Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje.......

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez Mateusz Jakubiec » 14 sierpnia 2016, 10:27

Witam mam pytano co do ubywania oleju.

Autko nabylem 2 miesiace temu kupilem je od dealera seata mial pryejechane 32 tys km auto rocznik listopad 2015 teraz mam zrobionwe 41 tys km i pierwszy raz wyskoczyla mi kontrolke ze musialem dolac olej weszla dobra 100 ml nie za duzo ???
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Mateusz Jakubiec
Stella
Stella
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 czerwca 2016, 21:20
Lokalizacja: Regensburg-DE
Auto: Seat Leon
Silnik: turbo diesel inny

Reklama

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez wsowa » 14 sierpnia 2016, 10:33

Norma
Zobacz Profil
wsowa
Sport
Sport
 
Posty: 304
Dołączył(a): 15 maja 2015, 01:26
Lokalizacja: Kraków
Auto: Leon ST FR 1.4 150KM
Silnik: benzyna 1.4

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez Mateusz Jakubiec » 14 sierpnia 2016, 10:42

no to troszke mnie uspokoiles bo cos czytalem ze one biora troszke oleju ale nie myslalem ze az tyle
:shock:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Mateusz Jakubiec
Stella
Stella
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 czerwca 2016, 21:20
Lokalizacja: Regensburg-DE
Auto: Seat Leon
Silnik: turbo diesel inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez wsowa » 14 sierpnia 2016, 11:48

100 ml na 9000 km to nie dużo. Wg instrukcji dopuszczalne jest 1000 ml na 1000 km (!)
Zobacz Profil
wsowa
Sport
Sport
 
Posty: 304
Dołączył(a): 15 maja 2015, 01:26
Lokalizacja: Kraków
Auto: Leon ST FR 1.4 150KM
Silnik: benzyna 1.4

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez Mateusz Jakubiec » 15 sierpnia 2016, 10:25

wsowa napisał(a):Wg instrukcji dopuszczalne jest 1000 ml na 1000 km (!)


no to teraz jestem zupelnie spokojny a jaki olej najlpeije na dolewke ??
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Mateusz Jakubiec
Stella
Stella
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 czerwca 2016, 21:20
Lokalizacja: Regensburg-DE
Auto: Seat Leon
Silnik: turbo diesel inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez Gecon » 16 sierpnia 2016, 14:56

Mam ten sam silnik i od przeglądu do przeglądu nie ubywa nic na bagnecie.

Przegląd co 30tys
Zobacz Profil
Gecon
Sport
Sport
 
Posty: 447
Dołączył(a): 5 marca 2014, 22:02
Auto: 5F DSG Style
Silnik: turbo diesel inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez ora_dev » 20 sierpnia 2016, 23:01

Co to jest setka na 10.000km, już dajcie spokój. Jakby litra wciągnął to już można się zastanawiać czemu, ale tak...
Zobacz Profil
ora_dev
Sport
Sport
 
Posty: 212
Dołączył(a): 8 stycznia 2016, 14:52
Auto: Leon 5F ST
Silnik: benzyna turbo inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez Gecon » 24 sierpnia 2016, 08:12

ora_dev napisał(a):Co to jest setka na 10.000km, już dajcie spokój. Jakby litra wciągnął to już można się zastanawiać czemu, ale tak...


Niby nic, mam Fieste 1.0 125 KM katuje ja ile wlezie, po autostradach jeżdżę nią po 180 km/h na tempomacie i nie bierze mi ani grama oleju ( wymiana co 20tys)
Zobacz Profil
Gecon
Sport
Sport
 
Posty: 447
Dołączył(a): 5 marca 2014, 22:02
Auto: 5F DSG Style
Silnik: turbo diesel inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez ora_dev » 24 sierpnia 2016, 18:48

Gratulacje w takim razie. Ja mam doświadczenie z kilku atut grupy VW.
Zobacz Profil
ora_dev
Sport
Sport
 
Posty: 212
Dołączył(a): 8 stycznia 2016, 14:52
Auto: Leon 5F ST
Silnik: benzyna turbo inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez SpeedyFighteR » 17 sierpnia 2017, 15:15

