Strona 1 z 1
Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
21 października 2014, 17:10
przez kaczq
Witam Panowie.
Jakiś czas temu zaobserwowałem ze panel nawigacji w Leosiu robi co chce i jak chce. Otóż jakiś tydzień temu wsiadłem do auta i chciałem zmienić stację radiową. Zatem dotknąłem odpowiednią stację na wyświetlaczu i zaczęło się. Panel wykrywał cały czas dotyk jakbym napieprzał non stop palcem w ekran. Później stwierdził ze jednak ciągle trzymam palec na wyświetlaczu co poskutkowało zmianą ustawień loga i opisu stacji.
Kiedy sądziłem, że już wszystko ustało i ruszyłem z parkingu wyświetlacz znowu stwierdził, że napieprzam palcami po CAŁYM wyświetlaczu. Zmiany ustawień, stacji itp. Zatrzymałem się wyłączyłem zapłon, przetarłem wyświetlacz (sądziłem że odcisk palucha może powodować takie dziwactwo). Po odpaleniu auta dalej dyskoteka na wyświetlaczu. Auto później stało całą noc i i nad ranem mu przeszło.
Niestety dzisiaj nad ranem po odpaleniu samochodu problem powrócił. Zaobserwowałem tyle ze w chwili gdy w kabinie jest chłodno to każdy nawet najmniejszy podmuch powietrza w kierunku wyświetlacza powoduje jego kretyńskie zachowanie. Po nagrzaniu kabiny do temperatury ok 19-20 stopni problem znika. Jest jakiś powód takiego zachowania? Czy to normalne i też tak macie? Dodam tylko że samochód nocuje pod chmurką.
Z góry dziękuję za każdą pomoc bo codziennie rano wsiadając do auta mam ciśnienie wysokie jak po maratonie...
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
21 października 2014, 18:36
przez Vampire1984
W takiej sytuacji radze pojechać do ASO bo raczej nie jest to normalne zachowanie. Powód może być padnięta powłoka dotykowa lub jakaś wada materiałowa.
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
21 października 2014, 19:33
przez kaczq
Vampire1984, masz racje acz znając życie będzie rozmowa na zasadzie "proszę pokazać bo inaczej mamy Pana w d...". Ogólnie ASO Seata w Szczecinie to dramat:/
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
21 października 2014, 21:00
przez TT89
Ja mam swojego Leona już prawie 1,5 roku. Też parkuje pod chmurką i nigdy wyświetlacz nie złapał żadnego dodatkowego dotyku, nawet jak były mrozy -20st.C. Trzeba to zgłosić w ASO. Najlepiej nagraj jakieś video jeśli Ci się to znowu przydarzy i pokaż w ASO. Ja zwykle robię telefonem zdjęcie lub nagrywam krótki filmik jeśli coś mnie niepokoi i wysyłam od razu mailem do ASO, dzięki czemu jak przyjeżdżam to są już w jakimś stopniu przygotowani.
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
22 października 2014, 05:11
przez Vampire1984
Ooo szczecin taki do kitu?...a miałem się tam wybrać co do plastików i nie tylko. Hm chyba wybiorę jednak któreś w 3mieście
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
22 października 2014, 12:44
przez kaczq
TT89, Masz racje i chciałem to zrobić ale np dzisiaj wsiadam do auto i niby wszystko ok. Ale się okazało ze wyświetlacz załapał takie opóźnienie że w ogóle nie mogłem ja nic zrobić

jak się odblokował po około 5 minutach znowu zaczął swoje tango ale prowadziłem więc nie miałem jak tego nagrać. Ale dzisiaj lecę na serwis i nie odpuszcze.
Vampire1984, Jak masz możliwość podjechania gdzie indziej to bardzo rozsądne rozwiązanie

Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
22 października 2014, 13:07
przez Vampire1984
Wiem ze nie slupsk na pewno:D a do tego widzę szcz doszedł a szkoda

Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
23 października 2014, 11:59
przez kaczq
Dzisiaj zajadę do serwisu może się misiaki mechanicy zmienili to dam znać. Od razu podpytam o włączenie kilku opcji VCDS'em i dam znać w odpowiednim wątku

[UPDATE]
W serwisie nie widza problemu i zalecają nagranie filmiku. Jutro kolejna porcja informacji

-- 23 października 2014, 12:59 --
Dla zainteresowanych filmik jak codziennie rano zachowuje się wyświetlacz w moim Leonie:
http://tinypic.com/player.php?v=6sw2nt%3E&s=8#.VEjfDhaKIS8 
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
24 października 2014, 08:29
przez TT89
Ewidentna wada panelu dotykowego. Nie sądzę, żeby serwis chciał coś przy tym grzebać - takich rzeczy się nie naprawia, cały media system trzeba wymienić na nowy.
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
24 października 2014, 08:41
przez kaczq
Filmik wysłałem do serwisu i dzisiaj maja dowiedzieć się co z tym dalej zrobią. Mam nadzieje że będzie tak jak piszesz
TT89, i po prostu wymienią całą jednostkę na nową.
BTW może seat dał mi Bumblebee z Transformersów? Tamten też radiem gadał

Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
24 października 2014, 08:45
przez chlorek
Uważaj na NASA oni cię obserwują

Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
24 października 2014, 08:51
przez Vampire1984
@up widzę ze na nowego focusa polujesz?:)
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
24 października 2014, 09:47
przez bmelon
Leoś nie lepszy. Też rozwazałem fokusa zanim padło na seata.
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
24 października 2014, 09:52
przez Vampire1984
Focus ma świetne zawieszenie, nasz nie umywa się nawet do niego jeśli chodzi o tłumienie tak samo ze spasowaniem w środku nic nie skrzypiało nie trzeszczało a silnik 3 cyl brzmiał fajniej i bardzo cicho do 3k obr ale samochód jako tako dość głośny w środku
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
24 października 2014, 15:11
przez bmelon
3ma jechałem ale kultura pracy i inne wibracje na jalowym nie podobały mi się wcale.
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
24 października 2014, 15:20
przez Vampire1984
Bo to 3 cylindrowka:)Dlatego masz wibracje, ale fakt faktem słabszy jest niż mój 122KM a tamten miał 125. Wiadomo focus cięższy. Brzmienie mi się bardziej podobało w focusowym silniku niż moim.
Re: Panel nawigacji i reakcja na dotyk którego NIE ma

Napisane:
28 października 2014, 16:09
przez kaczq
Szybka aktualizacja tematu.
Seat uznał moje roszczenie reklamacyjne. Acz dopiero jak zasypałem im skrzynkę filmami. Wysyłane prawie codziennie:) za ok 2 tygodnie wymiana:)