Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

[ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Wszystko pozostałe co techniczne + inne mody np. xenon, zawias, ...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 31 stycznia 2014, 15:37

Panowie zna ktoś szerokość otworów w zderzaku na halogeny ?
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Reklama

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 31 stycznia 2014, 16:12

ale one są jajowate
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 31 stycznia 2014, 16:32

właśnie juz zmierzyłem 8x6.5cm.Myślałem aby wcisnąć ledy o średnicy 8cm
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 31 stycznia 2014, 17:02

Leonidas ARL napisał(a):właśnie juz zmierzyłem 8x6.5cm.Myślałem aby wcisnąć ledy o średnicy 8cm


Nie powiem - źle to nie wygląda.
Lecz ja nie mam serca pozbawiać Leona halogenów. :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 31 stycznia 2014, 17:08

hmmm tylko co te halogeny dają ?
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 31 stycznia 2014, 18:10

Leonidas ARL napisał(a):hmmm tylko co te halogeny dają ?


Tak naprawdę to chyba wygląd, bo w trakcie jazdy niby jest szersze widzenie, ale znowu szału nie ma.
Mnie się jeszcze przydają w masakryczną mgłę, wtedy wyłączam drogowe i załączam halogeny - dużo lepiej widać wtedy.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 31 stycznia 2014, 19:17

Ktoś wsadzał ledy 7cm, do jakiejś skody. Znalazłem kiedyś opis w internecie.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 1 lutego 2014, 12:00

No do skody mógł wsadzić.W Top Sporcie to zupełnie inna bajka.
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 1 lutego 2014, 12:43

A to niby czemu?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 1 lutego 2014, 13:40

obudowa halogenu jest inna
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 1 lutego 2014, 13:58

A sprawdzałeś, że nie wejdzie?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 1 lutego 2014, 14:34

co miałem sprawdzić,czy halogen od skody wejdzie ?
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 1 lutego 2014, 14:44

Rozmawiamy o wsadzeniu led
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 3 lutego 2014, 20:54

dokładnie

-- 3 lutego 2014, 21:10 --

Pany co sądzicie o umieszczeniu ledów w dolnej części kratki halogenów (przy samych halogenach) w leonie TS ?

-- 3 lutego 2014, 21:31 --

byłoby to coś takiego

Obrazek
a ledy takie http://allegro.pl/nssc-swiatla-do-jazdy ... 70343.html
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 4 lutego 2014, 13:02

Leonidas ARL napisał(a):Pany co sądzicie o umieszczeniu ledów w dolnej części kratki halogenów (przy samych halogenach) w leonie TS ?


Myślę że jakby były te przyciemniane to by było ok.
Zresztą ja bardziej patrzę na to że one będą działać, a nie jedynie na estetykę samochodu.
Wiesz że będziesz musiał zrzucić zderzać aby tak zamontować je. ?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez pisario » 24 lutego 2014, 09:13

Witajcie. Chce zamontowac swiatla do jazdy dziennej tj modul ograniczajacy dlugie. Pytanko: Jak pozbyc sie automatu, ktory mam w tej chwili? Po starcie silnika, jak zaczyna ladowac alternator swiatla sie wlaczaja same. Poprzedni wlasciciel auta (pierwszy) powiedzial ze fabrycznie to bylo.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pisario
Stella +
Stella +
 
Posty: 100
Dołączył(a): 10 września 2013, 11:46
Lokalizacja: WWA
Auto: Leon 1M
Silnik: APG 1.8

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Maras2003 » 24 lutego 2014, 09:20

No nie wiem czy fabrycznie ;) A autko skąd sprowadzone ? Może jakiś tryb skandynawski czy coś takiego (ale wątpię żeby 1M to miały)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Maras2003
TopSport
TopSport
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 11 listopada 2012, 13:40
Auto: Leon Sport
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez pisario » 24 lutego 2014, 09:48

Maras2003 napisał(a):No nie wiem czy fabrycznie ;) A autko skąd sprowadzone ? Może jakiś tryb skandynawski czy coś takiego (ale wątpię żeby 1M to miały)

Sprowadzony z Holandii.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pisario
Stella +
Stella +
 
Posty: 100
Dołączył(a): 10 września 2013, 11:46
Lokalizacja: WWA
Auto: Leon 1M
Silnik: APG 1.8

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez bravo » 24 lutego 2014, 19:33

Musisz kolego wypiąć wtykę od włącznika świateł i sprawdzić czy są podpięte przewody pod piny TGL i B. Jeśli tak jest to masz samochód robiony na skandynawię
Zobacz Profil
bravo
Stella
Stella
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 stycznia 2014, 21:22
Auto: leon 1.9tdi Golf 5
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Maras2003 » 24 lutego 2014, 20:08

Kolego Bravo, czy mógłbyś opisać czego dotyczą te piny ? Albo - podać opis wszystkich (jakiś pdf czy zdjęcie) ;)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Maras2003
TopSport
TopSport
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 11 listopada 2012, 13:40
Auto: Leon Sport
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez bravo » 24 lutego 2014, 20:28

TGL to światła dzienne(tagfahrlicht), Natomiast pin B odpowiada za światła pozycyjne. Najpierw sprawdź czy są pod te piny podpięte przewody. Pod TGL zielono-żółty a pod B szaro-fioletowy. Jeśli tak jest to jest to fabryczne rozwiązanie.
Zobacz Profil
bravo
Stella
Stella
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 stycznia 2014, 21:22
Auto: leon 1.9tdi Golf 5
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 2 marca 2014, 14:06

Panowie co sądzicie o montażu takich świateł w Top Sporcie ?

Obrazek

Obrazek
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Ufo » 2 marca 2014, 20:18

daj zdjęcie montażu na aucie
-Piłeś?? Nie jedź!!
-Nie jedziesz to możesz się napić!

Moja Furmanka-> viewtopic.php?f=32&t=38119 Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Ufo
TopSport
TopSport
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 5 czerwca 2012, 20:11
Lokalizacja: Opatów/ Kępno
Auto: Leon 1M
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 2 marca 2014, 21:31

Przymierzałem juz na aucie, źle to nie wygląda, lampy świecą jak wściekłe i spasowane są równo z kratką halogenu. Pozbędę się problemu z H7 bo już mnie hu... strzela.
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez _carlos- » 2 marca 2014, 21:36

Za bardzo rzucają się w oczy. Lepiej by wyglądały przyciemnione.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
_carlos-
TopSport
TopSport
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 7 września 2011, 02:12
Lokalizacja: Zabrze
Region: śląskie
Auto: LEON 2 FR + ALTEA XL
Silnik: BMN 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 2 marca 2014, 21:52

No może i leprze przyciemnione, ale takich nie znalazłem.

-- 2 marca 2014, 22:52 --

_carlos- napisał(a):Za bardzo rzucają się w oczy. Lepiej by wyglądały przyciemnione.


może jest jakiś sposób na przyciemnienie ?
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez hornet15re1 » 2 marca 2014, 22:09

Leonidas zrobiłes tak jak ja u siebie,tylko ze jam fabrycznie przyciemnione,mysle ze podobny efekt da spray z allegro do przyciemniana lamp Obrazek
Jeżdżę na LPG...i jestem z tego dumny!!!
AUQ 1.8 20VT+DOWNPIPE+TIP+FMIC+WIRUS 1,2bar
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
hornet15re1
Sport
Sport
 
Posty: 427
Dołączył(a): 19 września 2011, 19:40
Lokalizacja: łódzkie
Auto: Leon 1.8 TS
Silnik: AUQ 1.8

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 2 marca 2014, 22:13

Prawie tak samo, tylko ja mam na środku halogenu (troszkę niżej).Wpuściłeś je na równi z kratką czy wystają na zewnątrz albo mi sie wydaje.
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez hornet15re1 » 3 marca 2014, 21:56

Sa wpuszczone cale w kratkę,tylko na rogu wystają by świecić prosto do przodu,bo kratka zaokrągla sie na bokach i lampy by świeciły po rowach
Jeżdżę na LPG...i jestem z tego dumny!!!
AUQ 1.8 20VT+DOWNPIPE+TIP+FMIC+WIRUS 1,2bar
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
hornet15re1
Sport
Sport
 
Posty: 427
Dołączył(a): 19 września 2011, 19:40
Lokalizacja: łódzkie
Auto: Leon 1.8 TS
Silnik: AUQ 1.8

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 14 marca 2014, 14:05

Panowie, coś takiego wyszło z moich ledów

Obrazek

Obrazek

-- 14 marca 2014, 15:04 --

Obrazek

-- 14 marca 2014, 15:05 --

Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez cynamon » 14 kwietnia 2014, 13:54

[img]
bravo napisał(a):Musisz kolego wypiąć wtykę od włącznika świateł i sprawdzić czy są podpięte przewody pod piny TGL i B. Jeśli tak jest to masz samochód robiony na skandynawię


bravo napisał(a):TGL to światła dzienne(tagfahrlicht), Natomiast pin B odpowiada za światła pozycyjne. Najpierw sprawdź czy są pod te piny podpięte przewody. Pod TGL zielono-żółty a pod B szaro-fioletowy. Jeśli tak jest to jest to fabryczne rozwiązanie.


Bravo BRAWO ! :) dobra informacja. dzis sprawdzilem u siebie, pod pinem nr 3 jest rzeczywiscie port TGL, oczywiscie zasilanie podawane jest jedynie kiedy kluczyk jest w pozycji ON oraz wylaczone sa swiatla mijania/drogowe. dobra opcja bo nie trzeba bedzie zasmiecac instalacji rzemieslniczymi wynalazkami.

w programie ELSA jest zwiazana z tym tematem zakladka "13 Daytime driving lights Leon"
niestety widze, ze nie da sie tu wkleic bezposrednio zdjecia z mojego komputera, a odwolanie sie do lokalizacji w sieci jest bez sensu... chocby dlatego, ze nie wiadomo czy za kilka miesiecy to zdjecie stamtad nie zniknie i inni nie beda mieli jak sie poratowac. moze admini stworzyliby taka opcje... w zasadach zmieszania postow nie ma takiej informacji/instrukcji.

nieco inaczej wyglada sprawa oznaczen kolorow, ale wiadomo, ze tym nie zawsze warto sie sugerowac skoro sa podane nr pinow.

mam w zwiazku z tym kilka pytan:
1
czy ktos by mogl sprawdzic czy w kodowaniu panela wskaznikow dla Leona 1M czasem nie ma opcji swiatel dziennych skoro jest takie polaczenie elektryczne :) ?

2
nie mam ELSY jedynie schematy... czy ktos moglby sprawdzic, w ktorym miejscu znajduje sie zlacze A83 do zasilania orygianlych swiatel jazdy dziennej ? wg opisu na schemacie powinno byc przy panelu wskaznikow

3
czy podlaczajac sie besposrednio pod pin nr 3 "TGL" obciazenie rzedu 10-15 W nie bedzie zbyt wysokie dla styku przelacznika ? moze lepi dac przekaznik - jesli juz to o jakich parametrach ?

4
gdzie znajduje sie polaczenie B205 w wewn wiazce, dla zasilania lamp przednich przeciwmgielnych, juz po przekazniku ? ewentualnie jak przebiega linia od przelacznika do reflektora, bo myslalem zeby po prostu przepiac pin od reflektorow przeciwmgielnych pod TGL a z orygimalnych przewodow od lamp przednich przeciwmgielnych zasilic lampy LED do jazdy dziennej.
Zobacz Profil
cynamon
Stella +
Stella +
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 października 2009, 12:45
Lokalizacja: warszawa
Auto: LEON 1.9 TDi 110 KM
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez markus312 » 14 kwietnia 2014, 14:42

Myślę że tak tez by fajnie wyglądało :-D

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
markus312
Sport
Sport
 
Posty: 498
Dołączył(a): 2 września 2013, 09:54
Auto: Leon 1M2
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 14 kwietnia 2014, 16:40

Myślę, że gorsza wiocha niż ja odwaliłem :D
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez markus312 » 15 kwietnia 2014, 19:33

Ogólnie LEDy średnio pasują do 1M :-D :-D
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
markus312
Sport
Sport
 
Posty: 498
Dołączył(a): 2 września 2013, 09:54
Auto: Leon 1M2
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez robert1111 » 20 kwietnia 2014, 12:13

markus312 napisał(a):Ogólnie LEDy średnio pasują do 1M :-D :-D


Popieram w 100%
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
robert1111
Sport
Sport
 
Posty: 219
Dołączył(a): 20 marca 2013, 15:50
Lokalizacja: Tychy
Auto: Golf VII
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez cynamon » 20 kwietnia 2014, 17:24

zwyczajowo - temat wymagajacy pomocy... brak odp. w zasadzie 70 % wpisow to tzw belkot nie wnoszacy nic do sprawy :)
Zobacz Profil
cynamon
Stella +
Stella +
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 października 2009, 12:45
Lokalizacja: warszawa
Auto: LEON 1.9 TDi 110 KM
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 28 kwietnia 2014, 21:03

cynamon napisał(a):zwyczajowo - temat wymagajacy pomocy... brak odp. w zasadzie 70 % wpisow to tzw belkot nie wnoszacy nic do sprawy :)


spokojnie kolego...myślę, że nikt nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie. Sam w ogóle nie kumam o czym napisałeś :D
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: Odp: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez lysaglaca » 29 kwietnia 2014, 07:24

Leonidas ARL napisał(a):Panowie...ktoś kiedyś dawał wkłady ledowe do oryginalnych halogenów,znacie szczególy ?

Fabia RS ma halogeny dwu funkcyjne można od niej wziąć tyle ze trzeba przerobić w obudowy z paska b6 bo fabia ma klosze płaskie a pasek takiej jak Leon skosy, do obudowy z leona nie wejdą bo za mała ale z paska pasuje gdzieś to czytalem. Koszt jednego halogenu to ok 300 zł i jest ledowy

Wysłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 4
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
lysaglaca
Sport
Sport
 
Posty: 965
Dołączył(a): 29 kwietnia 2013, 20:20
Lokalizacja: Bytom/Kraków
Auto: LEON
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kanti » 9 maja 2014, 07:04

Witam, można by opisać gdzie podłączyć te światła do jazdy dziennej z wyjściem przekaźnikowym ?
Leon z 2002 roku, bez halogenów, i najlepiej automatycznie- żeby się włączały razem ze stacyjką a wyłączały przy włączeniu postojowych

-- 9 maja 2014, o 08:04 --

czy zasilanie +/- z wtyczki od radia , a z przekaźnika pod postojówkę z lampy przedniej ?
Zobacz Profil
kanti
Stella +
Stella +
 
Posty: 47
Dołączył(a): 3 stycznia 2008, 19:11
Lokalizacja: śląsk
Auto: Seat Leon Stella

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez romekkk » 2 czerwca 2014, 20:51

Temat niby poruszony jednak bez konkretów...chodzi o podłączenie modułu DRL swiateł długich jako dziennych.
Czy któryś z forumowiczów montował takie ustrojstwo może podzielić się patentem gdzie i jak to podłączyć?
Czy przy włączniku świateł czy może lepiej przy lampie?
Wszelkie sugestie mile widziane :wink:
poznasz głupiego po czynach jego
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
romekkk
Sport
Sport
 
Posty: 230
Dołączył(a): 16 maja 2010, 21:38
Lokalizacja: Opole
Region: opolskie
Auto: Exeo
Silnik: turbo diesel inny

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Maras2003 » 2 czerwca 2014, 22:07

Ja montowałem coś takiego jak http://lepard.eu/modul-swiatel-do-jazdy-dziennej-drl/ . Tylko nie powiem którą mam wersję, bo coś chyba upgradeowali - mam z LCH, ale bez komunikacji z PC po złączu USB... w tej chwili takiej nie widzę...
Moduł teoretycznie zaprojektowany, żeby podłączyć go pod maską. Ja podłączyłem pod kierownicą (koło skrzynki bezpieczników w środku auta).
Przewód świateł długich podłączyłem w wiązce, która wychodzi od włączników, gdzieśtam pod licznikiem, generalnie w tych okolicach gdzie jest moduł.
Dodatkowo dodałem czujnik zmierzchowy i 'czujnik stacyjki' - CLH mam na halogenach (jak włączam zapłon, to załącza się przekaźnik, który przełącza moduł na światła dlugie, a jak wyciągam kluczyk, to przekaźnik nie dostaje prądu - i jest przełączony na halogeny) + zapala się tylko jak jest 'ciemno' (jest regulacja).
Przekaźnik jest potrzebny, bo moduł ma tylko 1 wyjście na światła, więc wyjście DRL = wyjście CLH.
Zdjęć nie mam, ale świeci jak nowsze auta, które DRL mają w standardzie :mrgreen:

ps. co do FUNLIGHTS - całkowicie zbędna funkcja. Powoduje że światła pod które podłączysz moduł sobie mrugają :evil:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Maras2003
TopSport
TopSport
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 11 listopada 2012, 13:40
Auto: Leon Sport
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez romekkk » 2 czerwca 2014, 22:27

ja kupiłem cos takiego
http://www.kogiel.za.pl/sklep4/sklep.php
wersja 2
Pamiętasz może kolory kabli w wiązce do których się wpinałeś?
poznasz głupiego po czynach jego
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
romekkk
Sport
Sport
 
Posty: 230
Dołączył(a): 16 maja 2010, 21:38
Lokalizacja: Opole
Region: opolskie
Auto: Exeo
Silnik: turbo diesel inny

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez kurex » 3 czerwca 2014, 11:55

Panowie do cholery kto mi powie pod co podpiąć te światłą do jazdy dziennej. ?
Gdzie jest jakieś stałe zasilanie od stacyjki ?, bo nigdzie nie potrafię znaleźć...
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kurex
TopSport
TopSport
 
Posty: 1470
Dołączył(a): 8 grudnia 2013, 22:49
Lokalizacja: Śląskie
Auto: 1M
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Sivvy » 3 czerwca 2014, 13:22

Ja u siebie podłączyłem pod kostkę, która dochodzi do alternatora.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Sivvy
Stella +
Stella +
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 stycznia 2012, 20:48
Lokalizacja: LJA
Auto: Leon 1M
Silnik: AKL 1.6

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Jacol » 3 czerwca 2014, 15:18

Ja podpiąłem pod dysze spryskiwaczy i wbrew temu co ktoś tu na forum napisał, NIE trzeba demontować wycieraczek.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Jacol
Sport
Sport
 
Posty: 392
Dołączył(a): 3 marca 2011, 23:50
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon 1.8t+
Silnik: ARY 1.8

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Leonidas ARL » 3 czerwca 2014, 16:00

kurex napisał(a):Panowie do cholery kto mi powie pod co podpiąć te światłą do jazdy dziennej. ?
Gdzie jest jakieś stałe zasilanie od stacyjki ?, bo nigdzie nie potrafię znaleźć...


ja za hu...a nie mogłem znaleźć prądu i wpiołem się pod bezpiecznik zegarów ( do dupy to wygląda ale juz mi zabrakło pomysłów)
Zobacz Profil
Leonidas ARL
Zbanowany
 
Posty: 655
Dołączył(a): 9 września 2013, 19:00
Auto: Seat Leon ARL
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Maras2003 » 3 czerwca 2014, 17:08

Stałe zasilanie - STYK 87A pod przekaźnikami pod kierownicą !


romekkk, Fajne, prawie 100 tańsze od mojego ;)
Masz jakiś opis tego ?

Nie pamiętam koloru kabla, kojarzy mi się biało-błękitny... Generalnie ściągnąłem plastiki ze słupka kierownicy i sprawdzałem miernikiem na którym kablu są długie. Nie znalazłem, ale został mi tylko jeden - do którego nie mogłem się dostać miernikiem. Jeden z grubszych kabli. Wiązkę odwinałem z taśmy, lekko naciąłem i sprawdziłem miernikiem - potwierdziło się że to ten kabel (ale jak wspomniałem - w tej chwili to wydaje mi się że to ten kolor, pewności nie mam)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Maras2003
TopSport
TopSport
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 11 listopada 2012, 13:40
Auto: Leon Sport
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez romekkk » 3 czerwca 2014, 17:22

Dzięki, już coś pomalutku się klaruje.
W tym tempie to do weekendu wszystkie kable bedą rozkminione :wink:
Tu masz link do opisu
http://www.kogiel.za.pl/sklep4/SD2_CH.php i ew. w dziale download wiecej szczegółów
poznasz głupiego po czynach jego
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
romekkk
Sport
Sport
 
Posty: 230
Dołączył(a): 16 maja 2010, 21:38
Lokalizacja: Opole
Region: opolskie
Auto: Exeo
Silnik: turbo diesel inny

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez Maras2003 » 3 czerwca 2014, 17:44

Jakie kable jeszcze potrzebujesz ? Sygnał zamykania i otwierania - może i głupio- pociągnąłem od drzwi kierowcy (nie pamiętam kolorów, ale to były kable do sterowania silniczkiem, 2 najgrubsze, połączyłem je diodami prostowniczymi żeby było dobrze :) )
postojówki/mijania masz w kostce włącznika świateł - miernikiem bez problemu znajdziesz (z tym że np. osobny jest kabel na postojówki przód/tył/tablica/podświetlenie wnętrzna).

drzwi:
Obrazek

Więcej fotek nie mam z montażu :(
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Maras2003
TopSport
TopSport
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 11 listopada 2012, 13:40
Auto: Leon Sport
Silnik: ASV 1.9

Re: [ALL] Montaż świateł do jazdy dziennej

Postprzez romekkk » 3 czerwca 2014, 18:01

Spoko, już dużo wiem :)
tutaj mam taki schemacik wtyku włącznika swiateł dla zainteresowanych:
http://obrazki.elektroda.pl/1844824600_1307805028.jpg
http://forum.octaviaclub.pl/files/piny_157_179_191.jpg
poznasz głupiego po czynach jego
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
romekkk
Sport
Sport
 
Posty: 230
Dołączył(a): 16 maja 2010, 21:38
Lokalizacja: Opole
Region: opolskie
Auto: Exeo
Silnik: turbo diesel inny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leon 1 - Tuning - Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość