Strona 1 z 1

Cięcie przedniej lewej opony

PostNapisane: 13 października 2017, 09:38
przez komornik320
Witam,

Samochód posiadam 2,5 roku, przebieg prawie 44 000 km. Do tej pory jakoś bez problemów. Wczoraj patrzę na koła przy skręconej kierownicy i zauważyłem iż przednia opona od kierowcy od środka samochodu jest ścięta. Jakoś z tydzień temu może dwa przy wyłączonej muzyce słyszalne było dziwne szumienie jakby koła które nie jest regularne ale utrzymuje się. Nie koniecznie szumienie narastało z wzrostem prędkości. Chwilami szumienie ustępowało.

1. Czy warto zrobić geometrię kół (jeśli tak to gdzie w ASO gdzie mnie skroją czy na każdej innej stacji diagnostycznej aby nie stracić gwarancji)?
2. Felga z tego koła nie wygląda wzrokowo na ugiętą - czy ewentualnie krzywa felga może tak się zachowywać i ciąć oponę?
3. Czy w samochodzie dwuletnim zdarzają się historie z ustawianiem zbieżności?
4. ASO pewnie za ustawienie zbieżności plus wyważenie kół bo z pewnością to zasugeruje rozliczy w ramach serwisu czy odpłatnej usługi?
5. Za jakiś miesiąc pewnie będę musiał jechać na wymianę oleju czy ewentualnie przy tej wymianie można zrobić akcję z diagnostyką kół?

Pozdrawiam serdecznie i góry dzięki za odpowiedzi

Re: Cięcie przedniej lewej opony

PostNapisane: 13 października 2017, 10:09
przez marcin7x5
Wycięta jest tylko na środku czy od środka na zewnątrz / wewnątrz opony? Jeżeli tylko na samym środku to masz za duże ciśnienia w kołach. Możesz zrobić wszystko za jedną wizytą. Aso pewnie zrobi tak abyś za wszystko płacił...

Re: Cięcie przedniej lewej opony

PostNapisane: 13 października 2017, 10:30
przez Limak9
Ad3. To chyba odpowiedz, przecież w naszych warunkach drogowych geometrię zawieszenia warto robić co pół roku, a przynajmniej raz w roku przed okresem jesienno-zimowym gdzie łatwiej o poślizg.

Re: Cięcie przedniej lewej opony

PostNapisane: 13 października 2017, 11:49
przez komornik320
marcin7x5 napisał(a):Wycięta jest tylko na środku czy od środka na zewnątrz / wewnątrz opony? Jeżeli tylko na samym środku to masz za duże ciśnienia w kołach. Możesz zrobić wszystko za jedną wizytą. Aso pewnie zrobi tak abyś za wszystko płacił...

Ścięta opona jest na brzegu od strony silnika, tam widać najbardziej ponieważ w Pirelli P7 Cinturato brzegi opon mają dużo mniejszy protektor niż na jej środku. Na środku wydaje się być w porządku na ten czas.

Re: Cięcie przedniej lewej opony

PostNapisane: 13 października 2017, 12:28
przez marcin7x5
Do sprawdzenia i ustawienia geometria. Nie ściąga cie podczas jazdy...?

Re: Cięcie przedniej lewej opony

PostNapisane: 13 października 2017, 12:32
przez peter85
Czy w samochodzie dwuletnim zdarzają się historie z ustawianiem zbieżności?


Tak, zdarzają się, wystarczy raz mocniej zimą wpaść w jakąś większą dziurę i już zbieżność może się rozjechać.

Re: Cięcie przedniej lewej opony

PostNapisane: 13 października 2017, 13:21
przez komornik320
marcin7x5 napisał(a):Do sprawdzenia i ustawienia geometria. Nie ściąga cie podczas jazdy...?


Raczej nie ściąga właśnie. Czyli wizyta pewnie po weekendzie u diagnosty. Pytanko teraz czy jechać na stację diagnostyczną najbliższą w okolicy żeby to ogarnęli za x pln, czy jechać do serwisu gdzie pewnie skroją mnie 2x pln?
Są jakieś szanse że ASO sprawdzi i ustawi geometrię w ramach serwisu czyli bezgotówkowo?

Re: Cięcie przedniej lewej opony

PostNapisane: 13 października 2017, 21:05
przez cerutti
Moim zdanie lepiej pojechać na zwykła stację diagnostyczną gdzie ustawi, sprawdzi i skasują cię 1xx a w serwisie skasują 2xx za to samo.