Strona 1 z 1

Czujnik temp. cieczy chłodzącej - złe wskazania ?

PostNapisane: 12 października 2013, 21:35
przez aggressive
Witam. Dzisiaj odbyłem pierwsza jazdę po wymianie czujnika temperatury cieczy chłodzącej. Stary wymieniłem ponieważ wyświetliła się kontrolka silnika i po podłączeniu do komputera pokazało błąd właśnie tego czujnika. Wydaje mi się, że teraz silnik wskazuje niższą temperaturę niż przed jego wymiana. Tzn wcześniej na tej samej trasie (16km trasa) wskazówka była przed samą kreską 90 stopni, a dzisiaj do 80 mu trochę brakowało :/ to normalne, że nie zdążył się zagrzac na takim odcinku ? Czujnik oryginalny VW (zielony).

Auto: passat b5 fl

Re: Czujnik temp. cieczy chłodzącej - złe wskazania ?

PostNapisane: 13 października 2013, 08:21
przez PaVLo
U mnie była taka sytuacja, że oprócz czujnika padł też termostat i silnik był ciągle niedogrzany, po wymianie temperatura silnika wróciła do normy. Termostat polecam kupić w ASO bo w sklepach są jakieś podróbki.