Możecie powiedzieć jaki olej na dolewke do 2.0 TDI 184km?
Zobacz Profil
SpeedyFighteR
Stella +
Stella +
 
Posty: 45
Dołączył(a): 10 września 2016, 22:01
Auto: FR 184 CUNA
Silnik: turbo diesel inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez Evo » 17 sierpnia 2017, 15:20

Na dolewkę taki jak masz zalany.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Evo
Sport
Sport
 
Posty: 548
Dołączył(a): 25 listopada 2008, 16:46
Lokalizacja: warszawa
Auto: Cupra 5F
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez SpeedyFighteR » 17 sierpnia 2017, 15:53

Właśnie nie wiem jaki jest oryginalnie wlewany, dlatego pytam
Zobacz Profil
SpeedyFighteR
Stella +
Stella +
 
Posty: 45
Dołączył(a): 10 września 2016, 22:01
Auto: FR 184 CUNA
Silnik: turbo diesel inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez maciek89 » 17 sierpnia 2017, 22:45

Pewnie 5W30, może w książce serwisowej napisali albo jest naklejka / karteczka pod maską?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
maciek89
Cupra
Cupra
 
Posty: 2136
Dołączył(a): 27 czerwca 2015, 17:44
Auto: Cupra 280 MY16
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez SpeedyFighteR » 17 sierpnia 2017, 23:14

W książce jest informacja, że Castrol, karteczek pod maska nie ma :-(
Zobacz Profil
SpeedyFighteR
Stella +
Stella +
 
Posty: 45
Dołączył(a): 10 września 2016, 22:01
Auto: FR 184 CUNA
Silnik: turbo diesel inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez Miguel07 » 17 sierpnia 2017, 23:47

Castrol Edge 5w30 jest fabrycznie lany z tego co wiem :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Miguel07
Sport
Sport
 
Posty: 456
Dołączył(a): 26 kwietnia 2016, 13:38
Region: zagranica
Auto: Cupra R ST
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez SpeedyFighteR » 18 sierpnia 2017, 09:06

Dobra to taki też doleje, dzięki wielkie :)
Zobacz Profil
SpeedyFighteR
Stella +
Stella +
 
Posty: 45
Dołączył(a): 10 września 2016, 22:01
Auto: FR 184 CUNA
Silnik: turbo diesel inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez marcinch » 9 lutego 2019, 15:00

5w30 acea 3? O 230 we francji mnie kontrolka zlapala na normalnych drogach wszystko zamknięte zacofany kraj musialem specjalnie po olej na autostrade zjechac 30 eur za litr mobil1 :cry: :shock:
Zobacz Profil
marcinch
Signo
Signo
 
Posty: 109
Dołączył(a): 20 stycznia 2019, 20:25
Region: zagranica
Auto: LEON ST FR
Silnik: turbo diesel inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez artek90 » 7 kwietnia 2019, 22:21

Zalałem w tamym roku Liqui Moly Top Tec 4200 i po 9 tys km na bagnecie dalej jest full. Auto ma 45 tys przebiegu a wcześniej castrola palił mi 300ml na 10 tys km... silnik 1.6 tdi.
Teraz bede zalewał Ravenol VMP 5w30
"Live for nothing or die for something"
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
artek90
Sport
Sport
 
Posty: 244
Dołączył(a): 19 lutego 2013, 21:22
Lokalizacja: SPAIN
Auto: Leon 1.6tdi i-Tech
Silnik: turbo diesel inny

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

Postprzez marcinch » 2 maja 2019, 22:47

Zmienilem olej po 10k km, wczesniej zapewne mial serwis 2 razy od nowosci (69k przy kupnie)

i od 6k od serwisu nie bierze oleju, zalany castrol 5w30
Zobacz Profil
marcinch
Signo
Signo
 
Posty: 109
Dołączył(a): 20 stycznia 2019, 20:25
Region: zagranica
Auto: LEON ST FR
Silnik: turbo diesel inny


Powrót do Leon 3 - Techniczne Diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość