Strona 1 z 1

[PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 9 grudnia 2006, 18:09
przez AxeD
Czesc
ostatnio na postoju odkrylem, ze jak wylacze radio i nawiew, to cos zaczyna mi lekko pukac pod maska. Metoda sluchowa udalo mi sie namierzyc, ze jest to takie czarne pudlo po lewej srtonie pod maska (jak sie stoi przodem do silnika). Jest ono umieszczone pomiedzy zbiornikiem plynu do spryskiwaczy a zbiornikiem wyrownawczym cieczy chlodzacej i obok zbiornika plynu od wspomagania. Czy mam sie tym martwic ? Czy moze to nic groznego?

/Pozdrawiam

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 9 grudnia 2006, 22:22
przez (A)rturo
wegiel aktywny odpowiedzialny za spaliny.
Nie martw sie to normlane

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 10 grudnia 2006, 10:39
przez AxeD
dzieki za odpowiedz. :)

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 10 grudnia 2006, 11:16
przez michalm
AxeD,
wczoraj po przeczytaniu Twojego posta nasluchiwalem w moim Leonku podobnych dzwiekow i u mnie wystepuje to samo zjawisko :wink:

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 18 grudnia 2006, 11:53
przez AxeD
michalm,
ok, dzieki za info. Zastanawia mnie jedynie, czemu tego nie bylo slychac w lecie :|

/Pozdrawiam

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 2 stycznia 2007, 15:21
przez lmakar
Ostatnio też odkryłem to samo, również miałem wrażenie że w lecie tego nie było słychać...


a można otrzymać więcej info co to za część i jak działa / czemu służy /

Pozdrwiam

Bemowiak

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 5 stycznia 2007, 10:19
przez AxeD
Nie wiem czy dobrze pamietam, ale to chyba jest takie "Ekologiczne" pudelko, ktore ma za zadanie recyrkulacje spalin (np: usuwanie zapachu spalin ) przy niskich obrotach silnika. Jesli sie myle, to niech mnie ktos poprawi :]

[PB wolnossąca] Dziwny klekot, piski

PostNapisane: 27 października 2010, 13:14
przez blacov
Witam.

Otoz nie wiem czy jestem w stanie dokladnie okreslic problem ale sprobuje go przedstawic jak najdokladniej. Otoz posiadam Leona 1.6 BCB 2003r. Samochod ma przejechane ok 75tys mil i od 2 tyg piszczy pasek wielorowkowy, a wlasciwie jedna z rolek, pasek nie jest luzny ani wytarty, do tego dzisiaj cos jeszcze zaczelo rytmicznie klekotac po lewej stronie od paska, w okolicach zbiorniczka plynu chlodzacego, nie jest to sam zbiornik ale dzwiek wyraznie dochodzi z tamtych okolicm byc moze jest to zbiornik wyrownawczy plynu chlodzacego. Poziom plynu jest w normie, silnik nie ma zadnych wyciekow ani nic.

Jesli ktos sie spotkal z czyms takim albo jest w stanie chociaz mi odpowiedziec co to jest i na ile powaznie trzeba to traktowac to bede wdzieczny. Dodam ze mam pilny wyjazd w piatek do Polski ok 1300km, zamierzam takze w kraju wyeliminowac ewentualna usterke.

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 27 października 2010, 13:37
przez oczkolek
A nie klepie Ci w zbiornicznku z filtrem z węglem aktywnym (czy jakoś tam inaczej prawidłowo to się nazywa). Taki mały czarny wielkością zbliżony do zbiorniczka na płyn od wspomagania.

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 27 października 2010, 13:48
przez blacov
No wlasnie to jest chyba to, bo nie jestem dokonca przekonany co to jest, jest umieszczone zaraz za zbiornikiem plynu chlodzacego, jest to wlasnie taki czarny zbiorniczek. Co to moze oznaczac?

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 27 października 2010, 13:58
przez oczkolek
blacov napisał(a):Co to moze oznaczac?


Jeżeli to jest to, to znaczy, że pracuje.

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 27 października 2010, 14:07
przez blacov
Czyli mozna uznac ze nie ma zadnego zagrozenia i mozna uderzac w trase bez wiekszych stresow? Oczywiscie zaraz po dotarciu na miejsce auto idzie na przeglad do serwisu i ewentualnej wymiany, naprawy. Auto jest generalnie zadbane, oleje pierdoly robione na biezaco, nie jest tez katowane. Sorry za spam ale niechcialbym sie zdziwic po drodze.

