Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

[ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Wszystko pozostałe co techniczne + inne mody np. xenon, zawias, ...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez marcus415 » 23 stycznia 2012, 23:59

Andi napisał(a):
marcus415 napisał(a):No tak ciekawe, ze az jestem ciekaw o jakim spasowaniu i czego z czym Ty piszesz? Dodatkowe pytanie, czy na zimnym jest to lepiej spasowane czy na goracym silniku?


Nie będę z tobą prowadził dyskusji w kwestiach elementarnych, jeżeli nie orientujesz się w kwestii rozszerzalności termicznej materiału.
Po za tym nie chce mi się prowadzić nudnych dyskusji, z forumowiczem który zawsze wie lepiej. Trzymaj się.

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, choc lepiej bylo napisac, ze nie masz o tym bladego pojecia :wink:

Pozdrawiam
Marcin
Zobacz Profil
marcus415
Sport
Sport
 
Posty: 949
Dołączył(a): 30 października 2006, 22:23
Region: zagranica
Auto: Zuk
Silnik: CJXA 2.0

Reklama

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Andi » 25 stycznia 2012, 01:03

marcus415 napisał(a):Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, choc lepiej bylo napisac, ze nie masz o tym bladego pojecia :wink:


Właśnie nie chciałem pisać o tym "że nie masz bladego pojęcia", a ni o tym, że lepiej byś żył z błogim przeświadczeniem, że ikoną wiedzy motoryzacyjnej jesteś i aby prawda nie wpędziła cię w depresję. Z drugiej strony jeżeli już posiadłeś tajemną wiedzę czytania, to teraz czas byś zaczął rozumieć słowo czytane:
Andi napisał(a):Nie będę z tobą prowadził dyskusji w kwestiach elementarnych, jeżeli nie orientujesz się w kwestii rozszerzalności termicznej materiału. Po za tym nie chce mi się prowadzić nudnych dyskusji, z forumowiczem który zawsze wie lepiej. Trzymaj się.

I proszę nie prowokuj mnie do dalszej dyskusji, a posiadany czas wykorzystaj lepiej, np. na poszerzaniu wiedzy z zakresu "rozszerzalności termicznej metalu"
Jak zsiadam z motocykla i wsiadam do auta to, bez względu na moc nasuwa mi się jedno stwierdzenie mojego kolegi: "Zapier.... samochodem jest po prostu żenujące " ;) ale bywają wyjątki i ich szukam.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Andi
Signo
Signo
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 listopada 2011, 00:48
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon Cupra 4

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez marcus415 » 25 stycznia 2012, 02:55

Właśnie też nie chciałem pisać do końca o tym, że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz, to teraz czas byś zaczął rozumieć tajemną wiedzę z zakresu "rozszerzalności termicznej metalu". Z drugiej strony jeżeli już posiadłeś tajemną wiedzę i aby prawda nie wpędziła cię w depresję, proszę nie prowokuj mnie do dalszej dyskusji, a posiadany czas wykorzystaj lepiej, na poszerzaniu wiedzy z zakresu "budowa i działanie silnika spalinowego".
Jeśli jednak zechcesz coś dodać, to proponuje w końcu dać racjonalna odpowiedz na poniższe pytania, a nie dywagować w nieskończoność.
marcus415 napisał(a):No tak ciekawe, ze az jestem ciekaw o jakim spasowaniu i czego z czym Ty piszesz? Dodatkowe pytanie, czy na zimnym jest to lepiej spasowane czy na gorącym silniku?

Trzymaj się :mrgreen:
Zobacz Profil
marcus415
Sport
Sport
 
Posty: 949
Dołączył(a): 30 października 2006, 22:23
Region: zagranica
Auto: Zuk
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Sammael » 25 stycznia 2012, 08:26

Spokój mi tu!
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez greg81 » 25 stycznia 2012, 16:22

Jest możliwość zastąpienia oryginalnego czujnika temperatury oleju (którego nie mam) jakimś zwykłym czujnikiem wkręconym w korek spustowy?
Gdzie jest podpięty oryginalny czujnik?
Zobacz Profil
greg81
Stella +
Stella +
 
Posty: 83
Dołączył(a): 5 czerwca 2010, 10:53
Lokalizacja: śląsk
Auto: Leon 1P -CFJA-
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Sammael » 25 stycznia 2012, 17:50

greg81 napisał(a):Gdzie jest podpięty oryginalny czujnik?

w misce.
greg81 napisał(a):Jest możliwość zastąpienia oryginalnego czujnika temperatury oleju

nie bardzo - ze względów konstrukcyjnych

W ogóle to jaki w tym cel? ani nie masz czujnika ani wskaźnika/wyświetlacza informującego o temp. oleju, więc o co chodzi?
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez greg81 » 25 stycznia 2012, 18:44

Hmm, chyba troszkę źle sprecyzowałem pytanko;)
Wiem, że oryginalnie czujnik jest w misce tylko pytanie gdzie wpięte są kabelki wychodzące z niego (do ecu?).
Chciałbym zamontować sobie jakiś zwykły czujnik w korku spustowym i podpiąć go w miejsce oryginału tak żeby w vagu można było sprawdzić tą temp.
A kombinuje tak, bo chciałbym wykorzystać fis do wyświetlania tej temp. za pomocą vfiz-a :D No i nie bardzo widzi mi się montowanie dodatkowych wskaźników w słupku :clever:
Zobacz Profil
greg81
Stella +
Stella +
 
Posty: 83
Dołączył(a): 5 czerwca 2010, 10:53
Lokalizacja: śląsk
Auto: Leon 1P -CFJA-
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez marcus415 » 26 stycznia 2012, 02:11

greg81 napisał(a): kombinuje tak, bo chciałbym wykorzystać fis do wyświetlania tej temp. za pomocą vfiz-a

Na moje, to vfiz nie pokaże Ci temperatury oleju z nieoryginalnego czujnika, bo wszelakie info pobiera on z linii K/magistrali CAN.
Zobacz Profil
marcus415
Sport
Sport
 
Posty: 949
Dołączył(a): 30 października 2006, 22:23
Region: zagranica
Auto: Zuk
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez RadarPL » 27 stycznia 2012, 20:20

Pragnę podpiąć się pod temat zanim ewentualnie założę nowy. Chodzi mi mianowicie o interfejs BT OBDII ELM 327 i programy dostępne na androida (torque, dash command), bądź symbiana (OBDScope), jedno krótkie pytanie (do tych co mieli przyjemność) czy warto takie cosik do zachipowanego Leona 1M około 180 KM ARL aby monitorować silnik, czy jednak inwestycja w prawdziwe zegary. Tak na marginesie BOOTS odczytuje w 1M czy nie?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
RadarPL
Stella +
Stella +
 
Posty: 38
Dołączył(a): 25 marca 2010, 13:32
Lokalizacja: szczecin
Auto: Leon

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez siewcu » 27 stycznia 2012, 23:27

RadarPL napisał(a):Tak na marginesie BOOTS odczytuje w 1M czy nie?

Boost, i tak, odczytuje :) Kanały 10/11 z VAG-COM.
Zobacz Profil
siewcu
Signo
Signo
 
Posty: 165
Dołączył(a): 17 listopada 2011, 14:45
Auto: brak
Silnik: CJSA 1.8

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez kobzyr » 28 stycznia 2012, 00:58

RadarPL kiedyś pożyczyłem od kumpla ELM 327 (chinski za 100zl) i kiwi (za ~100$). Chińczyk nie działał ;(, migał jak dyskoteka ale Torque go nie widział. Kiwi śmigał cool, miał pstryczek do wyłączenia adaptera (nie trzeba było go wyciągać z złącza), pokazywał temperaturą wody (która widzi ECU), spalanie, MAP, MAF, ale te ostatnie tak z dokładnością pi razy oko :), czytał błędy dtc z sterownika silnika i miał rożne cuda z liczone z akcelerometru i gpsa. Ale jakoś... nie zachwyciło mnie to i nie kupiłem tego bajeru :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kobzyr
TopSport
TopSport
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 3 lipca 2011, 18:33
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Leon
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Mario22 » 25 lutego 2012, 17:53

Odświeżam temat a mianowicie...

Jest ktoś na forum kto by mi ogarnoł montaż 3 wskaźników w słupku ???

Adapter który bym zakupił to ten :

http://allegro.pl/panel-slupek-na-zegar ... 85439.html

Adapter oczywiście będzie wyflokowany, a ja potrzebuje kogoś do samego montażu tego w slupek i od razu 3 zegarów z czego samo cisnienie doładoania juz jest podłaczone ale na razie wskanik jest w kubku.

Wskaźniki to auto gauge.

Temat do ogarnięcia oczywiście nie za darmo ale chciałbym żeby to zrobił ktoś kto już robił cosik takiego albo wogóle ma pojęcie jak zdemontować oryginalny słupek i jak podłaczyc dobrze te zegary.

Info na PW lub gg 1355429
TDi Top Sport
Powered by Comp Sport & Sound by MG Motorsport
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Mario22
Sport
Sport
 
Posty: 658
Dołączył(a): 15 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Knurów
Auto: Nissan Zlombol
Silnik: benzyna 1.4

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Tracer2 » 25 lutego 2012, 18:32

Zwykły słupek pociąga się od góry i wychodzi bo jest na zatrzaskach.
Słupek z zegarami może prężyć i trzeba go od srodka zegarów blachowkrętem docisnąć.
Leon II 1,6 CAYC 147 KM by Vtec, prowadzi WAZE i AM XL 6.25 , VW Caddy SDI 1,9 KAT
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tracer2
FR
FR
 
Posty: 1796
Dołączył(a): 4 lutego 2011, 05:40
Lokalizacja: W-wa
Region: mazowieckie
Auto: Leon II TDI
Silnik: CDLD 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez marcus415 » 26 lutego 2012, 17:36

Tracer2 napisał(a):Słupek z zegarami może prężyć i trzeba go od srodka zegarów blachowkrętem docisnąć

Ja mam slupek z trzema zegarami i nic nie prezy i zadnych wketow nie trzeba.
Zobacz Profil
marcus415
Sport
Sport
 
Posty: 949
Dołączył(a): 30 października 2006, 22:23
Region: zagranica
Auto: Zuk
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Mario22 » 26 lutego 2012, 20:17

marcus415 napisał(a):
Tracer2 napisał(a):Słupek z zegarami może prężyć i trzeba go od srodka zegarów blachowkrętem docisnąć

Ja mam slupek z trzema zegarami i nic nie prezy i zadnych wketow nie trzeba.


Sam rezałeś czy ktoś Ci to robił ???
TDi Top Sport
Powered by Comp Sport & Sound by MG Motorsport
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Mario22
Sport
Sport
 
Posty: 658
Dołączył(a): 15 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Knurów
Auto: Nissan Zlombol
Silnik: benzyna 1.4

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez marcus415 » 26 lutego 2012, 21:21

Mario22 napisał(a):
marcus415 napisał(a):
Tracer2 napisał(a):Słupek z zegarami może prężyć i trzeba go od srodka zegarów blachowkrętem docisnąć

Ja mam slupek z trzema zegarami i nic nie prezy i zadnych wkretow nie trzeba.


Sam rezałeś czy ktoś Ci to robił ???

Robiony byl w Galerii Tonow.
Zobacz Profil
marcus415
Sport
Sport
 
Posty: 949
Dołączył(a): 30 października 2006, 22:23
Region: zagranica
Auto: Zuk
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Mario22 » 27 lutego 2012, 23:23

Czyli z tego co się dowiedziałem to firma jest w Warszawie ... :-(
TDi Top Sport
Powered by Comp Sport & Sound by MG Motorsport
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Mario22
Sport
Sport
 
Posty: 658
Dołączył(a): 15 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Knurów
Auto: Nissan Zlombol
Silnik: benzyna 1.4

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez marcus415 » 28 lutego 2012, 00:37

Mario22 napisał(a):Czyli z tego co się dowiedziałem to firma jest w Warszawie ... :-(

Zgadza sie.
Zobacz Profil
marcus415
Sport
Sport
 
Posty: 949
Dołączył(a): 30 października 2006, 22:23
Region: zagranica
Auto: Zuk
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez airzocho » 11 marca 2012, 23:00

Witam,
Chciałbym się zorientować czy jeśli nie mam fabrycznie czujnika poziomu/temperatury w misce to jest to duży problem żeby go dołożyć?
Czy jest problem z podłączeniem oryginalnego czujnika do samochodu, który nie był w niego fabrycznie wyposażony?
Chodzi mi o aspekty elektryczne, bo z montażem czujnika w misce sobie poradzę.
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
airzocho
Signo
Signo
 
Posty: 112
Dołączył(a): 15 listopada 2009, 23:12
Lokalizacja: Sopot
Auto: VW T5
Silnik: TDI pompowtryski PD

