Strona 1 z 1
spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
16 września 2015, 15:30
przez artek90
Witam. posiadam Leona 3 z silnikiem 1.6 tdi 105 km dpf. od początku zrobiłem 8500 km z tego 6000 tys km na wycieczkę do Polski z Hiszpanii 2600 km w jedna stronę plus jazda w Polsce. Kiedy odebrałem auto miałem olej zalany do maximum na bagnecie. Później aż do Przyjazdu do Polski ten poziom się utrzymywał. czyli jakieś 5500 km. Z Polski wracaliśmy autem w 4 osoby plus bagażnik do Pełna. nie ukrywam dałem mu trochę w gaz. No i okazało się po przyjeździe ze z poziomu maximum spadło do polowy bagnetu. także jeszcze nie jest to alarmujący poziom do dolewki ale może ktoś wie ile mniej więcej tego oleju ubyło od max do mid i czy to normalne

??
6000 tys km w 2 tygodnie i z tego silnik na obrotach ponad 26 godzin w jedna stronę.
z tego raz włączyło mi się wypalanie dpf ale to już dużo jeździłem po mieście.
Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
16 września 2015, 23:34
przez daniel28
Zużycie oleju na poziomie 200-500ml na 1000km nie jest czymś niepokojącym. Wiele zależy od konstrukcji turbosprężarki i stylu jazdy. Niektóre auta przy delikatnej jeździe spożywają olej, a inne dopiero jeśli je mocno przyciśniemy. Wpływ na zużycie ma też konstrukcja „turbo”. Coraz częściej możemy spotkać w aucie zespoły turbosprężarki chłodzone cieczą i wyposażone we własną, elektryczną pompę cieczy. Wszystko to po to, żebyśmy jej nie „usmażyli” po forsownej jeździe. Jednak jeśli nie ma ona szans porządnie się rozgrzać to niestety przez uszczelnienia labiryntowe wydostaje się olej. Nie można tego rozpatrywać w kategoriach usterki czy wady fabrycznej. Tak po prostu musi być jeśli chcemy, żeby turbosprężarka była bezpieczna w szerokim zakresie obciążeń i temperatur.
,, antymoto " blog
Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
25 września 2015, 10:19
przez mat1600
Mnie 1.6 TDI bierze olej w szczególności na długich dystansach autostradowych z dużym "obciążeniem" - dolewam ok 1l między wymianami, które robię co 15.000km

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
27 października 2015, 21:52
przez Delicado
mnie póki co oleju między przeglądami nie ubywa. przejechałem już 50 tyś km.
Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
1 listopada 2015, 20:48
przez karambazielona
Ja mam przebieg okolo 18 tysiecy. Na chwile obecna oleju jest tyle ile bylo.
Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
1 listopada 2015, 23:20
przez ktry
Aktualny przebieg to prawie 330 tysiecy. Wymiany od początku według Longlife , czyli co ok.30 tysiecy. Po wymianie i zalaniu po ful na miarce. Przy nastepnej jest tak ok.minimum. Czyli wychodzi ok. 1l na 30 tys. Auto to Passat B7 z końca 2011 roku. 1,6 Tdi po delikatnym tuningu na 130 KM. Cały silnik i osprzęt,dpf jeszcze oryginalny, poza EGR em. To badziewie siadło tak przy 190 tysiącach.
Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
4 listopada 2015, 23:42
przez artek90
ktry napisał(a):lny, poza
Ladny przebieg. zastanawiam sie czy wymieniac co 15 czy co 30 tys olej.
Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
20 listopada 2015, 21:39
przez ktry
Mój Passat robi tak ok. 60 tysięcy rocznie. Czyli wymiana co pół roku. Optymalnie jak bym jeżdził mało to bym zmieniał co 20-25 tys. ,lub raz na rok. Jak bym nie zrobisz tego przebiegu w roku. Takie jest moje zdanie o wymianach.
Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
14 grudnia 2015, 14:52
przez szeftig
Każdy silnik turbodoładowany bierze olej. Tak jak napisał daniel28 zależy to od stylu jazdy. Wyższe obroty silnika sprzyjają wypalaniu oleju i nie jest to żadna tragedia. Ja jeżdżę Leonem 1.4 TSI i po pierwszej wymianie na dystansie 10tys jak dotąd dolałem ok. 400-500ml przy cyklu 60% miasto 40% trasa.
ktry Wg mnie wymieniając olej co 30 tys. to po 20 tys twoj silnik pracuje na zupie a nie oleju. Tym bardziej, że wnioskując po twoim rocznym przebiegu większość poruszasz się po trasie gdzie wolno się nie jeździ w związku z czym cały silnik jest bardziej eksploatowany.
artek90, Polecam wymiane co 15 tys.
Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
17 grudnia 2015, 20:53
przez artek90
i tak zrobie. 1 wymiana po 15 tys. koszt 150 euro olej i filtr
Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
17 grudnia 2015, 22:59
przez szeftig
Wymiana w ASO ? Czy na własną rękę ? Polecam Motula zamiast Castrola ; ))
Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
18 grudnia 2015, 23:26
przez artek90
szeftig napisał(a):Wymiana w ASO ? Czy na własną rękę ? Polecam Motula zamiast Castrola ; ))
w Hiszpańskim ASO. 158 euro dokladnie. castro 5w30
mam 4 lata gwarancji wiec musze do ASO. a z drugiej strony przeglad 30 tys i 60tys km mam w cenie auta. wiec zaplace tylko za ten pierwszy 15 tys km
Re: spalanie oleju 1.6 tdi

Napisane:
19 grudnia 2015, 10:27
przez szeftig
Jeżeli będziesz chciał zmienić na inny olej to nie ma takiego problemu, musisz go tylko kupić i przekazac go przy wymianie ; ))