha, to dopiero musiales szoku doznac co? mi zaprezentowano podczas odbioru autka, bylem mile zaskoczony :roll:

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 8 września 2004, 21:51
przez Obi
ale dopiero po 2m wpadłem (przypadkiem regulując) ze są składane.


niestety nie każde elektrycznie sterowane oznaczają że są składane, seat w pewnym momencie zmienił specyfikacje techniczną i pomimo tego że w opisie widnieje że są składane to nie są :-( , składane teraz są podobno w momencia wybrania alcantry lub skóry :| .

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 9 września 2004, 08:37
przez PiotrekS
w specyfikacji stalo cos takiego jak parkingowa pozycja lusterek albo cos kolo tego. W nawiasie pisalo ze tylko z pakietem skorzanym. Nie bardzo wtedy wiedzialem co to jest ta pozycja parkingowa ale odbierajac auto (bez skory) domyslilem sie ze to jest to. Chyba kazde auto majace pakiet elektryczny II (szyby tyl + lusterka ) ma ta opcje skladania lusterek

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 9 września 2004, 11:31
przez prospect
Ja u siebie mam ten pakiet ale niestety nie skladaja mi sie :(

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 9 września 2004, 12:18
przez ali
prospect napisał(a):Ja u siebie mam ten pakiet ale niestety nie skladaja mi sie :(

bo nie masz skóry.

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 9 września 2004, 13:35
przez Asgaard
Szczerze to ja się cieszę, że nie mam składanych lusterek, tylko bym musiał więcej na nie wydać w przypadku utrącenia itp, a i tak nigdy ich nie składam no chyba, że jakaś naprawde poważna przyczyna ku temu jest to wtedy sobie opuszczę szybkę i sam złoże lusterko, raz na rok można to zrobić :wink:

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 9 września 2004, 13:41
przez cupra 2
ali napisał(a):
prospect napisał(a):Ja u siebie mam ten pakiet ale niestety nie skladaja mi sie :(

bo nie masz skóry.

ale zaraz ja nie mam skóry, a mam składane

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 9 września 2004, 14:07
przez ali
cupra 2, ale ty masz wersję tzw luksusową signo, prawda? achłopaki asgaard i prospect mają TS-y

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 9 września 2004, 15:30
przez leo
Ja mam Sporta i oczywiscie jest bez skory. Lustra skladaja sie jak trzeba.
Co najciekawsze: kiedys zlodzieje urwali mi cale prawe lusterko. Lewe, ktore pozostalo calkiem zeswirowalo, kompletnie nie reagowalo, albo przestawialo sie samo w sobie tylko znanym kierunku.
Zalatwilem sobie nastepne (uzywane) ale bez skaladania (no bo innego akurat nie bylo) i co bylo najdziwniejsze: po zalozeniu i podlaczeniu lewe sie uspokoilo i oba sie skladaja!!! Nie wiem czemu lusterko nie skladajace sie elektrycznie zaczelo sie skladac i mysle sobie czy przypadkiem wszystkie sie skladane a bajer polega tylko na innym przelaczniku w drzwiach, ktory uruchamia te opcje...

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 9 września 2004, 17:23
przez Asgaard
Poprostu sprzedali ci lusterko składane elektrycznie jako składane ręcznie, inaczej nie można tego wytłumaczyć.

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 9 września 2004, 20:52
przez Obi
ja też to widzę tak jak napisał Asgaard, specyfikacja w signo się zmieniła Tonnego signo ma składane lusterka (zależy od rocznika), do któregoś rocznika elektryczne regulowane, składane i pogrzewane to był standart a później mój to był rocznik 2002 też signo z klimatronikiem i pakietem elektrycznym II już takowego składania lusterek nie miał a lusterka były dalej podgrzewane pytając w salonie why :?: odpowiedzieli że ten bajer ( jak pisane wcześniej ) jest dostępne już tylko ze skórą a Seat zastrzega sobie prawo do zmian i to właśnie zrobił, proponując tą opcje jako "gratis" do skóry a przy okazji podpierol... wypos SIGNO :-( . Nie znam sytuacji na np. Niemieckim rynku czy tam zastosowano tą samą praktykę ale panowie "zafundowali nam" nie podnoszenie cen kosztem obcinania wyposażenia, to całkiem [OT] przypomina sytuację z mlekiem i nie podnoszeniem cen na niego lecz pakowaniem go do coraz mniejszch opakowań, jak cie nie kijem to młotkiem :|
świadczy to tylko kiepsko o seacie skoro takie praktyki stosuje, konkurencja zaczyna wyposażać auta w podstawie w opcje stosowane w poprzednich wersjach tylko za dopłatą a tu całkiem na opak postępują. :evil:

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 9 września 2004, 21:10
przez Asgaard
Ja mam samochod z niemiec, wersja sport, climatronik, elektryka wszystkich szyb, sferyczne lusterko z sensorem deszczu, elektryczne podgrzewane lusterka, ale nie sa składane co mi wcale nie przeszkadza, tylko miałbym wieksze koszty z kupowaniem nowych.

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 10 września 2004, 10:45
przez Pośpiech
Asgaard, tak często strącasz lusterka? ;)

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 10 września 2004, 10:47
przez cupra 2
ali napisał(a):cupra 2, ale ty masz wersję tzw luksusową signo, prawda? achłopaki asgaard i prospect mają TS-y

a no tak - masz rację

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 10 września 2004, 11:56
przez Asgaard
Pośpiech, jedno było utrącone jak go kupiłem :wink:

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 10 września 2004, 18:59
przez leo
Juz wam mowie jak to jest wg Etki: wystepuje trzy rodzaje mechanizmow lusterkowych
1. z uruchamianiem mechanicznym (reczna reg.)
2. elektrycznie ustawiane, skadane i ogrzewane
3. przyciemniane automatycznie, regulowane elektrycznie, z pamiecia polozenia (pewnie tez ogrzewane ale nie napisali)

wynika z tego ze kazde ustawiane elektrycznie moze sie tez skladac, to tylko kwestia sterowania nimi.

Ja mam wersje Sport z Belgii rocznik 2001: 4xszyby el., climatronic, lusterka podgrzewane ustawiane i skladane elektrycznie, nie mam tak jak Asgaard, sensora deszczu.

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 10 września 2004, 20:46
przez Coogar
ali napisał(a):cupra 2, ale ty masz wersję tzw luksusową signo, prawda? achłopaki asgaard i prospect mają TS-y


a co to jest luksusowe signo? ja tez mam el. skladane podgrzewane itd. to nie bylo w kazdym signo seryjnie?

Re: Mechanizm składania lusterek

PostNapisane: 10 września 2004, 20:56
przez ali
Coogar,
:D ja napisałem popprostu że signo to luksusowa wersja :D no bo to jest wersja z najlepszym wyposażeniem
pozdwr