Strona 1 z 1

spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 16 września 2015, 15:30
przez artek90
Witam. posiadam Leona 3 z silnikiem 1.6 tdi 105 km dpf. od początku zrobiłem 8500 km z tego 6000 tys km na wycieczkę do Polski z Hiszpanii 2600 km w jedna stronę plus jazda w Polsce. Kiedy odebrałem auto miałem olej zalany do maximum na bagnecie. Później aż do Przyjazdu do Polski ten poziom się utrzymywał. czyli jakieś 5500 km. Z Polski wracaliśmy autem w 4 osoby plus bagażnik do Pełna. nie ukrywam dałem mu trochę w gaz. No i okazało się po przyjeździe ze z poziomu maximum spadło do polowy bagnetu. także jeszcze nie jest to alarmujący poziom do dolewki ale może ktoś wie ile mniej więcej tego oleju ubyło od max do mid i czy to normalne ????

6000 tys km w 2 tygodnie i z tego silnik na obrotach ponad 26 godzin w jedna stronę.

z tego raz włączyło mi się wypalanie dpf ale to już dużo jeździłem po mieście.

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 16 września 2015, 23:34
przez daniel28
Zuży­cie oleju na pozio­mie 200-500ml na 1000km nie jest czymś nie­po­ko­ją­cym. Wiele zależy od kon­struk­cji tur­bo­sprę­żarki i stylu jazdy. Nie­które auta przy deli­kat­nej jeź­dzie spo­ży­wają olej, a inne dopiero jeśli je mocno przy­ci­śniemy. Wpływ na zuży­cie ma też kon­struk­cja „turbo”. Coraz czę­ściej możemy spo­tkać w aucie zespoły tur­bo­sprę­żarki chło­dzone cie­czą i wypo­sa­żone we wła­sną, elek­tryczną pompę cie­czy. Wszystko to po to, żeby­śmy jej nie „usma­żyli” po for­sow­nej jeź­dzie. Jed­nak jeśli nie ma ona szans porząd­nie się roz­grzać to nie­stety przez uszczel­nie­nia labi­ryn­towe wydo­staje się olej. Nie można tego roz­pa­try­wać w kate­go­riach usterki czy wady fabrycz­nej. Tak po pro­stu musi być jeśli chcemy, żeby tur­bo­sprę­żarka była bez­pieczna w sze­ro­kim zakre­sie obcią­żeń i temperatur.

,, antymoto " blog

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 25 września 2015, 10:19
przez mat1600
Mnie 1.6 TDI bierze olej w szczególności na długich dystansach autostradowych z dużym "obciążeniem" - dolewam ok 1l między wymianami, które robię co 15.000km :)

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 27 października 2015, 21:52
przez Delicado
mnie póki co oleju między przeglądami nie ubywa. przejechałem już 50 tyś km.

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 1 listopada 2015, 20:48
przez karambazielona
Ja mam przebieg okolo 18 tysiecy. Na chwile obecna oleju jest tyle ile bylo.

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 1 listopada 2015, 23:20
przez ktry
Aktualny przebieg to prawie 330 tysiecy. Wymiany od początku według Longlife , czyli co ok.30 tysiecy. Po wymianie i zalaniu po ful na miarce. Przy nastepnej jest tak ok.minimum. Czyli wychodzi ok. 1l na 30 tys. Auto to Passat B7 z końca 2011 roku. 1,6 Tdi po delikatnym tuningu na 130 KM. Cały silnik i osprzęt,dpf jeszcze oryginalny, poza EGR em. To badziewie siadło tak przy 190 tysiącach.

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 4 listopada 2015, 23:42
przez artek90
ktry napisał(a):lny, poza


Ladny przebieg. zastanawiam sie czy wymieniac co 15 czy co 30 tys olej.

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 20 listopada 2015, 21:39
przez ktry
Mój Passat robi tak ok. 60 tysięcy rocznie. Czyli wymiana co pół roku. Optymalnie jak bym jeżdził mało to bym zmieniał co 20-25 tys. ,lub raz na rok. Jak bym nie zrobisz tego przebiegu w roku. Takie jest moje zdanie o wymianach.

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 14 grudnia 2015, 14:52
przez szeftig
Każdy silnik turbodoładowany bierze olej. Tak jak napisał daniel28 zależy to od stylu jazdy. Wyższe obroty silnika sprzyjają wypalaniu oleju i nie jest to żadna tragedia. Ja jeżdżę Leonem 1.4 TSI i po pierwszej wymianie na dystansie 10tys jak dotąd dolałem ok. 400-500ml przy cyklu 60% miasto 40% trasa.


ktry Wg mnie wymieniając olej co 30 tys. to po 20 tys twoj silnik pracuje na zupie a nie oleju. Tym bardziej, że wnioskując po twoim rocznym przebiegu większość poruszasz się po trasie gdzie wolno się nie jeździ w związku z czym cały silnik jest bardziej eksploatowany.

artek90, Polecam wymiane co 15 tys.

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 17 grudnia 2015, 20:53
przez artek90
i tak zrobie. 1 wymiana po 15 tys. koszt 150 euro olej i filtr

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 17 grudnia 2015, 22:59
przez szeftig
Wymiana w ASO ? Czy na własną rękę ? Polecam Motula zamiast Castrola ; ))

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 18 grudnia 2015, 23:26
przez artek90
szeftig napisał(a):Wymiana w ASO ? Czy na własną rękę ? Polecam Motula zamiast Castrola ; ))

w Hiszpańskim ASO. 158 euro dokladnie. castro 5w30

mam 4 lata gwarancji wiec musze do ASO. a z drugiej strony przeglad 30 tys i 60tys km mam w cenie auta. wiec zaplace tylko za ten pierwszy 15 tys km

Re: spalanie oleju 1.6 tdi

PostNapisane: 19 grudnia 2015, 10:27
przez szeftig
Jeżeli będziesz chciał zmienić na inny olej to nie ma takiego problemu, musisz go tylko kupić i przekazac go przy wymianie ; ))