Reklama

Aktualizacja forum Przygotowujemy się do aktualizacji forum. Więcej informacji w tym wątku.

[ALL] Jakie letnie opony ?

Pytania, testy, porady fachowców ...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Re: [ALL] Jakie letnie opony ? - sezon 2016

Postprzez Przemek1989 » 28 stycznia 2018, 15:18

W poszukiwaniu trokcji...
Czy Michelin Pilot Super Sport beda dobrym wyborem do Cupry 5F?
Myslalem rowniez o Michelin Pilot Sport Cup 2.Wiem ze opony trakcyjnie rewelacyjne ale znikaja w oczach.
Co myslicie o tych oponach
Przemek1989
Stella
Stella

Auto: Leon Cupra 5F
silnik: benzyna 2.0 turbo

Reklama

Re: [ALL] Jakie letnie opony ? - sezon 2016

Postprzez zdenek » 12 lutego 2018, 14:42

To co mamy teraz za oknem, to chyba ostatni atak i tak łagodnej zimy. Trochę żałuje, że nie zainwestowałem w opony całoroczne :)
Sezon wiosna/lato zbliża się wielkimi krokami, powoli więc trzeba rozglądać się za jakimiś letnimi oponami.
Zastanawiam się nad czymś od Uniroyal... To jest chyba coś ze średniej półki, ale mi czegoś takiego właśnie trzeba. Na https://testyopon.pl/uniroyal trochę czytam na ten temat. Co powiecie na temat tego ogumienia? Ktoś miał może jakąś styczność?
zdenek
Stella +
Stella +

Auto: LEON 1.9 TDI
silnik: BKC 1.9

Re: [ALL] Jakie letnie opony ?

Postprzez antronis » 14 lutego 2018, 12:45

Witam,
przylaczam sie do tematu, ale troche pod innym katem
chce kupic opony letnie do cupry...z racji tego iz nawet na 3 biegu czasem wlacza sie trakcja szukam opon 235/40r18 z jak najwieksza powierzchnia przyczepnosci do asfaltu....tak wiem FWD bedzie ci zrywac itd itd. ale modyfikujac pare rzeczy mozna obnizyc zrywanie.
moze ktos kupowal jakies lub zna o wiekszej powierzchni kontaktu
te ktore przegladalem w necie :
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
pirelli pzero https://www.pirelli.com/tyres/es-es/tur ... #/overview
continental contisportcontact 5p/6
oczywiscie istnieja opony sportowe typu TOYO r888 itd ale kieruje sie bardziej tym aby byly do jazdy "na codzien" w ruchu drogowym i aby mialy chociaz troche przyczepnosci na mokrym : )
chyba ze sa jakies sportowe semi-slick z dobra przyczepnoscia na mokrym i dobrym gripem.
ogolnie pelno tego w necie... moze macie jakies porady szczegolnie ci co maja FWD + modyfikowana cupra lub inna mocna oske.
antronis
Stella
Stella

Auto: Leon

Postprzez Kusza » 14 lutego 2018, 12:55

antronis napisał(a):Witam,
przylaczam sie do tematu, ale troche pod innym katem
chce kupic opony letnie do cupry...z racji tego iz nawet na 3 biegu czasem wlacza sie trakcja szukam opon 235/40r18 z jak najwieksza powierzchnia przyczepnosci do asfaltu....tak wiem FWD bedzie ci zrywac itd itd. ale modyfikujac pare rzeczy mozna obnizyc zrywanie.
moze ktos kupowal jakies lub zna o wiekszej powierzchni kontaktu
te ktore przegladalem w necie :
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
pirelli pzero https://www.pirelli.com/tyres/es-es/tur ... #/overview
continental contisportcontact 5p/6
oczywiscie istnieja opony sportowe typu TOYO r888 itd ale kieruje sie bardziej tym aby byly do jazdy "na codzien" w ruchu drogowym i aby mialy chociaz troche przyczepnosci na mokrym : )
chyba ze sa jakies sportowe semi-slick z dobra przyczepnoscia na mokrym i dobrym gripem.
ogolnie pelno tego w necie... moze macie jakies porady szczegolnie ci co maja FWD + modyfikowana cupra lub inna mocna oske.

znajomy w Mustangu GT miał ww Goodyear Eagle, a ja u siebie w Mustangu GT miałem pirelli pzero w rozmiarze 255/40/R19 i 275/40/R19, obie oponki bardzo dobrze oceniane, tylko jak zawsze zanim zaczniesz wariować trzeba je dogrzać :wink:
Kusza
Signo
Signo

Auto: Cupra ST 300 4x4

Postprzez antronis » 14 lutego 2018, 13:10

@UP
hmm ale przeczytales ze tam jest FWD ? i w szkole miales fizyke ? : )
mozesz sobie kupic nawet chinskie klapciochy z supermarketu i tak na suchym wiekszy docisk bedziesz miec w RWD.
antronis
Stella
Stella

Auto: Leon

Postprzez Kusza » 15 lutego 2018, 14:55

antronis napisał(a):@UP
hmm ale przeczytales ze tam jest FWD ? i w szkole miales fizyke ? : )
mozesz sobie kupic nawet chinskie klapciochy z supermarketu i tak na suchym wiekszy docisk bedziesz miec w RWD.

kolego przeczytałem i miałem :) pytasz o opony to Ci odpisuję, z jakich mam potwierdzone info, że byli ludzie zadowoleni.
I co z tego, że RWD ("szczególnie Ci co mają FWD to nie znaczy, że inni nie mogą Ci polecić sprawdzonej gumy :wink: )? Jeżeli się sprawdzały w aucie o powyżej 450PS to sprawdzą się też w słabszym. Z resztą popatrz na opinie tych opon w necie. W RWD te opony przy mocnym wciśnięciu gazu też zrywały przyczepność i w FWD pewnie będzie podobnie jak z większością opon do codziennej jazdy - nie na tor.

-- 15 lutego 2018, 14:55 --

polecam portal http://logistykaopon.pl/ według mnie bardzo dobre ceny opon
Kusza
Signo
Signo

Auto: Cupra ST 300 4x4

Poprzednia strona

Powrót do Opony, Felgi, itp.