Strona 1 z 1
Problem z układem kierowniczym.

Napisane:
8 września 2014, 17:39
przez pixair50
Czy ktoś sie spotkał z czymś takim: po odpaleniu auta kręcąc powoli kierownica w lewo lub w prawo kierownica wpada w wibracje a z układu kierowniczego (dokładnie to z okolic pod kierownica-zegarami)słychać donośny dźwięk (cos w rodzaju buczenia). Ostatnio przez kilka dni nie jeździłem i teraz pojawił sie ten problem. Dziś jest 3 dzień i z każdym dniem efekt jest coraz silniejszy. Zaznaczam, ze występuje to tylko na postoju i przy powolnym kręceniu kierownica. Od razu mowie, ze w nic nie wjechałem ani nie najechałem, żebym mógł cokolwiek w ten sposób uszkodzić. Byłem juz w serwisie, ale tam powiedzieli, ze nigdy z czymś takim sie nie spotkali. Mam umówioną wizytę za tydzień. Beda szukać przyczyny.
I jeszcze jedna rzecz.
edit chlorek - nie tyczy tematu
Re: Problem z układem kierowniczym.

Napisane:
9 września 2014, 08:22
przez pinkibass
U mnie żadnych dziwnych odgłosów na szczescie nie ma.
Re: Problem z układem kierowniczym.

Napisane:
9 września 2014, 08:23
przez chlorek
Czy parkujesz na kostce brukowej i masz przynajmniej 17?. Bo czasami właśnie nierówności kostki powodują wyczuwalne drgania

.
Re: Problem z układem kierowniczym.

Napisane:
9 września 2014, 13:57
przez pixair50
Dzisiaj to już są bardzo duże drgania kierownicy i bardzo donośny dźwięk. Podkreślam, tylko na postoju i tylko przy powolnym kręceniu kierownica. To nie jest mrowienie tylko duże wibracje. Podłoże jest tutaj bez znaczenia. Juź sprawdzałem. Cos pada w układzie kierowniczym. Moze coś ze wspomaganiem, choć to pracuje bez zarzutów.20 tys. km i takie coś. Ciekawe co padnie następne?
Re: Problem z układem kierowniczym.

Napisane:
9 września 2014, 21:09
przez rafko1
U mnie kolego przy star stop na światłach czasami kierownica lekko sama się obraca.
Re: Problem z układem kierowniczym.

Napisane:
19 września 2014, 16:36
przez pixair50
Juz naprawione. Serwis musiał się w tej sprawie zwrócić do Seata bo sami nie byli w stanie znaleźć przyczyny problemu. Aktualizacja oprogramowania rozwiązała problem.