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez bvw08 » 1 kwietnia 2012, 13:36

Ja byłem ostatnio zmuszony wyrzucić czujnik temp oleju z miski bo podczas wymiany oleju ukręcił się gwint w korku, który był przewiercony i nagwintowany pod czujnik, w korku pozostało bardzo mało materiału i siłą rzeczy wcale nie musiałem użyć dużej siły żeby go ukręcić, na szczęście miałem oryginalny korek ale brak gwintownika m10 o skoku 1.0 zmusił mnie do wkręcenia czujnika w miejsce w głowicy, wiem że mierzę teraz temp głowicy i oleju ale powiem wam że takie rozwiązanie ma swoje plusy, wszystkim nam chodzi o mierzenie temperatury oleju w silniku który jak wiadomo spełnia swoje zadanie tylko do ustalonej granicy temperatury tak więc olej w misce jest chłodniejszy i zostaje zassany do smarowania i odbierania ciepła i w takiej głowicy okazuje się że może być tak że przekraczamy 120-130 stopni, a w misce mamy 100-110 i myślimy że jest ok. Z doświadczeń wynika że teraz mam temp wyższe o ok 15 stopni i wcześniej mogę reagować na wysokie wartości
prawie 400Nm robi swoje :))
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bvw08
Sport
Sport
 
Posty: 209
Dołączył(a): 28 listopada 2009, 16:22
Lokalizacja: śląsk
Auto: ARL+

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez hugo00 » 1 kwietnia 2012, 18:42

bvw08, czujnik w glowicy to imho lepsze rozwiazanie. faktycznie jest roznica, u mnie po kacie temp w silniku 110stopni, temp w misce 94 (na dworze było 17stopni a chlodzenie utrudniała oslona miski i silnika), wiec to moze być zwodnicze.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
hugo00
Sport
Sport
 
Posty: 563
Dołączył(a): 12 października 2010, 11:32
Lokalizacja: Wrocław/ Radomsko/ Lubin
Auto: bmw 330xd+
Silnik: turbo diesel inny

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez bvw08 » 2 kwietnia 2012, 14:58

ja jeszcze nie katowałem swojego w tym roku :oops: ale jazda autostradą 170-200 daje teraz z czujnikiem w głowicy 82-84 stopnie przy 13 stopniach za oknem dodam że u mnie brak osłon i pod i nad silnikiem więc przepływ jest lepszy
prawie 400Nm robi swoje :))
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bvw08
Sport
Sport
 
Posty: 209
Dołączył(a): 28 listopada 2009, 16:22
Lokalizacja: śląsk
Auto: ARL+

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez JayZ » 2 kwietnia 2012, 21:45

Panowice, co można użyć na "dyszę" do wkręcania w kolektor, aby podłączyc wskaźnik doładowania?
Gdzie to można kupic?
Zobacz Profil
JayZ
Sport
Sport
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lipca 2007, 12:45
Lokalizacja: Południe: Krk-Kato
Auto: Ford TDCi
Silnik: turbo diesel inny

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Nogaj » 2 kwietnia 2012, 23:17

Zawsze od bidy możesz użyć nawet kalamitki :wink:
Działa-sprawdzone :-P
TDI+ by Goodhope
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Nogaj
Sport
Sport
 
Posty: 662
Dołączył(a): 16 maja 2009, 09:25
Lokalizacja: PO w CNA z PWA
Auto: Leon
Silnik: ASZ 1.9

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez marcus415 » 2 kwietnia 2012, 23:21

JayZ napisał(a):Panowice, co można użyć na "dyszę" do wkręcania w kolektor, aby podłączyc wskaźnik doładowania?
Gdzie to można kupic?

Wyciagasz stary zacisk/cylinderek hamulcowy, wykrecasz odpowietrznik i masz juz cudna dysze :-D
Zobacz Profil
marcus415
Sport
Sport
 
Posty: 949
Dołączył(a): 30 października 2006, 22:23
Region: zagranica
Auto: Zuk
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Tracer2 » 3 kwietnia 2012, 06:07

JayZ napisał(a):Panowice, co można użyć na "dyszę" do wkręcania w kolektor, aby podłączyc wskaźnik doładowania?
Gdzie to można kupic?

Było
Obrazek
W Castoramie się kupuje tam gdzie jest sprzę t do sprężarek.
ucina i gwintuje M6 uciętą mosięzną rurke i otwór w dolocie.
Leon II 1,6 CAYC 147 KM by Vtec, prowadzi WAZE i AM XL 6.25 , VW Caddy SDI 1,9 KAT
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tracer2
FR
FR
 
Posty: 1796
Dołączył(a): 4 lutego 2011, 05:40
Lokalizacja: W-wa
Region: mazowieckie
Auto: Leon II TDI
Silnik: CDLD 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez sleeper » 3 kwietnia 2012, 06:21

JayZ, w każdym sklepie z pneumatyką
SKODA Octavia RS TSI
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
sleeper
Ex LeonClub Team
 
Posty: 1613
Dołączył(a): 26 stycznia 2007, 21:43
Lokalizacja: Poznań
Region: wielkopolskie
Auto: Octavia RS
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez bvw08 » 3 kwietnia 2012, 20:47

albo w każdym zakładzie lpg
prawie 400Nm robi swoje :))
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bvw08
Sport
Sport
 
Posty: 209
Dołączył(a): 28 listopada 2009, 16:22
Lokalizacja: śląsk
Auto: ARL+

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez mi3cznikowski » 10 kwietnia 2012, 20:40

Miał ktoś do czynienia z tą serią wskaźników Auto Gauge?

http://allegro.pl/wskaznik-doladowania- ... 06718.html

jestem ciekawy czy można byłoby zmienić te podświetlenie z błękitnego na czerwone?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
mi3cznikowski
Stella
Stella
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 października 2011, 09:51
Lokalizacja: Łódzkie
Auto: Leoś

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Karaco » 27 czerwca 2012, 10:19

Odświeżę trochę kotleta za parę dni będzie u mnie gotowy słupek z zegarami auto gauge i mam pytanko w którym miejscu najlepiej wkłuć się z przyłączką prostą lub trójnikiem w przewód ciśnieniowy jeśli jest taka możliwość do poprawnego działania wskaźnika od boosta . Jeśli można to prosił bym o jakąś fotkę poglądową bo woltomierz i temp oleju to nie problem. Będzie montowane w ARL-u. Pozdrawiam i dzięki z góry za podpowiedź :mrgreen:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Karaco
Stella +
Stella +
 
Posty: 85
Dołączył(a): 1 maja 2011, 06:42
Lokalizacja: Radom
Auto: Altea FR
Silnik: BWA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez marcus415 » 27 czerwca 2012, 11:32

Karaco napisał(a):w którym miejscu najlepiej wkłuć się z przyłączką prostą lub trójnikiem w przewód ciśnieniowy jeśli jest taka możliwość do poprawnego działania wskaźnika od boosta

Jak najblizej kolektora dolotowego.
Zobacz Profil
marcus415
Sport
Sport
 
Posty: 949
Dołączył(a): 30 października 2006, 22:23
Region: zagranica
Auto: Zuk
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Karaco » 27 czerwca 2012, 11:42

A jest możliwość wpięcia się trójnikiem w jakiś przewód żeby nie wiercić i gwintować w dolocie??
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Karaco
Stella +
Stella +
 
Posty: 85
Dołączył(a): 1 maja 2011, 06:42
Lokalizacja: Radom
Auto: Altea FR
Silnik: BWA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez exb » 27 czerwca 2012, 12:25

nie
TDI ... nie dla idiotów!!! No Smoke No Fun!!

Obrazek
_______________________
LEON II FR+ by ECUProject
Zobacz Profil
exb
Sport
Sport
 
Posty: 353
Dołączył(a): 26 marca 2008, 13:18
Lokalizacja: opolskie
Auto: Leon 1P FRrrrr

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Karaco » 29 czerwca 2012, 13:16

Panowie podpowiedzcie mi czy w dobrym miejscu chcę się wkłuć przyłączką od boosta. Na zdjęciu miejsce wkłucia zaznaczyłem czerwonym kółkiem.
Obrazek

-- 29 cze 2012, o 14:16 --

Ewentualnie na końcu rury przy łączeniu z EGR-em ?? :-)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Karaco
Stella +
Stella +
 
Posty: 85
Dołączył(a): 1 maja 2011, 06:42
Lokalizacja: Radom
Auto: Altea FR
Silnik: BWA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez venom171 » 29 czerwca 2012, 13:59

Zobacz 2 strone tego tematu, tam na fotkach od Iron_87 masz ładnie pokazane gdzie można i dobrze jest sie "wpiąć" przyłączką. :)
Był Seat Leon 1.8 20 V 125 KM
Był Seat Leon 1.9 TDI ARL 180 KM
Było Audi A4 2.0 T 4x4 BWE 200 KM
Był Opel Vectra C FL 1.9 CDTI 120KM
Jest - A4 B6 Avant 1.9TDI AVF Sline 131KM
Zobacz Profil
venom171
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 905
Dołączył(a): 5 maja 2008, 17:06
Lokalizacja: Silesia
Region: śląskie
Auto: S2 OFL RS
Silnik: CHPA 1.4

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez siewcu » 29 czerwca 2012, 16:32

Ja robiłem w tamtej okolicy, ale skierowane w dół. Co byś nie chciał tam robić, warto zawieść to do plastikarza, żeby przypadkiem nie wyrwało Ci króćca ;)
Zobacz Profil
siewcu
Signo
Signo
 
Posty: 165
Dołączył(a): 17 listopada 2011, 14:45
Auto: brak
Silnik: CJSA 1.8

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Karaco » 15 lipca 2012, 10:16

Dzięki za podpowiedzi chyba zrobię tak jak Iron w zawór EGR. Pozdrawiam jak ukończę pracę to pochwalę się wynikiem.

-- 15 lip 2012, o 11:16 --

Tak jak obiecałem wklejam foty mojego małego moda odnośnie wskaźników Auto Gauge

Obrazek


Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Karaco
Stella +
Stella +
 
Posty: 85
Dołączył(a): 1 maja 2011, 06:42
Lokalizacja: Radom
Auto: Altea FR
Silnik: BWA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez DECYBEL » 18 listopada 2012, 23:03

witam ... postanowilem sie pochwalic swoja koncepcje montazu ''gajgerow"

Obrazek
Obrazek
Zobacz Profil
DECYBEL
Stella +
Stella +
 
Posty: 99
Dołączył(a): 14 listopada 2009, 20:24
Lokalizacja: KIELCE
Auto: SEAT LEON

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez marcus415 » 18 listopada 2012, 23:33

DECYBEL napisał(a):witam ... postanowilem sie pochwalic swoja koncepcje montazu ''gajgerow"

Obrazek
Obrazek

Jak dla mnie, to lipa...
Zobacz Profil
marcus415
Sport
Sport
 
Posty: 949
Dołączył(a): 30 października 2006, 22:23
Region: zagranica
Auto: Zuk
Silnik: CJXA 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez DECYBEL » 19 listopada 2012, 00:07

wiadomo co kto woli,,ja generalnie wolalbym nie uderzyc przy dzwonie glowa w slupki na ktorych sa zegary...
Zobacz Profil
DECYBEL
Stella +
Stella +
 
Posty: 99
Dołączył(a): 14 listopada 2009, 20:24
Lokalizacja: KIELCE
Auto: SEAT LEON

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Nogaj » 19 listopada 2012, 09:17

Od tego by nie uderzyć jest poducha i pasy.
TDI+ by Goodhope
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Nogaj
Sport
Sport
 
Posty: 662
Dołączył(a): 16 maja 2009, 09:25
Lokalizacja: PO w CNA z PWA
Auto: Leon
Silnik: ASZ 1.9

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Evo » 20 marca 2013, 21:39

Jakiej grubości jest ta rura od IC do kolektora w 1M ? I z czego to jest zrobione ?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Evo
Sport
Sport
 
Posty: 548
Dołączył(a): 25 listopada 2008, 16:46
Lokalizacja: warszawa
Auto: Cupra 5F
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez siewcu » 23 marca 2013, 13:47

W Cuprze 4 jest kawałek gumowy, później tworzywo sztuczne(chyba PP ale pewności nie mam) i znów kawałek gumy. Montuj się albo w gumowy zaraz przed kolektorem, albo w sam kolektor.
Zobacz Profil
siewcu
Signo
Signo
 
Posty: 165
Dołączył(a): 17 listopada 2011, 14:45
Auto: brak
Silnik: CJSA 1.8

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez bont » 5 kwietnia 2013, 19:39

bvw08 napisałeś że wkręciłeś czujnik oleju w głowice, nie będe dopytywał co gdzie bo ja mam benzynke 1,8T AUQ i pytanie do ludzi gdzie w tym silniku można wkręcić czujnik oleju?
Jeszcze jedno pytanie, bo mam zamiar zamontować wskaźnik AFR, czy fabryczna sonda lambda mi go obsłuży?
Zobacz Profil
bont
Stella +
Stella +
 
