Strona 1 z 1

Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 29 września 2011, 22:11
przez el_nino
Pytanie jak w temacie, po czym w ASO mogą poznać że auto jest po programie? Czy zorientują się od razu, czy dopiero jeśli konkretnie będą grzebać w kompie w tym celu?

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 29 września 2011, 22:19
przez Sammael
Zależy jaki sterownik silnika, w niektórych po prostu mogą odczytać licznik programowań ale raczej tego nie zrobią.
W innym wypadku, musiałby być ktoś kumaty (a takich w ASO brakuje) i wyjechać na drogę, zobaczyć parametry pracy silnika.

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 29 września 2011, 22:42
przez el_nino
Pytam dlatego, że niedawno wymieniałem turbo w ASO, na które teraz mam 2 lata gwarancji, no i chciałbym zrobić program, ale jeśli coś byłoby nie tak z turbiną i w ASO by się zorientowali że był mod to nie uznaliby tej gwarancji. Więc jak sądzicie, warto ryzykować? Rozsądek podpowiada, żeby poczekać 2 lata aż się gwarancja skończy i dopiero robić moda, ale serce mówi co innego :)

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 29 września 2011, 23:18
przez Sammael
Gwarancją na turbiny to zazwyczaj fikcja :-)

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 30 września 2011, 17:39
przez Nastar
Dokładnie. Jak się wysra bez programu to i tak zrobią wszystko aby wykazać, że to z winy użytkownika... Rob wirusa i się nie szczyp !
Ludzie z gwarancji na całe auta rezygnują bo i tak olewają ASO i ich pr0fesjonalne podejście...

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 7 lutego 2012, 08:35
przez PiterEL
Kurczę też mam regenerowane Turbo i dostałem dwa lata gwarancji... Tez korci mnie wirus ale boję sie o to samo że później anulują mi gwarancję na turbo... A niestety troche kasy na to poszło. Jednak mocy tez już czasem brakuje... A turbo regenerowane w TurboTec.

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 7 lutego 2012, 08:57
przez jędrek
Piotrek rób wirusa śmiało.Fakt troszkę kasy poszło na tą twoją regeneracje.Turbo odsyłasz bez kompa więc nie sprawdzą czy jest po wirusie he he

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 7 lutego 2012, 09:09
przez PiterEL
Właśnie napisałem maila do TURBOTEC i zapytałem czy jak zrobię wirusa w COMPSPORT to czy stracę gwarancję na turbinę... Odpowiedź jest taka że jeżeli w COMPSPORT robie modyfikację to gwarancji nie tracę...

Więc czekam na gotówke i do dzieła :)

Jędrek musimy się kiedyś styknąć :)

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 7 lutego 2012, 12:05
przez jędrek
zawsze mozna cos pomyslec.To powodzonka z wirusem

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 27 grudnia 2012, 17:18
przez SprawdzAutoPl
w aso takich rzeczy to nie umieją, z tego co czcytam na forach to elektronicy dobrze nie umieją obsługiwać długiego kodowania w module komfortu a co dopiero takie rzeczy....

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 27 grudnia 2012, 19:17
przez Lesoto
SprawdzAutoPl napisał(a):w aso takich rzeczy to nie umieją

Bez obaw, jak będą stali przed wyłożeniem kilku, kilkunastu kpln na naprawę gwarancyjną to będą wiedzieli gdzie i co sprawdzić...

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 31 grudnia 2012, 08:22
przez grzybek
Lesoto, różnie bywa
u kolegi w skodzie BKD zmieniali turbine gwarancyjnie
chcieli sie tez wgrac najnowszy soft ale nie mogli bo komp byl zablokowany przez tunera i kazali przyjechac w innym terminie jak bedzie jakis Pan Zenek ktory moze wie dlaczego polaczenie z czymstam nie jest mozliwe :)
troche sie posmialismy

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 31 grudnia 2012, 17:49
przez Axee
SprawdzAutoPl napisał(a):w aso takich rzeczy to nie umieją, z tego co czcytam na forach to elektronicy dobrze nie umieją obsługiwać długiego kodowania w module komfortu a co dopiero takie rzeczy....

Nie mow hop, zanim nie przeskoczysz ...

Po.1. odpowiadasz na temat sprzed 10 miesiecy ... czyzbys nabijal posty ?
Po.2. zapewniam Cie, ze umieja. Jak rowniez umieja obslugiwac dlugie kodowanie.
Po.3. masz nieregulaminowy avatar i nick ...

Re: Jak w ASO mogą sprawdzić, że auto jest po programie?

PostNapisane: 31 grudnia 2012, 18:59
przez Tom-Tdi
Axee napisał(a):Po.2. zapewniam Cie, ze umieja. Jak rowniez umieja obslugiwac dlugie kodowanie.


nie oszukujmy się -ile osób w serwisie może to sprawdzić?? Ile osób ma takie pojęcie jak TY??
Reszta to amatorka która próbuje nabrać doświadczenia "naprawiając"....
Porządny mechanik się ceni, a wiadomo jaka jest polityka "firm"....jak najwięcej zarobić :wink: