Strona 1 z 1

AdBlue

PostNapisane: 14 lutego 2014, 19:11
przez Leon2014
Witam, chciałbym się dowiedzieć od użytkowników nowych 5F czy w silnikach 2,0 Tdi 150-184hp jest zastosowany czynnik AdBlue?
Pytałem przed zakupem sprzedawcę o tego typu dodatki i powiedziano mi że w Leonie 5F nie ma żadnego dodatku do DPFa, czytając o technologi SCR która jest w silnikach AE288 wychodzi na to że jednak w Leonie 5F jest ten dodatek?. Więc jak to jest naprawdę?

Re: AdBlue

PostNapisane: 14 lutego 2014, 19:23
przez Skulek
:shock: :shock: :shock: :shock: Leon to nie ciężarówka. Katalizator + DPF wystarczy.

Re: AdBlue

PostNapisane: 14 lutego 2014, 19:43
przez miroA3
seat to za duzy kibel zeby stosowac w nim taka technologie

jak na razie tylko w audi Q5 i tutaj z 2.0TDI lub 3.0TDI
oraz w Q7 z 3.0TDI

technologia wiaze sie z obecnoscia drugiego zbiornika na tzw "mocznik" ok 20-23 litrow
teoretycznie ma go wystarczyc od przegladu do przegladu

kod wyposazenia 1E9

po DPF kolejny system ktory umili zycie uzytkownikom diesla

pomijam ze jak moznaby nie zauwazyc czy sie ma w aucie dodatkowy wlew na plyn...

Re: AdBlue

PostNapisane: 18 lutego 2014, 17:41
przez coyote01
Alhambra ma AdBlue

Re: AdBlue

PostNapisane: 20 lutego 2014, 13:22
przez colin23
A filmik raczej o Altei ;)

Re: AdBlue

PostNapisane: 20 lutego 2014, 13:23
przez saddam
Ja bym napisał, że o Leonie. :wink:

Re: AdBlue

PostNapisane: 20 lutego 2014, 14:39
przez miroA3
wg seatowskiej ETKI, tylko i wylacznie Alhambra od roku modelowego 2011, moze byc wyposazona w ten system
z silnikiem 2.0 CR
system SCR , układ oczyszczania spalin, kod wyposazenia jest inny , bo 1E0

Currently only for Alhambra

Re: AdBlue

PostNapisane: 20 lutego 2014, 17:36
przez colin23
saddam napisał(a):Ja bym napisał, że o Leonie. :wink:


Chodziło mi o 32 sekunde. Nie wspomina tam Pani o nowym seacie Altea?

Re: AdBlue

PostNapisane: 20 lutego 2014, 22:13
przez saddam
In this instance, take your Seat into your nearest Seat dealer, who will be able to top this up for you for great price.

Początkowo myślałem, że chodzi Ci o drugi plan. ;)

Re: AdBlue

PostNapisane: 21 lutego 2014, 11:37
przez colin23
Fakt. Usłyszałem to co co chciałem ;)

Re: AdBlue

PostNapisane: 24 lutego 2014, 07:41
przez miroA3
colin23 napisał(a):Nie wspomina tam Pani o nowym seacie Altea?


saddam napisał(a):Początkowo myślałem, że chodzi Ci o drugi plan.


wspominac sobie moze, tylko czytajac wasze posty, ktos wejdzie, przeczyta i uwierzy ze system ten jest i w altei i w leonie 1p nawet

a stwierdzajac suche fakty, bo po to jest dzial techniczny, wystepuje on tylko i wylacznie w alhambrze

end

Re: AdBlue

PostNapisane: 4 marca 2014, 08:41
przez roosman
Jako ciekawostkę dodam jeszcze że w przypadku stosowania AdBlue, stosowany jest system który w przypadku wypalenia całego płynu ogranicza moc silnika do 30-40% w zależności od silnika. I nie ma to nic wspólnego z możliwością uszkodzenia silnika w przypadku braku AdBlue, ponieważ wtryskiwany jest on dopiero w katalizatorze a ma to na celu tylko i wyłącznie utrzymanie w parametrach normowych emisję NOx'ów. W naszych samochodach (Strażackich) istnieje prawna możliwość odstąpienia od tego wymogu i z niej korzystamy. ( To tylko informacyjnie, że jest możliwość wyłączenia kagańca programowo i nie wpływa to na pracę silnika - jakby się komuś nie chciało tankować 8) )

Re: AdBlue

PostNapisane: 4 marca 2014, 08:57
przez Leon2014
W ostatnim czasie trochę grzebałem w ElsieWin i są wyraźne informacje że np motor CBAB występuje z DPF i bez, zależne jest to od rynku na który dane auto jest wypuszczane.

Re: AdBlue

PostNapisane: 4 marca 2014, 10:10
przez roosman
W samochodach ciężarowych jest tak, że na rynki chłodniejsze czyli np. Skandynawia trochę inaczej konstruowany jest EGR, więcej spalin trafia ponownie w dolot, z tym że jest stosowana chłodnica EGR (Zawsze jest stosowana, tylko tutaj większa) a w połączeniu z faktem, że powietrze jest tam chłodniejsze i zawiera więcej tlenu, ogólnie wszystko działa i trzyma parametry. Mercedes lub Iveco (nie pamiętam dokładnie) pobiera chyba nawet spaliny aż 3 cylindrów i trafiają one ponownie w silnik, a pozostałe 3 idą w wydech. Wtedy cząstek stałych jest wystarczająco mało, aby zmieścić się w normach. Ale takie rozwiązanie w Afryce, zabije silnik, który będzie się notorycznie przegrzewał. Ale przy Euro V Scania np stosowała silniki z i bez AdBlue, w zależności od mocy. MAN zupełnie nie miał AdBlue ale miał za to podwójny EGR. To wszystko nie jest takie proste. A na pocieszenie dodam jeszcze że Euro 5+ które od stycznia obowiązuje osobówki i Euro VI na ciężarowe zostanie ponownie zaostrzone, prawdopodobnie 2017 do 2020. Prawdopodobnie wejdą już na dobre hybrydy, ponieważ już teraz to wydala ciężarowy diesel jest o wiele czystsze niż powietrze w Katowicach.

Re: AdBlue

PostNapisane: 16 października 2015, 16:54
przez 24adblue
dokładnie, zależy to od regionu geograficznego na który dany egzeplarz jest przeznaczony