Posty: 41
Dołączył(a): 25 października 2012, 17:50
Lokalizacja: hessen Deutschland
Auto: Leon
Silnik: AUQ 1.8

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Mateo » 5 kwietnia 2013, 19:57

Ja mam u siebie czujnik temp. oleju wkręcony w miskę.
Zobacz Profil
Mateo
Sport
Sport
 
Posty: 615
Dołączył(a): 26 października 2007, 22:45
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: OOOO S3
Silnik: CBZB 1.2

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Rinzler » 20 kwietnia 2013, 13:50

Czy ktoś wie jaki czujnik (o jakich parametrach) można zamontować zamiast oryginalnego czujnika temperatury oleju Defi obsługiwanego przez zewnętrzną centralkę ? Ewentualnie gdzie kupić tani oryginalny czujnik Defi ? Na allegro nikt w Polsce nie sprzedaje takich czujników. Import z US czy Japonii i czekanie miesiąc czasu mi się nie uśmiecha. Nawet na angielskim ebayu mają takie czujniki. Czy u nas istnieją jakieś zamienniki, bo płacenie kilkaset złotych (380 zł w 4turbo) za rzecz wartą kilkanaście to trochę zdzierstwo. Podłączenie innego czujnika przekłamuje temperaturę, ale tego chyba nie muszę tłumaczyć.
Zobacz Profil
Rinzler
Stella
Stella
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 kwietnia 2013, 15:46
Auto: Leon AUQ+
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Hamann » 7 maja 2013, 20:28

Ma ktos moze u siebie zegary Shadow ? Zastanawiam sie miedzy nimi a STRI i nie znam opinii na temat tych pierwszych. http://allegro.pl/shadow-wskaznik-egt-t ... 45868.html
360HP 460NM DIGITUN
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Hamann
Signo
Signo
 
Posty: 126
Dołączył(a): 2 kwietnia 2012, 23:04
Lokalizacja: Mielec
Auto: Cupra
Silnik: BWJ 2.0

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez jaceksteel » 1 września 2013, 20:56

Witam. Panowie, podłączyłem dziś wskaźnik auto gauge sm peak. Myslałem,że będzie ok, ale coś mi sie poszło. Na jałowym pokazuje 0 bara, a jak pocisnę to dosyć szybko wychodzi poza skalę, czyli ponad 2 bary. I trochę mnie to dziwi, Turbine miałem niedawno wymienianą i wątpie aby to ona siedziała. A i z całego zestawu został mi trójnik. Jego też przydałoby się gdzieś wpiąć?? Dodam że mam ahf po modach.

-- 1 wrz 2013, o 21:56 --

Panowie, uzyskam jakąś podpowiedź??
Zobacz Profil
jaceksteel
Stella +
Stella +
 
Posty: 71
Dołączył(a): 27 kwietnia 2010, 21:49
Lokalizacja: Środa Śląska
Auto: Toledo 1.9 Tdi AHF

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez Leon_TS_ARL » 1 września 2013, 21:02

Możliwe że czujnik do wymiany. Skontaktuj się z sprzedawcą i zapytaj, może wymieni czujnik w ramach gwarancji.
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Leon_TS_ARL
Administrator LC Team
Administrator LC Team
 
Posty: 3666
Dołączył(a): 27 grudnia 2010, 14:43
Lokalizacja: MMz
Region: mazowieckie
Auto: Leon TS
Silnik: ARL 1.9

Re: [ALL] Montaż dodatkowych wskaźników (Oil temp, boost)

Postprzez ampula90 » 2 września 2013, 09:45

mi znowu zegar (rowniez z AG) na jałowym pokazuje -6 ale gdy mam pelen but dochodzi do 0,5 i sie zacina gdy odpuszczam troche wariuje i spada :/ auto jezdzi tak jak wczesniej wiec chyba musze tez sie pobawic w gwarancje
Albo grubo albo wcale!
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ampula90
Stella +
Stella +
 
Posty: 70
Dołączył(a): 21 czerwca 2012, 00:33
Auto: TS+
Silnik: AUQ 1.8

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leon 1 - Tuning - Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości