Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje.......

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

Postprzez david866 » 22 listopada 2018, 21:09

Mam problem który pojawia się dość rzadko. mianowicie po np. postoju dłuższego auta nie mam sprzęgła.
tzn bierze ono w bardzo małym zakresie od samego dołu. Pedał normalnie odbija. dzieje się to chwilę. pod pompowaniu parę razy wszystko wraca do normy.
dodam ze nie ma żadnych wycieków. Proszę o jakieś wskazówki może ktoś miał taki przypadek
Zobacz Profil
david866
Stella
Stella
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 listopada 2018, 15:36
Region: wielkopolskie
Auto: Leon fr
Silnik: CJXA 2.0

Reklama

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

Postprzez ramzei » 22 listopada 2018, 21:15

david866 napisał(a):dodam ze nie ma żadnych wycieków.

A był ostanio wymieniany płyn hamulcowy lub grzebane przy sprzęle? Bo wydaje mi się, że jest to objaw źle odpowietrzonego wysprzęglika, tzn, że robi się leka poduszka powietrzna w nim.
Był Leon ST FR 1.4 125 emotion red
Jest Leon ST Cupra 300 4Drive nevada white
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ramzei
Sport
Sport
 
Posty: 408
Dołączył(a): 20 grudnia 2015, 12:21
Region: małopolskie
Auto: Leon ST Cupra 4Drive
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

Postprzez david866 » 22 listopada 2018, 21:22

wiesz co auto nie dawno kupiłem więc nie znam pewnie wszystkich szczegółów.
raczej nic nie było robione.
ponoć układ hamulcowy i układ sprzęgła jest na osobnym układzie.
chciałem właśnie wymienić cały płyn w układzie Ale w nor auto mi powiedział właśnie to.
Nie myślcie ze robię wszystko tam tylko akurat tak wyszło :)
Zobacz Profil
david866
Stella
Stella
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 listopada 2018, 15:36
Region: wielkopolskie
Auto: Leon fr
Silnik: CJXA 2.0

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

Postprzez mczelny2401 » 22 listopada 2018, 21:32

david866 napisał(a):wiesz co auto nie dawno kupiłem więc nie znam pewnie wszystkich szczegółów.
raczej nic nie było robione.
ponoć układ hamulcowy i układ sprzęgła jest na osobnym układzie.
chciałem właśnie wymienić cały płyn w układzie Ale w nor auto mi powiedział właśnie to.
Nie myślcie ze robię wszystko tam tylko akurat tak wyszło :)

Zmień warsztat bo bzdury gadają :wink:

-- 22 listopada 2018, 22:32 --

W układzie hamulcowym i w sprzęgle masz ten sam płyn
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

Postprzez david866 » 22 listopada 2018, 21:40

tak kolego zgadza się. jest ten sam płyn i zbiorniczek Ale ponoć odpowietrzenie jest osobno.
ja na prawdę już nie wiem bo każdy inaczej gada.
proszę o jakieś konkretne sugestie podpowiedzi lub diagnostykę wstępną
Zobacz Profil
david866
Stella
Stella
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 listopada 2018, 15:36
Region: wielkopolskie
Auto: Leon fr
Silnik: CJXA 2.0

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

Postprzez mczelny2401 » 22 listopada 2018, 21:45

To raczej oczywiste że opowietrzenie sprzęgła jest osobne i znajduje się na skrzyni biegów obok akumulatora
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

Postprzez david866 » 22 listopada 2018, 21:52

czyli kolegą twierdzi ze jest zapowietrzone?
I drugie pytanie czy konieczne jest wymontowanie akumulatora?
Zobacz Profil
david866
Stella
Stella
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 listopada 2018, 15:36
Region: wielkopolskie
Auto: Leon fr
Silnik: CJXA 2.0

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

Postprzez mczelny2401 » 23 listopada 2018, 07:23

Sprawdź to zapewne nie zaszkodzi ale moim zdaniem raczej pada wycisk lub sam wysprzęglik . Akumulatora nie musisz demontować wystarczy wypiąć rurę z filtra powietrza
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

Postprzez david866 » 9 lutego 2019, 18:21

wycisk? raczej to nie pada cześć mechaniczna skoro dzieje się to sporadycznie.
skrzynia sucha więc wysprzeglik też wykluczam.
spróbuję na początek odpowietrzyć.

-- 17 grudnia 2018, 13:39 --

Mechanik mnie olał i nadal nie wiem gdzie tkwi problem.
Zauważyłem jeszcze ze dzieje się to gdy wkręcam na wyższe obroty.
wtedy sprzęgło bierze przy samym dole.
Ale wystarczy 3-5 razy wduśić pedał i wszystko wraca do normy.
Może jeszcze trafi się ktoś kto miał taki przypadek

-- 9 lutego 2019, 18:21 --

wymiana pompki sprzęgła nic nie dała.
konieczny był demontaż skrzyni i się okazało ze wysprzeglik uszkodzony choć nie było wycieków pod autem bo płyn zbierał się gdzieś tam w środku.
także tyle. 8)
Zobacz Profil
david866
Stella
Stella
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 listopada 2018, 15:36
Region: wielkopolskie
Auto: Leon fr
Silnik: CJXA 2.0

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

Postprzez mczelny2401 » 9 lutego 2019, 18:31

Dziekuję :wink: Tak też mi się wydawało
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo


Powrót do Leon 3 - Techniczne Diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość