Strona 1 z 1

Auto się uruchamia pomimo wyłączonego Start-Stop

PostNapisane: 13 stycznia 2015, 20:33
przez Misiek3city
Dziś przy przejeżdżaniu przez próg zwalniający udało mi się wbić czwórkę zamiast dwójki :oops: ,
silnik zakaszlał i zgasł, wcisnąłem sprzęgło by przekręcić ponownie zapłon a tu niespodzianka - auto samo odpaliło.
Wszystko było by w porządku gdybym jechał z włączonym systemem start&stop (czujnik mógłby zwariować i pomyslec ze system zadziałał),
ale go wyłączyłem po rozpoczęciu jazdy. Nie uważam to za normalne zachowanie, w serwisie stwierdzili że to na pewno nie powinno tak działać.
Także prośba do szanownych kolegów - Moglibyście sprawdzić czy macie ten sam problem u siebie?
Podpowiem - wystarczy zgasić silnik w jakikolwiek sposób nie używając kluczyka (za wysoki bieg, wyhamowanie bez sprzęgła na biegu itp ;) )
następnie szybciutko wcisnąć sprzęgło, wcześniej oczywiście upewniamy się że wyłączyliśmy start stop ;).
Za odpowiedzi będę wdzięczny :)

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 13 stycznia 2015, 20:44
przez szczeslaw
Nie pamiętam już dokładnie, ale na 100% ma tak zadziałać przy włączonym systemie S&S. Podejrzewam, że przy wyłączonym też.
Takie działanie jest opisane w instrukcji obsługi. Generalnie takie ułatwienie dla właściciela, żeby w razie zduszenia silnika, móc szybko ruszyć, a nie bawić się z kluczykami.
Nie doszukiwałbym się tu problemu tylko cieszył, że mam w sumie pożyteczny system ;) Każdemu zdarza się zdusić silnik, a ten sposób można go uruchomić błyskawicznie. Trzeba się jedynie do tego systemu przyzwyczaić, bo odruchowo człowiek i tak sięga do kluczyka. Co prawda w moim 1.4 122KM mi się nie zdarzyło, ale na jeździe testowej udało mi się zdusić 1.4 140KM (większa turbo-dziura).

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 13 stycznia 2015, 20:54
przez Misiek3city
Hmm. Przestudiuję zatem instrukcję. Bo szczerze mówiąc nie pamiętam takiej informacji :-|
I pytanie co w przypadku wypadku? Silnik zgaśnie a moja bezwładna noga przypadkiem sobie go odpali? :roll:

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 13 stycznia 2015, 21:09
przez szczeslaw
W przypadku wypadku masz czujnik przeciążenia, który odetnie dopływ paliwa, więc nie ma problemu.
Nie pamiętam już gdzie to było w instrukcji, a nie sprawdzę Ci teraz, bo mam ją w samochodzie.

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 13 stycznia 2015, 22:36
przez KAI
Mi się za każdym razem sam odpala jak mi zgaśnie (a zdarzyło się parę razy).
I mi się to bardzo podoba. Pomijając komfort (odpala się bardzo szybko) to na pewno jest to też bezpieczniejsze w razie gwałtownego hamowania (samym hamulcem). Także moim zdaniem - bardzo mądre rozwiązanie i tylko się z niego można cieszyć :)

I zawsze jeżdżę z wyłączony S&S.

Edit: nie za każdym razem - chyba dwukrotnie wyświetlił się komunikat, że muszę jednak uruchomić ręcznie bo automatycznie się nie powiodło.

Edit 2: poproszę moderatora o przeniesienie do Leon 3 - Techniczne Ogólne, bo to nie dotyczy tylko Diesla.

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 13 stycznia 2015, 23:29
przez Misiek3city
Dzięki Chłopaki zagadka rozwiązana. Mam potwierdzenie że to jednak system umilający życie ;)
Do tej pory najmłodsze moje auto miało 9 lat także powoli się zaczynam przyzwyczajać do tych "nowości" ;)
OT - Małżonka mi dziś oznajmiła że "nawet nie zauważyła kiedy poleciała po obwodowej 180 ... nie ma to jak docieranie auta przez kobietę... :shock:

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 14 stycznia 2015, 00:00
przez KAI
He he. Ale na 6 biegu 180 to może nie było tak źle z obrotami ;)
Chyba, że na 4 ciągnęła...

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 14 stycznia 2015, 16:53
przez rafko1
Ten system tak działa . Miałem tak kilka razy .

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 14 stycznia 2015, 19:31
przez RageMan
KAI, jakby jechała 180 na 4 biegu to by usłyszała, chyba że muzyka głośno grała :D

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 14 stycznia 2015, 19:38
przez KAI
A nie wiem ;) Ja niedawno testowałem w DE do 220 km/h (na chwilę, a tak to 200 km/h gdzie się dało).
Jak mnie przyhamowywali to później ciągnąłem 160-200 na 4 biegu i jakoś hałasu nawet nie pamiętam :P
Ale chyba szum powietrza i opon przy 180 km/h też robi swoje. Może nawet bardziej niż silnik na 4-ce ;)

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 17 stycznia 2015, 23:04
przez grzelmo
W piątek w firmowym Leonie ST FR 1.4TSI 150KM ACT udało mi się wywołać ten efekt S&S - zgasł mi podczas ruszania, od razu wcisnąłem sprzęgło i auto... odpaliło bez przekręcania kluczyka (tak jakby S&S "zgasił" i "odpalił" auto)!
Nowa zdolność Leona odkryta :D - na swoim jeszcze nie sprawdzałem :)

