Strona 1 z 1

2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 14 sierpnia 2016, 10:27
przez Mateusz Jakubiec
Witam mam pytano co do ubywania oleju.

Autko nabylem 2 miesiace temu kupilem je od dealera seata mial pryejechane 32 tys km auto rocznik listopad 2015 teraz mam zrobionwe 41 tys km i pierwszy raz wyskoczyla mi kontrolke ze musialem dolac olej weszla dobra 100 ml nie za duzo ???

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 14 sierpnia 2016, 10:33
przez wsowa
Norma

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 14 sierpnia 2016, 10:42
przez Mateusz Jakubiec
no to troszke mnie uspokoiles bo cos czytalem ze one biora troszke oleju ale nie myslalem ze az tyle
:shock:

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 14 sierpnia 2016, 11:48
przez wsowa
100 ml na 9000 km to nie dużo. Wg instrukcji dopuszczalne jest 1000 ml na 1000 km (!)

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 15 sierpnia 2016, 10:25
przez Mateusz Jakubiec
wsowa napisał(a):Wg instrukcji dopuszczalne jest 1000 ml na 1000 km (!)


no to teraz jestem zupelnie spokojny a jaki olej najlpeije na dolewke ??

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 16 sierpnia 2016, 14:56
przez Gecon
Mam ten sam silnik i od przeglądu do przeglądu nie ubywa nic na bagnecie.

Przegląd co 30tys

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 20 sierpnia 2016, 23:01
przez ora_dev
Co to jest setka na 10.000km, już dajcie spokój. Jakby litra wciągnął to już można się zastanawiać czemu, ale tak...

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 24 sierpnia 2016, 08:12
przez Gecon
ora_dev napisał(a):Co to jest setka na 10.000km, już dajcie spokój. Jakby litra wciągnął to już można się zastanawiać czemu, ale tak...


Niby nic, mam Fieste 1.0 125 KM katuje ja ile wlezie, po autostradach jeżdżę nią po 180 km/h na tempomacie i nie bierze mi ani grama oleju ( wymiana co 20tys)

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 24 sierpnia 2016, 18:48
przez ora_dev
Gratulacje w takim razie. Ja mam doświadczenie z kilku atut grupy VW.

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 17 sierpnia 2017, 15:15
przez SpeedyFighteR
Możecie powiedzieć jaki olej na dolewke do 2.0 TDI 184km?

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 17 sierpnia 2017, 15:20
przez Evo
Na dolewkę taki jak masz zalany.

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 17 sierpnia 2017, 15:53
przez SpeedyFighteR
Właśnie nie wiem jaki jest oryginalnie wlewany, dlatego pytam

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 17 sierpnia 2017, 22:45
przez maciek89
Pewnie 5W30, może w książce serwisowej napisali albo jest naklejka / karteczka pod maską?

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 17 sierpnia 2017, 23:14
przez SpeedyFighteR
W książce jest informacja, że Castrol, karteczek pod maska nie ma :-(

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 17 sierpnia 2017, 23:47
przez Miguel07
Castrol Edge 5w30 jest fabrycznie lany z tego co wiem :)

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 18 sierpnia 2017, 09:06
przez SpeedyFighteR
Dobra to taki też doleje, dzięki wielkie :)

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 9 lutego 2019, 15:00
przez marcinch
5w30 acea 3? O 230 we francji mnie kontrolka zlapala na normalnych drogach wszystko zamknięte zacofany kraj musialem specjalnie po olej na autostrade zjechac 30 eur za litr mobil1 :cry: :shock:

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 7 kwietnia 2019, 22:21
przez artek90
Zalałem w tamym roku Liqui Moly Top Tec 4200 i po 9 tys km na bagnecie dalej jest full. Auto ma 45 tys przebiegu a wcześniej castrola palił mi 300ml na 10 tys km... silnik 1.6 tdi.
Teraz bede zalewał Ravenol VMP 5w30

Re: 2.0 tdi 184 km dsg ubytki oleju ??

PostNapisane: 2 maja 2019, 22:47
przez marcinch
Zmienilem olej po 10k km, wczesniej zapewne mial serwis 2 razy od nowosci (69k przy kupnie)

i od 6k od serwisu nie bierze oleju, zalany castrol 5w30