Strona 1 z 1

Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

PostNapisane: 22 listopada 2018, 21:09
przez david866
Mam problem który pojawia się dość rzadko. mianowicie po np. postoju dłuższego auta nie mam sprzęgła.
tzn bierze ono w bardzo małym zakresie od samego dołu. Pedał normalnie odbija. dzieje się to chwilę. pod pompowaniu parę razy wszystko wraca do normy.
dodam ze nie ma żadnych wycieków. Proszę o jakieś wskazówki może ktoś miał taki przypadek

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

PostNapisane: 22 listopada 2018, 21:15
przez ramzei
david866 napisał(a):dodam ze nie ma żadnych wycieków.

A był ostanio wymieniany płyn hamulcowy lub grzebane przy sprzęle? Bo wydaje mi się, że jest to objaw źle odpowietrzonego wysprzęglika, tzn, że robi się leka poduszka powietrzna w nim.

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

PostNapisane: 22 listopada 2018, 21:22
przez david866
wiesz co auto nie dawno kupiłem więc nie znam pewnie wszystkich szczegółów.
raczej nic nie było robione.
ponoć układ hamulcowy i układ sprzęgła jest na osobnym układzie.
chciałem właśnie wymienić cały płyn w układzie Ale w nor auto mi powiedział właśnie to.
Nie myślcie ze robię wszystko tam tylko akurat tak wyszło :)

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

PostNapisane: 22 listopada 2018, 21:32
przez mczelny2401
david866 napisał(a):wiesz co auto nie dawno kupiłem więc nie znam pewnie wszystkich szczegółów.
raczej nic nie było robione.
ponoć układ hamulcowy i układ sprzęgła jest na osobnym układzie.
chciałem właśnie wymienić cały płyn w układzie Ale w nor auto mi powiedział właśnie to.
Nie myślcie ze robię wszystko tam tylko akurat tak wyszło :)

Zmień warsztat bo bzdury gadają :wink:

-- 22 listopada 2018, 22:32 --

W układzie hamulcowym i w sprzęgle masz ten sam płyn

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

PostNapisane: 22 listopada 2018, 21:40
przez david866
tak kolego zgadza się. jest ten sam płyn i zbiorniczek Ale ponoć odpowietrzenie jest osobno.
ja na prawdę już nie wiem bo każdy inaczej gada.
proszę o jakieś konkretne sugestie podpowiedzi lub diagnostykę wstępną

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

PostNapisane: 22 listopada 2018, 21:45
przez mczelny2401
To raczej oczywiste że opowietrzenie sprzęgła jest osobne i znajduje się na skrzyni biegów obok akumulatora

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

PostNapisane: 22 listopada 2018, 21:52
przez david866
czyli kolegą twierdzi ze jest zapowietrzone?
I drugie pytanie czy konieczne jest wymontowanie akumulatora?

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

PostNapisane: 23 listopada 2018, 07:23
przez mczelny2401
Sprawdź to zapewne nie zaszkodzi ale moim zdaniem raczej pada wycisk lub sam wysprzęglik . Akumulatora nie musisz demontować wystarczy wypiąć rurę z filtra powietrza

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

PostNapisane: 9 lutego 2019, 18:21
przez david866
wycisk? raczej to nie pada cześć mechaniczna skoro dzieje się to sporadycznie.
skrzynia sucha więc wysprzeglik też wykluczam.
spróbuję na początek odpowietrzyć.

-- 17 grudnia 2018, 13:39 --

Mechanik mnie olał i nadal nie wiem gdzie tkwi problem.
Zauważyłem jeszcze ze dzieje się to gdy wkręcam na wyższe obroty.
wtedy sprzęgło bierze przy samym dole.
Ale wystarczy 3-5 razy wduśić pedał i wszystko wraca do normy.
Może jeszcze trafi się ktoś kto miał taki przypadek

-- 9 lutego 2019, 18:21 --

wymiana pompki sprzęgła nic nie dała.
konieczny był demontaż skrzyni i się okazało ze wysprzeglik uszkodzony choć nie było wycieków pod autem bo płyn zbierał się gdzieś tam w środku.
także tyle. 8)

Re: Sprzęgło wysprzeglik pompka sprzęgła

PostNapisane: 9 lutego 2019, 18:31
przez mczelny2401
Dziekuję :wink: Tak też mi się wydawało