Strona 1 z 1
Wtryskiwacze common rail - wymiana, mody itp.

Napisane:
25 czerwca 2018, 10:09
przez KrutkiWwa
Witam. Czy ktos z forumowiczow zmienial/wymienial wtryski. Z racji tego ze mam CKFC 150ps i najprawdopodobniej z wtryskami mam problem zastanawiam sie z czego by podeszly? Mysle o jakichs z tdi 184ps (czy jest miedzy nimi jakas roznica bo Mirek z vag tune mowi ze raczej sa te same), a co z tymi co montuja w nowych motorach tdi co maja 190ps. Czy ktos sie orientowal?
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
25 czerwca 2018, 19:12
przez mczelny2401
Też mam CKFC więc z ciekawości zapytam jakie masz objawy i przy jakim przebiegu?
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
26 czerwca 2018, 17:14
przez alehandro
mczelny2401 napisał(a):Też mam CKFC więc z ciekawości zapytam jakie masz objawy i przy jakim przebiegu?
Podpinam się. Co sie dzieje?
Na kompie coś wychodzi czy tylko przy jeździe?
Kurka. Troche wcześnie na problemy z wtryskami.

Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
27 czerwca 2018, 07:04
przez chlorek
alehandro napisał(a):Kurka. Troche wcześnie na problemy z wtryskami.

Jak dobrze kojarzę to Krutki ma ok. 200tys. CR nie są już tak żywotne jak PD. Dodatkowo są tutaj ekobluble w postaci skomplikowanych kolektorów, dpf'ów, klap przy wydechu i gaszącej - te elementy bardzo szybko się zurzywają. Co gorsze w TDI błąd wyskoczy dopiero w skrajnych przypadkach. U mnie przycina się klapa gasząca a błędu nie ma. Eh...
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
27 czerwca 2018, 16:33
przez alehandro
chlorek napisał(a):CR nie są już tak żywotne jak PD.
a właśnie zawsze żyłem w przekonaniu, że PD VAGowi nie wyszły i przechodząc na CR wskoczył poziom wyżej i zostawił za soba niechlubną historię BKD i innych tego typu...
niemniej po 2007 VW dawał już dość rozsądne diesle (kolejne po ok 2011) i dziwię się, że tu wyskoczył problem wtrysków dość wcześnie zwłaszcza, że podejrzewam, że kolega nie tankuje "z Tira".
Czekam na info on "krótkiego" co sie wyprawia.
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
28 czerwca 2018, 07:38
przez chlorek
alehandro napisał(a):a właśnie zawsze żyłem w przekonaniu,
Też żyłem w tym przekonaniu i dlatego kupiłem CR. Potem poczytałem o CR i się okazuję, że nie są aż tak żywotne. Choć tutaj trzeba brać pod uwagę, że jedno auto zrobi 300tys a drugie 100.
http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/common ... rady/s5g6j
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
28 czerwca 2018, 12:50
przez KrutkiWwa
Objawy: od 2900 do 3300/3400 zaczyna przerywac, szarpac. Z tego co Mirek z Vag tune mowil ze strasznie skacze cisnienie na paliwie. Opilkow nie mam. Jak bede mial mozliwosc to wstawie wydruk z hamowni. Tylko zastanawia mnie jeden fakt czy na to moze miec wplyw przytkany dpf, bo wypalalem go serwisowo i objawy ustaly, jezdzac pozniej znow sie pojawily po jakim czasie.
-- 28 czerwca 2018, 13:50 --
Sprobuje z tego jakis filmik nagrac i wrzucic.
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
28 czerwca 2018, 15:23
przez mczelny2401
U mnie podczas wypalania szarpanie występuje a wypalanie filtra mam co 200km

Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
28 czerwca 2018, 15:33
przez bzykofm
A nie brałeś przypadkiem udziały w akcji serwisowej jednostek VW EA 189?
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
28 czerwca 2018, 17:05
przez alehandro
KrutkiWwa napisał(a):Objawy: od 2900 do 3300/3400 zaczyna przerywac, szarpac
Kurka. to dość wysoko. Spodziewał bym się raczej na niższych wartościach.
Jeździsz trasy czy miacho?
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
28 czerwca 2018, 17:57
przez mczelny2401
bzykofm napisał(a):A nie brałeś przypadkiem udziały w akcji serwisowej jednostek VW EA 189?
Zapewne brał jak wszyscy w Leonach 5F z klekotem pod maską. Jedni z powodu gwarancji inni zaś mają auta sprowadzone a za granicą akcja jest obowiązkowa
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
28 czerwca 2018, 20:03
przez KrutkiWwa
Wlasnie do 2900 to zapierd@la a pozniej rwie i po 3300/3400 zapier.... w zadnej akcji serwisowej udzialu nie bralem, przytargalem go z raichu i nie bylo problemu, szedl jak wsciekly dopiero jak zaczalem jezdzic po miescie to od jakiegos czasu mam takie objawy, tylko ze nie sa one stale, tak jak pisalem jak wypalilem dpfa to bylo ok, stad moje pytanie czy moze miec to wplyw ze wydech przytkany.
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
28 czerwca 2018, 20:17
przez mczelny2401
Co ile masz wypalanie filtra?
-- 28 czerwca 2018, 21:17 --
Masz tu link to sobie sprawdzisz czy masz super ekologiczny soft ale założę sie że go masz
http://www.seat-auto.pl/serwis/silniki- ... ochod.html
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
29 czerwca 2018, 07:14
przez KrutkiWwa
Ciezko stwierdzic ale co 200-250km.
Re: Wymiana wtryskow CKFC na inne.

Napisane:
29 czerwca 2018, 07:20
przez mczelny2401
U mnie również tak często i tak już było od zakupu gdy miał 78 tys. km
Re: Wtryskiwacze common rail - wymiana, mody itp.

Napisane:
29 czerwca 2018, 07:26
przez chlorek
KrutkiWwa, podjedź do Rogala i niech sprawdzic wartości na CR i w jakim stopniu jest zapchany filtr.
A może masz problem z kolektorem ssącym. Ja przy 135tys czyściłem i sporo gruzu wyjęli. Poprawilo się na tyle, że auto zaczęło ładnie się odpychać. CR ma to do siebie że potrafi szarpać przy wypalaniu; wysoka temperatura, wyższe obroty, włączone wiatraki i może aku czy altek nie wyrabia a nowy nie jest.
Re: Wtryskiwacze common rail - wymiana, mody itp.

Napisane:
29 czerwca 2018, 08:03
przez KrutkiWwa
Napewno bede szukal przyczyny, bo nie koniecznie chce mi sie wierzyc ze mogly pasc wtryski.
Re: Wtryskiwacze common rail - wymiana, mody itp.

Napisane:
6 sierpnia 2018, 22:47
przez alehandro
KrutkiWwa napisał(a):Napewno bede szukal przyczyny, bo nie koniecznie chce mi sie wierzyc ze mogly pasc wtryski.
Daj znać jak poszło bo temat CRpo 2011 nadal jest świeży dość.
Gadałem z Mirkiem jak byłem na czipsie i mówił, że generalnie te silniki sprawują się dość dobrze.
Też szukałbym gdzieś na zasilaniu powietrzem. Przy tych obrotachniedobór tego towaru może sprawiać, że auto nie daje rady, albo przytyka go dpf który nie jest w stanie wydmuchnąć spalin.
Niestety diesle w miastach w tych czasach nie mają zycia. Navarra słuzbowa w dieslu jeździe tylko po mieście i po 60k przy odpalaniu mam wrażenie, że wybuchnie...
-- 6 sierpnia 2018, 23:47 --
I jak temat sie rozwija?
Re: Wtryskiwacze common rail - wymiana, mody itp.

Napisane:
5 czerwca 2019, 15:16
przez Mario80
Czy autor tematu rozwiazal problem.

Miloby bylo dokonczyc temat dla potomnosci innych forumowiczow.