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 27 października 2010, 14:18
przez oczkolek
blacov napisał(a):Czyli mozna uznac ze nie ma zadnego zagrozenia i mozna uderzac w trase bez wiekszych stresow

Pod warunkiem, że o tym samym rozmawiamy.

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 5 listopada 2010, 11:03
przez blacov
Problem zostal juz rozwiazany, piski pojawialy sie z racji ze napinacz paska wielorowkowego byl w beznadziejnym stanie, co potwierdzilo moje przypuszczenia, a tajemniczy klekot to nic innego jak potwierdzenie tezy oczokolka, byl to zawor wegla aktywnego. Temat moze zostac zamkniety/usuniety.

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 7 grudnia 2010, 17:57
przez ddaannttee
Odświeżam kotleta.
Dwa dni temu odkryłem dziwne szybkie stukanie tego "magicznego pudełka" umiejscowionego pomiędzy zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzącego a zbiorniczkiem płynu spryskiwaczy. Czy ktoś z was rozgryzł dlaczego "to" daje o sobie znać w porze zimowej ? Jeszcze dwa tygodnie temu przy temp -12oC było cicho - teraz przy zerze klika i mnie denerwuje. Nie wiem jak u was ale jak położycie na tym rękę to to stukanie delikatnie czuć - jak dla mnie to terkocze jakiś elektrozawór który jest zamontowany na szczycie tego "magicznego pudełka".

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 7 grudnia 2010, 20:19
przez lasotek
Jak dla mnie jest to filtr węgla aktywnego, zajmuje sięmiędzy innymi odprowadzaniem oparów z baku z bęzyną. To jest teoria którą zaczerpnąłem od dziadka Google. I uważam że to prawda.
Elektrozawór uruchamia się na jakiś czas gdy jedziemy np. z stałą prędkością, czy też podczas postoju na wolnych obrotach, czy też jak hamujemy slinkiem.

U mnie też słychać to stukanie i to dosyć głośno ale taka budowa silnika więc nie ingeruje w to.

Pozdrawiam Lasotek

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 7 grudnia 2010, 22:31
przez rutek-wat
lasotek napisał(a):Jak dla mnie jest to filtr węgla aktywnego

lasotek, mógłbyś mi to rozjaśnić ?? - bo nie kumam

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 8 grudnia 2010, 14:49
przez Marrecki77
ddaannttee napisał(a):Dwa dni temu odkryłem dziwne szybkie stukanie tego "magicznego pudełka"

Jest to pochłaniacz par (oparów) paliwa.
ddaannttee napisał(a):jak dla mnie to terkocze jakiś elektrozawór

Dokładnie tak

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 13 grudnia 2010, 14:12
przez ddaannttee
Otworzyłem ten skraplacz oparów paliwa. Od góry pokrywka wraz z wtyczką podającą sygnał "do pracy" ma membranę która zaciąga owe opary i to ona wydaje ten dźwięk tyrkotania. Po zatkaniu ręką czyli na podciśnieniu przestaje pracować i jest cisza. Już wiem dlaczego wcześniej tego nie słyszałem - w zimie prawdopodobnie ta gumowa membranka robi się twardsza i dlatego głośniej pracuje. Na wiosnę powinno być ciszej - no chyba że gumka już sparciała i trzeba byłoby wymienić na nową.

Coś stuka mi pod maską

PostNapisane: 25 czerwca 2011, 11:50
przez dzielnicow
witam. ostatnio zlokalizowałem usterkę w swoim Leonie. coś klika mi pod maską i wydaje mi się ze jest to coś pomiędzy zbiornikiem płynu do spryskiwacza a płynu chłodniczego:
Obrazek
Jak to porusze to czasami przestaje klikać.

niestety nie mam DTRki i nie wiem co to jest :) Czy mam sie spieszyć z naprawą? to coś poważnego?

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 25 czerwca 2011, 12:36
przez venom171
Najprawdopodbniej do wymiany bedzie caly silnik bo objawy sugeruja ze silnik pracuje <hahaha> Jak stuka to działa:) Jakby nie stukało to wtedy bys sie musial martwic:)Jak dobrze pamietam a juz benzyna w leonie nie jezdze to byl to filtr weglowy oparów paliwa(moge sie mylic) czy jakos tak:D Sam sie tym martwilem kiedy i wtedy Axee mi wytlumaczyl jak stuka to dziala:) Jezdzic dalej i nie zawracac sobie glowy prosze:)

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem akty

PostNapisane: 25 czerwca 2011, 14:31
przez paul78
dzielnicow, .........venom171, ...dobrze mówi bo przed wizytą u Axee, wymieniał cały silnik a problem pozostał :)

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem

PostNapisane: 15 lipca 2013, 19:51
przez Artmic77
Witam panowie właśnie mam problem z tym filtrem zacina sie cykanie i zapala sie check po skasowaniu błędu zaczyna cykac i tak ciagle
moje pytanie czy czeka mnie wymiana czy narazie moge jeździć ??

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem

PostNapisane: 16 lipca 2013, 08:53
przez marcin7x5
Czeka cię wymiana tego zaworka. Jego niesprawnośc może powodowac kłopotu np na biegu jałowym może tez wpływać na skład mieszanki powodując jej zubozanie lub wzbogacanie.

Re: [PB wolnossąca] Stuki w zbiornicznku z filtrem z węglem

PostNapisane: 8 sierpnia 2013, 17:54
przez gregor10
konieczna wymiana , ten zaworek jesli jest nieszczelny robi dziure w dolocie i silnik moze pracowac nierowno , spalanie tez sie zwieksza

Co to jest? 1.8t AMK

PostNapisane: 26 sierpnia 2015, 19:32
przez jar3k
Siemka
Czy moglibyście mi powiedzieć co to jest i czy to ma "cykać" nie ciągle ale czasami

Obrazek

Re: Co to jest? 1.8t AMK

PostNapisane: 26 sierpnia 2015, 19:51
przez lewy1305
ma cykać, to jest filtr węglowy

Re: Co to jest? 1.8t AMK

PostNapisane: 26 sierpnia 2015, 20:15
przez Tooshie
Co tu tak brudno? :D

Re: Co to jest? 1.8t AMK

PostNapisane: 26 sierpnia 2015, 22:05
przez jar3k
dzięki za wyjaśnienie, nie idzie na handel to brudno ;) ale z zewnątrz zazwyczaj czuściutko :P
Obrazek

Co to za część i do czego ona służy?

PostNapisane: 24 kwietnia 2016, 11:55
przez kazzi
Witam, Panowie co to za część zaznaczona kolorem czerwonym na poniższym zdjęciu u do czego ona służy?
Po odpięciu jednego z wężyków widać jakiś filtr? Pytam, ponieważ owa część strasznie głośno mi "cyka", na tyle że słyszę to wewnątrz auta a wydaje mi się że wcześniej tego nie było.

Obrazek

Z góry dziękuję za odpowiedz! :)

Re: Co to za część i do czego ona służy?

PostNapisane: 24 kwietnia 2016, 12:49
przez kurex
Moim skromnym zdaniem to jest filtr paliwa, więc dziwne by to było że to właśnie ta część Ci cyka...

Re: Co to za część i do czego ona służy?

PostNapisane: 24 kwietnia 2016, 13:24
przez Sebool2006
Jest to filtr węgla aktywnego

Re: Co to za część i do czego ona służy?

PostNapisane: 24 kwietnia 2016, 13:25
przez bledow
Kazii poczytaj o sai i węglu aktywnym ;-)

skrobnięte z kalkulatora

Re: Co to za część i do czego ona służy?

PostNapisane: 24 kwietnia 2016, 13:26
przez Jacol
Sebool2006 napisał(a):Jest to filtr węgla aktywnego
I wszystko gra czasem sobie cyka tak ma być.

Re: Co to za część i do czego ona służy?

PostNapisane: 24 kwietnia 2016, 14:08
przez kazzi
Poczytałem troszkę, jednak pojawia się kolejne pytanie co ile wymienia się taki filtr oraz gdzie go dostać? allegro przejrzałem ale nic nie zauważyłem :?

Re: Co to za część i do czego ona służy?

PostNapisane: 24 kwietnia 2016, 14:55
przez Sebool2006
Wpisz sobie błąd evap i będziesz miał odpowiedz skąd zamówić.

Re: Co to za część i do czego ona służy?

PostNapisane: 24 kwietnia 2016, 16:43
przez kazzi
Wszystko już wiem, dziękuję ślicznie.
Temat do zamknięcia :-)