Strona 1 z 1

Łódzkie- porada odnośnie rys na lakierze- zdjęcia

PostNapisane: 21 sierpnia 2012, 21:26
przez leonlover
Obrazek
Obrazek

Witam,

Świeży na forum jestem :) Sprowadziłem niedawno leona, widziałem co brałem także te rysy mi bardzo nie przeszkadzają ale co byście z nimi zrobili?
Wystarczy zwykła polerka? Czy trzeba będzie już pomyśleć o czymś bardziej poważnym.
Generalnie i tak chciałem auto przepolerować z innych drobnych rysek jak np. od kluczyka przy klamce itepe ( jednak nie wiem gdzie w okolicach Łodzi/Opoczna jest jakiś miejsce z detailingiem ) wiadomo że na czarnym wszystko od razu widać. To zdjęcie z tyłu na klapie to ponoć po jakiejś naklejce, a przód prawy zderzak dół to pewnie jakieś parkingowe
Czekam na opinie bardziej obeznanych w temacie.
Pozdrawiam,

Re: Łódzkie- porada odnośnie rys na lakierze- zdjęcia

PostNapisane: 21 sierpnia 2012, 21:34
przez Klikoś
leonlover napisał(a): ale co byście z nimi zrobili?

Polakierowali. Polerka nic tu nie pomoże. Polerować to można drobne rysy, a nie ubytki całej struktury lakieru...

Re: Łódzkie- porada odnośnie rys na lakierze- zdjęcia

PostNapisane: 21 sierpnia 2012, 21:39
przez LoozaQ
Ta zadra parkingowa to każdemu się może przydarzyć, ale za tą masakrę "po naklejce" to bym ręce pourywał. Zderzak można próbować spolerować, ale jakoś tego nie widzę bo to plastik i rysy wyglądają na bardzo głębokie. Nie bardzo widać co z tyłu jest rysą a co pozostałością po naklejce. Możesz spróbować jakimś Tar&Glue Removerem to potraktować żeby oczyścić. Jak pozostałe rysy nie są do białego to można spróbować to podratować (wypełnić klarem, później polerka), ale jak głębokie to tylko lakiernik.

Re: Łódzkie- porada odnośnie rys na lakierze- zdjęcia

PostNapisane: 21 sierpnia 2012, 21:55
przez 777maciek
Napisz do forumowicza matys-90, jest z Pabianic, więc masz w razie czego stosunkowo blisko. Może Ci coś konkretnego doradzi...

Re: Łódzkie- porada odnośnie rys na lakierze- zdjęcia

PostNapisane: 21 sierpnia 2012, 21:56
przez MarrciN
Ja bym się pokusił o naprawę typu smart-repair, jaką oferuje np s-plus.pl - zobacz lakierowanie SPOT.
Po co malować cały element, jeśli lakier jest oryginalny i reszta w nienagannym stanie.

Re: Łódzkie- porada odnośnie rys na lakierze- zdjęcia

PostNapisane: 22 sierpnia 2012, 14:32
przez Peter007
W Opocznie nie masz co szukać takiego fachowca ale w Tomaszowie jest gość na Warszawskiej

Re: Łódzkie- porada odnośnie rys na lakierze- zdjęcia

PostNapisane: 22 sierpnia 2012, 20:22
przez peter85
Ja jakiś miesiąc temu usuwałem wgniotke na błotniku tutaj:http://www.msmart.pl/ i jestem bardzo zadowolony.
Firmę prowadzi młody facet który ma jeszcze jednego pracownika ale do swojej pracy podchodzi naprawdę z dużym zaangażowaniem, także możesz spróbować uderzyć do niego.

Re: Łódzkie- porada odnośnie rys na lakierze- zdjęcia

PostNapisane: 27 sierpnia 2012, 22:57
przez leonlover
Dzięki wielkie za porady Panowie- myślę że z którejś skorzystam :)
zeby nie otwierać nowego tematu, w jakiej kwocie udałoby się skompletować jakiś "pakiet" podstawowych kosmetyków do auta?
Tzn. szampon, jakiś wosk, coś do kokpitu, od smoły robaków jakiś środek?
Najlepiej jakieś konkretne propozycje.

P.S Tak Btw. kupiłem na allegro zapach california scents coronado sherry i mogę potwierdzić opinie innych że daje radę :)

Re: Łódzkie- porada odnośnie rys na lakierze- zdjęcia

PostNapisane: 27 sierpnia 2012, 23:04
przez pampi
leonlover napisał(a):zeby nie otwierać nowego tematu, w jakiej kwocie udałoby się skompletować jakiś "pakiet" podstawowych kosmetyków do auta?
Tzn. szampon, jakiś wosk, coś do kokpitu, od smoły robaków jakiś środek?
Najlepiej jakieś konkretne propozycje.


Kolego taki temat jest - nazywa się Detailing i nikt Ci w tym temacie pewnie nic nie napisze.