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 18 stycznia 2015, 14:17
przez Gecon
To samo mam w Vw Up, po zaduszeniu auta odpala po wcisnieciusprzegla nawet jak S&S jest wylaczony

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 18 stycznia 2015, 15:05
przez lycone
@up

Dokładnie. Przydatna opcja, sam ją odkryłem jak chciałem ruszyć z 3 biegu, bo myślałem, że mam 1 wbity :)

Wysłane z mojego Note 3

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 12 maja 2015, 03:15
przez Pazdz
Nie będę zakładał nowego tematu, odnośnie tego pseudo systemu, ale podzielę się tutaj. Generalnie zonk. :evil: Generalnie dowód na to, że nawet nie używana rzecz może się zepsuć, bo w ogóle nie korzystam z tego szajsu. Zawsze po włączeniu silnika wyłączam.

Obrazek Obrazek Obrazek


Miał ktoś podobne problemy? Silnik 2.0 184 KM CUPA.

Wracałem sobie w sobotę rano z pracy bez szaleństw i najpierw zauważyłem migającą kontrolkę od rozruchu. Auto wskoczyło w tryb awaryjny i się zmuliło. Z początku nie wiedziałem o co chodzi, bo zawsze wyłączam ten badziew i przy dezaktywowanym systemie S&S nie pokazywało żadnych błędów (oprócz tej kontroli). Generalnie raz się pojawia ten błąd a niekiedy nie. Ale nawet jak się nie pojawi auto ciągnie do 3,5 k. obrotów i muł, przy okazji troszkę przerywając na niższych obrotach.... W sobotę mam serwis, bo mają wymienić tę za****stą lampę stopu i tylną lewą i przy okazji sprawdzić co jest z błędem oświetlenia. Wychodzi na to, że będą mieli trochę więcej roboty. Może któregoś dnia spłonie na AC. :diabel:

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 12 maja 2015, 04:49
przez Gecon
Stary nie przejmuj się, nie Ty pierwszy i nie ostatni masz problemy :roll:

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 12 maja 2015, 22:51
przez Misiek3city
Sprawdź czy wszystkie wtyczki przy akumulatorze są dobrze wpięte!

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 14 maja 2015, 21:00
przez tomek13
a kable przypadkiem nie przegryzione? Miałem podobnie i okazało się, że kuna mi przegryzła przewody od turbinki :-( A sorry - jeżeli raz sie pojawia, a raz nie to prawdopodobnie to nie to...

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 16 maja 2015, 20:07
przez Pazdz
Okazało się, że problem leży gdzie indziej. Otóż jakaś kostka na przewodach prowadzących do czujnika temperatury spalin nie łączyła i komputer łapał błąd, bo na koniec paliła sie jeszcze kontrolka silnika. Serwis w Zielonej Górze ogarnął temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 19 czerwca 2015, 16:43
przez KAI
Panowie, jak często Wam się zdarza, że S&S nie uruchamia silnika i trzeba to zrobić ręcznie?

Ja ostatnio zacząłem z S&S korzystać przy dojazdach do pracy (korki) i zdarza się, że wyskakuje taki błąd.

Pzdr

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 21 czerwca 2015, 09:40
przez lycone
Jeszcze się nie zdarzyło. 2.0TDI 184KM. Przebieg 15k.

Wysłane z Note 3

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 21 czerwca 2015, 17:32
przez Rychu
Wczoraj jeździliśmy testowo Stylem 1.2 122KM w salonie Toruniu. Pod koniec przejażdżki po raczej spokojnej jeździe przy około 60km/h nagle spadek obrotów. Wystarczyło prędkości żeby dojechać na parking. Paliła się kontrolka EPS (mogłem przekręcić kolejność literek). Niestety po wyłączeniu na parkingu silnik już się nie uruchomił. Komunikat: usterka systemu start-stop. Skończyło się holowaniem samochodu, a po nas przyjechał inny pracownik innym samochodem. Trochę dziwnie jak silnik odmawia posłuszeństwa na jeździe testowej... 8)

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 23 czerwca 2015, 19:54
przez KAI
A mi jeszcze dochodzi czasem takie dziwne zjawisko, że jak chcę ruszyć z S&S to uruchamia się silnik, ale nie zwalnia hamulca.
Jakbym miał ręczny zaciągnięty. Więc muszę jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i dopiero wtedy auto jedzie.

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 23 czerwca 2015, 22:05
przez Misiek3city
Kai jak dla mnie twój Hill hold coś szwankuje. wizyta w serwisie się kłania :/

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 24 czerwca 2015, 16:44
przez KAI
Też mi się to skojarzyło z Hill Hold. Ale problem jest tylko na włączonym S&S...

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 25 lipca 2015, 00:53
przez adamski
Czy można wyłączyć na stałe system start/stop vcds-em? Lub zamienić funkcje kontrolki czyli jeśli chcę żeby system działał to go włączam przed jazdą?

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 25 lipca 2015, 10:27
przez KAI
Z tego co pamiętam, to ktoś już na forum pisał, że wyłączył przy okazji tuningu box/chip...

Re: Start Stop Problem? Prośba o pomoc w diagnozie ;)

PostNapisane: 26 lipca 2015, 10:54
przez adamski
masz rację mój błąd nie sprawdziłem sorki :idea: