Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

[ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Wszystko pozostałe co techniczne + inne mody np. xenon, zawias, ...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 18 grudnia 2013, 22:47

U mnie wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Reklama

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 4 stycznia 2014, 11:43

Czy może ktoś wrzucić zdjęcia swojego Leosia ze światłami dziennymi. ?
Nie w miejscu halogenów, lecz światła dzienne w grillu.

Mam zamiar zamontować światła do jazdy dziennej w dolny grill - tylko pytanie czy będę musiał do tego demontować zderzak. ?
Czy jeśli wjadę na kanał, zdejmę podłogę to będę miał dostęp aby je wcisnąć ?, czy znowu chłodnica mi nie zostawi dużo miejsca. ?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 4 stycznia 2014, 20:53

Zaznacz na zdjęciu, w którym miejscu chcesz zamontować halogeny.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 5 stycznia 2014, 10:53

_carlos- napisał(a):Zaznacz na zdjęciu, w którym miejscu chcesz zamontować halogeny.


Dokładnie w tym miejscu gdzie zamontowałeś okrągłe dzienne (co widzę po zdjęciach), ja w tym samym miejscu tylko ze dzienne podłużne standardowe.

I pytanie czy trzeba zdejmować zderzak aby je zamontować, czy wystarczy ściągnąć podłogę i da rade je wcisnąć.?

Apropo szkoda że nie zauważyłem tego wcześniej to bym pomyślał nad zakupem okrągłych, bo całkiem względnie to u Ciebie wyszło.
Tym bardziej że kolego jesteś z Zabrza z którego nie dawno wróciłem (od kobiety).
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 6 stycznia 2014, 11:17

Chłodnica zasłania dojście. Mi się udało bez ściągania, ale dużo było gimnastyki.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 6 stycznia 2014, 14:30

_carlos- napisał(a):Chłodnica zasłania dojście. Mi się udało bez ściągania, ale dużo było gimnastyki.


Jak Tobie się udało to mnie też musi się udać no bo jak. :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Sivvy » 6 stycznia 2014, 21:49

Tak się składa, że mam założone dzienne, zwykłe, najtańsze z allegro ale działają.
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Sivvy
Stella +
Stella +
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 stycznia 2012, 20:48
Lokalizacja: LJA
Auto: Leon 1M
Silnik: AKL 1.6

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 7 stycznia 2014, 15:27

Sivvy napisał(a):Tak się składa, że mam założone dzienne, zwykłe, najtańsze z allegro ale działają.


Otóż to!, zbyt dużego wyboru nie miałem szukając na allegro, ponieważ rozstaw kratek w dolnym grillu jest dosyć wąski,
więc zakupiłem za cenę ok. 50 zł, niby rok gwarancji - więc niech działają.

Więc chce tak samo zrobić jak kolega, powiedz mi tylko jakim sposobem je montowałeś.? zdejmowałeś zderzak. ?

Ps : dobre foto :D
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Sivvy » 7 stycznia 2014, 17:15

Udało mi się bez zdejmowania zderzaka.
Wyjąłem tą kratkę (tylko ostrożnie bo lubią się zatrzaski urywać) i przewierciłem otwory pod lampy (jak patrzysz na lampę to od góry). Jest trochę ciasno żeby włożyć rękę od środka zderzaka przez tą wyjętą kratkę ale da radę. Śrubki trochę skróciłem i włożyłem od góry tak żeby móc przykręcić nakrętki pomiędzy lampą a jej uchwytem. Dobrze żeby były te śrubki na jakiś klucz a nie na śrubokręt to zawsze można tam od góry w zderzaku włożyć klucz i przytrzymać w razie gdy wypadnie je zdemontować.
Kratki nie wycinałem w miejscu tych lampek, delikatnie odstaje ale za to można łatwo wrócić do stanu fabrycznego (a nowa kratka trochę droga jest z tego co się orientowałem).
Co do zasilania po zapłonie to podpiąłem się do kostki od alternatora.

