Strona 1 z 1

Szarpanie na zimnym silniku 1.6 16V AUS

PostNapisane: 25 maja 2017, 21:20
przez Piotrek_5991
Cześć,

Mam bardzo uciążliwy problem z moim Leo. Kiedy jest zimny (zazwyczaj rano) po odpaleniu przez jakieś 10-20 s (zależy od temp. na zewnątrz) chodzi normalnie, później obroty zaczynają falować aż do takiego momentu gdy tak szarpie że silnik gaśnie. Kopci przy przegazowaniu. Podczas trzymania na wyższych obrotach też czuć spadki obrotów.

Dodam, że przy odpaleniu na LPG jest wszytko ok. Czyżby nie tolerował już benzyny?! :)

Eliminuję: świece, przewody, wtryski, listwę + zawór (podkładałem z innych aut i bez zmian)

Re: Szarpanie na zimnym silniku 1.6 16V AUS

PostNapisane: 26 maja 2017, 05:43
przez marcin7x5
A sprawdzałeś szczelność instalacji lpg na zimnym silniku? Może silnik pracuje na obu paliwach jednocześnie....

Re: Szarpanie na zimnym silniku 1.6 16V AUS

PostNapisane: 26 maja 2017, 12:33
przez Piotrek_5991
Nie, pod tym kątem nie sprawdzałem, rozumiem że masz na myśli odcięcie dopływu gazu przy butli?

Re: Szarpanie na zimnym silniku 1.6 16V AUS

PostNapisane: 27 maja 2017, 09:45
przez marcin7x5
Dokładnie tak.

Re: Szarpanie na zimnym silniku 1.6 16V AUS

PostNapisane: 8 czerwca 2017, 17:09
przez Piotrek_5991
Niestety zakręcenie gazu nie pomogło. Sytuacja na zimnym silniku się powtarza

Re: Szarpanie na zimnym silniku 1.6 16V AUS

PostNapisane: 8 czerwca 2017, 19:32
przez marcin7x5
To teraz trzeba sprawdzić ciśnienie paliwa jakie utrzymuje się w układzie paliwowym.

Re: Szarpanie na zimnym silniku 1.6 16V AUS

PostNapisane: 14 września 2017, 11:02
przez kamvip
Witam,
czy może ktoś podpowiedzieć w jakich blokach bądź gdzie w VAG COM dokonuje się resetu map benzynowych ? Tak jak po odłączeniu aku itd.

Re: Szarpanie na zimnym silniku 1.6 16V AUS

PostNapisane: 14 września 2017, 11:59
przez marcin7x5
Adaptacja i kanał 00 .

Re: Szarpanie na zimnym silniku 1.6 16V AUS

PostNapisane: 14 września 2017, 13:09
przez kamvip
Czyli Adaptacja i 00 i IDŹ? Jakie warunki muszę spełnić ? Zimny silnik czy rozgrzany ?

Re: Szarpanie na zimnym silniku 1.6 16V AUS

PostNapisane: 14 września 2017, 15:35
przez marcin7x5
Musisz wpisać wartość 0. Lepiej robić na "zimnym" silniku tzn aby miał temp nie niższą niż 5* co nie grozi o tej porze roku jeszcze.