Strona 1 z 1

Brzęczenie z okolic ukladu wydechowego 1.8 20V 125KM AGN

PostNapisane: 8 listopada 2016, 22:21
przez Kezcab
Cześć,
Od września tego roku jestem szczęśliwym posiadaczem Leona 1.8 20V 125 KM AGN z 2005 r. w wersji sport. Od momentu zakupu denerwuje mnie jednak w aucie jedna rzecz. Podczas gwałtowniejszego przyspieszania, zwłaszcza przy ok. 3 tys. obrotów silnika, coś brzęczy z okolic układu wydechowego. Jest to dźwięk tak jakby brzęczenia/drgania jakiejś blachy. Myślałem, że to wina jeszcze oryginalnego skorodowanego tłumika końcowego, jednak po jego wymianie, problem nie zniknął. Nie przeszkadza to w codziennym użytkowania auta i w żaden sposób nie wpływa na dynamikę itd., jednak ten dźwięk jest irytujący - zwłaszcza, że to jedyny problem w samochodzie :-) Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

Re: Brzęczenie z okolic ukladu wydechowego 1.8 20V 125KM AGN

PostNapisane: 8 listopada 2016, 22:32
przez Sebool2006
Nie masz urwanego przypadkiem gdzieś wieszaka i wydech Ci o luźno przez to lata lub może dziurę masz w portkach czyt. plecionka/ złącze elastyczne

Re: Brzęczenie z okolic ukladu wydechowego 1.8 20V 125KM AGN

PostNapisane: 8 listopada 2016, 22:38
przez Kezcab
Nie, wydech jest dobrze przymocowany. Może to faktycznie te złącze elastyczne. Widzę, że jesteś też ze stolicy, znasz może kogoś godnego polecenia kto zajmuje się ukladami wydechowymi w Wawie?

Re: Brzęczenie z okolic ukladu wydechowego 1.8 20V 125KM AGN

PostNapisane: 8 listopada 2016, 22:45
przez Sebool2006
Puściłem Ci na PW

Re: Brzęczenie z okolic ukladu wydechowego 1.8 20V 125KM AGN

PostNapisane: 12 listopada 2016, 21:15
przez Kezcab
Dzięki Sebool2006 za namiary na warsztat :-) Źródło problemu znalezione, dźwięk pochodzi z katalizatora.
Jutro wstawię filmik, na którym będzie można usłyszeć dźwięk, o którym pisałem, może komuś się przytrafi coś podobnego.

Teraz zastanawiam się co zrobić z katem, czy zostawić go póki nie dzieje się nic innego poza drażniącym metalicznym dźwiękiem, czy usunąć :-)

Re: Brzęczenie z okolic ukladu wydechowego 1.8 20V 125KM AGN

PostNapisane: 12 listopada 2016, 21:17
przez marcin7x5
Kupić zamiennik i wstawić. Ten co masz może jeszcze sprzedasz za kilka pln. Co do brzęczenia to będzie się nasilać.

Re: Brzęczenie z okolic ukladu wydechowego 1.8 20V 125KM AGN

PostNapisane: 12 listopada 2016, 21:32
przez Kezcab
Co o tym myślicie?

http://www.iparts.pl/czesc/katalizator- ... 99827.html

Zapomniałbym, w tytule postu jest błąd, silnik to nie AGN tylko APG :-)

Re: Brzęczenie z okolic ukladu wydechowego 1.8 20V 125KM AGN

PostNapisane: 12 listopada 2016, 21:58
przez Sebool2006
Fajnie że udało się wszystko zdiagnozować;)

Re: Brzęczenie z okolic ukladu wydechowego 1.8 20V 125KM AGN

PostNapisane: 13 listopada 2016, 10:24
przez marcin7x5
A jesteś pewien że masz euro3? Kolega ostatnio wymieniał do takiego samego silnika to okazało się że ma euro4. Sprawdzał po nr vin w Aso. Sprawdź sobie ofertę firm Jmj lub Pamaku. Ta pierwsza robiła/robi dla bosal-a tłumiki.

Re: Brzęczenie z okolic ukladu wydechowego 1.8 20V 125KM AGN

PostNapisane: 16 września 2017, 14:15
przez Kezcab
Sprawdzilem w niemieckim dowodzie rejestracyjnym, było wpisane EURO3, co też mnie zdziwiło, bo myślałem, że w 2005 juz było EURO4. Sprawdze jeszcze po VIN żeby nie było wątpliwości. Zaraz przejrze ofertę Pamaku, bo Jmj już przeglądalem, mają chyba najtańsze katy.

-- 13 listopada 2016, 17:12 --

Nagrałem dziś krótki film, na którym słychać dźwięk, o którym pisałem. Link poniżej:

https://youtu.be/auS-AaGHhpw

-- 16 września 2017, 15:15 --

Trochę z opoznieniem, ale informacyjnie dla potomnych :-)

Problem, o którym pisałem i przedstawiłem na filmie, który wrzuciłem na YT, został rozwiązany.

Diagnozy mechaników byly następujące: ukruszony katalizator, słabej jakości tłumik koncowy oraz najlepiej wyciąć kata i będzie po problemie.

Na szczęście nie posłuchałem się, źródłem brzęczenia były rzeczywiście okolice katalizatora, ale chodziło o NIEDOKRECONA SONDE LAMBDA. Wystarczyło ja dokręcić i jest idealna cisza w układzie wydechowym :-)