Edit
Te światełka jak się dobrze przyjrzysz to trochę wystają poza zderzak, żeby nie wystawały trzeba by przerobić te uchwyty od nich i wtedy ładniej komponowałyby się ze zderzakiem.

Zastanawiałem się też nad montażem pod halogenami, tam też jest dobre miejsce, ale tam już zderzak się zaczyna zaokrąglać i trzeba by było mieć podobnie wyprofilowane lampki.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Sivvy
Stella +
Stella +
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 stycznia 2012, 20:48
Lokalizacja: LJA
Auto: Leon 1M
Silnik: AKL 1.6

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 7 stycznia 2014, 19:41

Sivvy napisał(a):Wyjąłem tą kratkę (tylko ostrożnie bo lubią się zatrzaski urywać)


Tam są chyba 3 lub 4 zaczepy (kratka tam gdzie jest znaczek Seat?!), wyjąłem te zaczepy, szarpałem wyginałem tym całym grillem i za cholerę mi nie chciał wyjść - czy ona czasem nie jest razem ze zderzakiem.? Bo to niemożliwe.

Edit.
Czy chodzi o tą kratkę pod tablicami rejestracyjnymi. ?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 7 stycznia 2014, 19:46

Chodzi o środkową kratkę w zderzaku.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 7 stycznia 2014, 19:47

ta obok lamp czy obok halogenów. ?
Wszystkie mają środek. :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Sivvy » 7 stycznia 2014, 20:44

Chodzi o tą dużą kratkę pod tablicą rejestracyjną. Tych zaczepów tam jest co najmniej 8.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Sivvy
Stella +
Stella +
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 stycznia 2012, 20:48
Lokalizacja: LJA
Auto: Leon 1M
Silnik: AKL 1.6

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 8 stycznia 2014, 01:03

W zderzaku.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 8 stycznia 2014, 15:29

Sivvy napisał(a):Chodzi o tą dużą kratkę pod tablicą rejestracyjną. Tych zaczepów tam jest co najmniej 8.


OK dzięki, jest możliwość krótkiego spotkania z Tobą i rozmowy ?, akurat w Zabrzu to dosyć często jestem - aby to wszystko do końca wyjaśnić.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Ufo » 8 stycznia 2014, 15:48

kurex napisał(a):
Sivvy napisał(a):Chodzi o tą dużą kratkę pod tablicą rejestracyjną. Tych zaczepów tam jest co najmniej 8.


OK dzięki, jest możliwość krótkiego spotkania z Tobą i rozmowy ?, akurat w Zabrzu to dosyć często jestem - aby to wszystko do końca wyjaśnić.

takie sprawy już na PW
-Piłeś?? Nie jedź!!
-Nie jedziesz to możesz się napić!

Moja Furmanka-> viewtopic.php?f=32&t=38119 Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Ufo
TopSport
TopSport
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 5 czerwca 2012, 20:11
Lokalizacja: Opatów/ Kępno
Auto: Leon 1M
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Sivvy » 8 stycznia 2014, 15:55

To chyba bardziej pytanie do kolegi Carlosa a nie do mnie bo do Zabrza mam ponad 300 km :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Sivvy
Stella +
Stella +
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 stycznia 2012, 20:48
Lokalizacja: LJA
Auto: Leon 1M
Silnik: AKL 1.6

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Ufo » 10 stycznia 2014, 14:18

jak wygląda sprawa legalności tego?
http://allegro.pl/modul-swiatel-dzienny ... 23948.html
gdzieś na jakimś forum było dyskusja jedni że legalne drudzy że nie bo nie ma homologacji bla bla bla
a jak jest u was kto ma zamontowane kto miał kontrolę z tego powodu?
-Piłeś?? Nie jedź!!
-Nie jedziesz to możesz się napić!

Moja Furmanka-> viewtopic.php?f=32&t=38119 Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Ufo
TopSport
TopSport
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 5 czerwca 2012, 20:11
Lokalizacja: Opatów/ Kępno
Auto: Leon 1M
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez zwirek75 » 10 stycznia 2014, 14:54

ufo22222 napisał(a):jak wygląda sprawa legalności tego?
http://allegro.pl/modul-swiatel-dzienny ... 23948.html
gdzieś na jakimś forum było dyskusja jedni że legalne drudzy że nie bo nie ma homologacji bla bla bla
a jak jest u was kto ma zamontowane kto miał kontrolę z tego powodu?

Nielegalne w Polsce.
Tomek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
zwirek75
Sport
Sport
 
Posty: 777
Dołączył(a): 22 grudnia 2008, 14:34
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf 7R
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 10 stycznia 2014, 15:01

zwirek75 napisał(a):Nielegalne w Polsce.


Nielegalne bo nielegalne, ale i tak mimo tego mnóstwo ludzi tak jeździ z tego co zauważyłem.
Jeśli Cię nie zatrzymają za prędkość czy inne wykroczenie to myślę że nie będą się tego czepiać, jeśli zatrzymają - to już może być trochę gorzej.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez robert1111 » 10 stycznia 2014, 20:40

Ja to mam od ponad pół roku i nikt mi sie nie doczepił do tego nawet na przeglądzie jest po prostu opcja wyłączenia tego prędzej Cie zatrzymają jak z daleka zobaczą na przeciwmgielnych(+postojówki) niz na tym module i nie dyskutowałbym tu na temat legalności bo sporo ludzi jezdzi na pseudo xenonach z allegro za 100zł i też przeglady przechodzi ja osobiście polecam takie rozwiązanie niż jakieś diody dokładane .
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
robert1111
Sport
Sport
 
Posty: 219
Dołączył(a): 20 marca 2013, 15:50
Lokalizacja: Tychy
Auto: Golf VII
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez untaztood » 10 stycznia 2014, 22:43

robert1111 napisał(a):Ja to mam od ponad pół roku i nikt mi sie nie doczepił do tego nawet na przeglądzie jest po prostu opcja wyłączenia tego prędzej Cie zatrzymają jak z daleka zobaczą na przeciwmgielnych(+postojówki) niz na tym module i nie dyskutowałbym tu na temat legalności bo sporo ludzi jezdzi na pseudo xenonach z allegro za 100zł i też przeglady przechodzi ja osobiście polecam takie rozwiązanie niż jakieś diody dokładane .


Dobrze powiedziane.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
untaztood
FR
FR
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 15 czerwca 2008, 01:07
Auto: Superb
Silnik: CGGB 1.4

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 12 stycznia 2014, 10:30

A nie da się myknąć tych świateł dziennych od spodu. ? W sensie zdjąć podłogę i tam wsadzić to między zderzakiem a chłodnicą. ?
Bo jakoś nie jestem przekonany aby bawić się z tymi zaczepami w tej kratce całej...
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez hornet15re1 » 12 stycznia 2014, 14:09

A ja mam takie dymione klosze i jak nie swieca to nie szpeca auta bo ich prawie nie widac: :roll:
Obrazek
Jeżdżę na LPG...i jestem z tego dumny!!!
AUQ 1.8 20VT+DOWNPIPE+TIP+FMIC+WIRUS 1,2bar
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
hornet15re1
Sport
Sport
 
Posty: 427
Dołączył(a): 19 września 2011, 19:40
Lokalizacja: łódzkie
Auto: Leon 1.8 TS
Silnik: AUQ 1.8

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 12 stycznia 2014, 15:43

właśnie tak dymione szkło chciałbym zrobić u siebie. Sam to robiłeś?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez hornet15re1 » 12 stycznia 2014, 16:32

Ja kupiłem takie gotowe z ciemnym szkłem,ale mysle ze mozna tez kupić spray do zaciemniania lamp za kilka zł i sobie zaciemnić samemu i efekt bedzie podobny(tylko ze malować lamp nie wolno),znalazłem aukcje takich jak moje,tylko ze ja za swoje dałem 80zł,ale jak sie poszuka to sa rożne(okrągłe i podłużne) na allegro,tylko ze drogie:
http://allegro.pl/lampy-do-jazdy-dzienn ... 50799.html
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 31991.html
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 32085.html
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 32128.html
http://allegro.pl/lampy-jazdy-dziennej- ... 35482.html
http://allegro.pl/lampy-jazdy-dziennej- ... 62526.html
Jeżdżę na LPG...i jestem z tego dumny!!!
AUQ 1.8 20VT+DOWNPIPE+TIP+FMIC+WIRUS 1,2bar
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
hornet15re1
Sport
Sport
 
Posty: 427
Dołączył(a): 19 września 2011, 19:40
Lokalizacja: łódzkie
Auto: Leon 1.8 TS
Silnik: AUQ 1.8

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 12 stycznia 2014, 16:57

hornet15re1 napisał(a):A ja mam takie dymione klosze i jak nie swieca to nie szpeca auta bo ich prawie nie widac:


mnie interesuje to jakim sposobem je zamontowałeś. ?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez hornet15re1 » 12 stycznia 2014, 20:12

Wyciąłem otwory w kratkach zderzaka i wpuściłem je w głąb kratek ze prawie nie wystają i przerobiłem mocowania by ładnie do owych kratek były przymocowane .
Jeżdżę na LPG...i jestem z tego dumny!!!
AUQ 1.8 20VT+DOWNPIPE+TIP+FMIC+WIRUS 1,2bar
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
hornet15re1
Sport
Sport
 
Posty: 427
Dołączył(a): 19 września 2011, 19:40
Lokalizacja: łódzkie
Auto: Leon 1.8 TS
Silnik: AUQ 1.8

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Koszi » 12 stycznia 2014, 21:01

Ja założyłem takie światełka dzienne: http://www.allegromat.pl/aukcja143192
Kilka poglądowych foto:

Obrazek

Obrazek

A tutaj widać jak świecą. Na żywo o niebo lepiej to wygląda.
Nic dziwnego jak zdjęcia robiłem kalkulatorem :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I fotki jak już deko się ściemniło:

Obrazek

Obrazek
Zobacz Profil
Koszi
Stella
Stella
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 kwietnia 2013, 14:20
Auto: Toledo II
Silnik: AHF 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 13 stycznia 2014, 02:15

Naprawdę nieźle to wygląda :brawo: :brawo: :brawo:

tu aktualna aukcja:
http://allegro.pl/nssc-swiatla-do-jazdy ... 65992.html
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez PaVLo » 13 stycznia 2014, 05:01

Dużo jest rzeźby z otworem od strony pasażera ?, pytam, bo od kierowcy jest pusty i nie ma problemu z montażem, ale w drugim może nie wejść chyba bez cięcia taka lampa ?.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
PaVLo
TopSport
TopSport
 
Posty: 1449
Dołączył(a): 14 grudnia 2010, 14:49
Lokalizacja: Miasto szybkich kobiet i pięknych aut
Auto: Seat SPORT
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Koszi » 13 stycznia 2014, 08:55

Ja w Nowym Sączu w sklepie motoryzacyjnym dałem za nie 210 zł czyli sporo tanie.
Ostatnio je przyciemniłem folią jak zrobię fotki to wrzucę. Dużo lepiej teraz to wygląda.
A tutaj jeszcze takie z montażu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zobacz Profil
Koszi
Stella
Stella
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 kwietnia 2013, 14:20
Auto: Toledo II
Silnik: AHF 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Sivvy » 13 stycznia 2014, 12:19

Muszę przyznać, że ładnie to wygląda, ale jednak cena dosyć spora.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Sivvy
Stella +
Stella +
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 stycznia 2012, 20:48
Lokalizacja: LJA
Auto: Leon 1M
Silnik: AKL 1.6

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Ufo » 13 stycznia 2014, 13:23

widzą mi się te ledy :brawo:
mam pomysł na montaż w TS :D
-Piłeś?? Nie jedź!!
-Nie jedziesz to możesz się napić!

Moja Furmanka-> viewtopic.php?f=32&t=38119 Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Ufo
TopSport
TopSport
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 5 czerwca 2012, 20:11
Lokalizacja: Opatów/ Kępno
Auto: Leon 1M
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 13 stycznia 2014, 17:12

Koszi napisał(a):Ja założyłem takie światełka dzienne: http://www.allegromat.pl/aukcja143192


Jestem pod wrażeniem, świetnie się prezentuje.!
Tylko że ja kupiłem już proste zwykłe i tam nie spasują eh.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez QQmonzter » 14 stycznia 2014, 00:20

Pomysł fajny tylko teraz już i tak nędzny smic jest jeszcze dodatkowo ograniczony tym świecidełkiem.
Leon 1M 1.9 TDI+ 150/320
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
QQmonzter
Sport
Sport
 
Posty: 357
Dołączył(a): 2 września 2012, 22:22
Lokalizacja: Bytom
Auto: Leon ASV

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Ufo » 14 stycznia 2014, 00:33

pofatygować się z kratki halogenu wyciąć czarne wypełnienie i dostanie nowe płuco :brawo:
-Piłeś?? Nie jedź!!
-Nie jedziesz to możesz się napić!

Moja Furmanka-> viewtopic.php?f=32&t=38119 Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Ufo
TopSport
TopSport
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 5 czerwca 2012, 20:11
Lokalizacja: Opatów/ Kępno
Auto: Leon 1M
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez dzamej » 14 stycznia 2014, 08:01

jak dla mnie to kolejny "wsiok" na drodze ktory podaza za moda i jezdzi w dzien na halogenach/dziennych + mijania
po to dali wam swiatla mijana+drogowe zeby korzystac z nich, nie pasuje to sobie zamontuj xenony - bedziesz miec "biale swiatlo"
Nie bijcie, nie krzyczcie, wytłumaczcie.

Seat Leon 1,8 turbo LPG
Zobacz Profil
dzamej
Sport
Sport
 
Posty: 281
Dołączył(a): 14 marca 2013, 07:52
Auto: Leon
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Koszi » 14 stycznia 2014, 19:33

Twoje zdanie masz do tego prawo. Jednak wole moje wiejskie LED'y :mrgreen:

-- 14 stycznia 2014, 20:33 --

Tak jak pisałem wyżej zabrałem się za przyciemnienie dniówek i wyszło tak:

Obrazek

Obrazek

Wyglądały zajebiście ale świeciły lipnie :( w sumie nie było tragedii ale nie wiedziałem jak to będzie wyglądać w pełnym słońcu:

Obrazek

Obrazek

Tak więc wziąłem jaśniejszą folię i dla porównania wyszło tak (lewa ciemniejsza, prawa jaśniejsza):

Obrazek

A tak świeciły:

Obrazek

Obrazek

Różnica była spora więc dniówki całe zostały oklejone jaśniejszą folią:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zobacz Profil
Koszi
Stella
Stella
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 kwietnia 2013, 14:20
Auto: Toledo II
Silnik: AHF 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez dominik082 » 14 stycznia 2014, 20:56

Kolego ładnie to wszystko spasowałeś i fajnie to wygląda.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
dominik082
Sport
Sport
 
Posty: 333
Dołączył(a): 21 października 2009, 20:53
Lokalizacja: Rumia
Auto: Seat Leon Top Sport

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Ufo » 14 stycznia 2014, 22:49

ja bym całkiem odpuścił folię.. w dzień jedziesz na włączonych w nocy ich nie widać a jak stoi to co komu przeszkadza że widać że są :D
-Piłeś?? Nie jedź!!
-Nie jedziesz to możesz się napić!

Moja Furmanka-> viewtopic.php?f=32&t=38119 Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Ufo
TopSport
TopSport
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 5 czerwca 2012, 20:11
Lokalizacja: Opatów/ Kępno
Auto: Leon 1M
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 15 stycznia 2014, 02:16

Reflektory i halogeny mają czarne obwódki odbłyśników, co sprawia, że wyglądają na przyciemnione. Naklejenie ciemnej folii, moim zdaniem, współgra z resztą oświetlenia.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Koszi » 15 stycznia 2014, 07:37

ufo22222 napisał(a):.. a jak stoi to co komu przeszkadza że widać że są :D

Mnie jednak troszkę drażniło ;)
_carlos- napisał(a):Naklejenie ciemnej folii, moim zdaniem, współgra z resztą oświetlenia.

Dokłądnie tak. Kierunki boczne jak i tylne lampy też są przyciemnione.
Zobacz Profil
Koszi
Stella
Stella
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 kwietnia 2013, 14:20
Auto: Toledo II
Silnik: AHF 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Ufo » 15 stycznia 2014, 12:28

Koszi napisał(a):
ufo22222 napisał(a):.. a jak stoi to co komu przeszkadza że widać że są :D

Mnie jednak troszkę drażniło ;)
Dokłądnie tak. Kierunki boczne jak i tylne lampy też są przyciemnione.


skoro tak :wink: to ok są gusta i guściki :P
-Piłeś?? Nie jedź!!
-Nie jedziesz to możesz się napić!

Moja Furmanka-> viewtopic.php?f=32&t=38119 Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Ufo
TopSport
TopSport
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 5 czerwca 2012, 20:11
Lokalizacja: Opatów/ Kępno
Auto: Leon 1M
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 18 stycznia 2014, 11:46

Panowie...ktoś kiedyś dawał wkłady ledowe do oryginalnych halogenów,znacie szczególy ?
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Tygrysek » 18 stycznia 2014, 12:24

a udało Wam się zachować parametry montażu? żeby nie za nisko były... (nie pamiętam teraz ile to było).
a do tego jak ktoś ma obniżone jeszcze troszke auto, to może się chyba nie zmieścić w przedziale...

-- 18 sty 2014, o 11:24 --

Leonidas ARL napisał(a):Panowie...ktoś kiedyś dawał wkłady ledowe do oryginalnych halogenów,znacie szczególy ?


to chyba były kombinacje z halogenem od fabii... poszukaj...
Kręcę wałki i dmucham balony
Obrazek

Był: niebieski ASV... na małym koksie by DYNOSOFT
Był: S-line na małym koksie by CTR
Jest: O2 RS black beast
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tygrysek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2089
Dołączył(a): 27 września 2009, 10:15
Lokalizacja: Radzionków
Auto: 02 RS
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 18 stycznia 2014, 12:32

Leonidas ARL napisał(a):Panowie...ktoś kiedyś dawał wkłady ledowe do oryginalnych halogenów,znacie szczególy ?


Chcesz się pozbyć halogenów. ?
nie szkoda Ci. ?

Tygrysek napisał(a):to może się chyba nie zmieścić w przedziale...


Światła dzienne muszą być zainstalowane:
-Symetrycznie względem osi pojazdu
-Na równej wysokości
-Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
-Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
-Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu
-Nie mogą być zamontowane dalej niż 40 cm od obrysu pojazdu
-Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Tygrysek » 18 stycznia 2014, 12:48

:brawo:
teraz wszyscy mają wytyczne czarno na biąłym
Kręcę wałki i dmucham balony
Obrazek

Był: niebieski ASV... na małym koksie by DYNOSOFT
Był: S-line na małym koksie by CTR
Jest: O2 RS black beast
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tygrysek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2089
Dołączył(a): 27 września 2009, 10:15
Lokalizacja: Radzionków
Auto: 02 RS
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 18 stycznia 2014, 12:50

kurex to nie jest odpowiedź na moje pytanie...
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 18 stycznia 2014, 12:55

Leonidas ARL napisał(a):kurex to nie jest odpowiedź na moje pytanie...


To poczytaj temat od początku to na pewno się natkniesz na coś takiego...
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leon 1 - Tuning - Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości