Strona 1 z 1

2.0 TdiCuna 184ps lekko przerywa między 1500 a 2000 obrotów

PostNapisane: 28 stycznia 2019, 17:52
przez Deleon
Witam, od niespelna miesiaca jestem posiadaczem leona 2.0 184ps z manualna skrzynia przebieg 90.000, wcześniej jeździłem autem w benzynie i czegoś takiego niedoswiadczalem że ruszając z jedynki wyczuwalna jest mega dziura między 1500 a 2000 obrotów czy tak byc powinno? Oraz problem jest tez takiego typu ze podczas jazdy np. na 3 bieg( obroty miedzy 1500 a 2000) jadąc jednostajnym gazem czuć że auto lekko poszarpuje. Wymieniłem wszystkie filtry oraz wlalem lepszego diesla typu verva itp ale problem nadal jest ten sam obojętnie czy silnik zimny czy ciepły. Gdzie szukać przyczyny? Spotkał się ktoś z czymś takim? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Re: 2.0 TdiCuna 184ps lekko przerywa między 1500 a 2000 obro

PostNapisane: 28 stycznia 2019, 22:42
przez alehandro
Deleon napisał(a):jest mega dziura między 1500 a 2000 obrotów

W ckfc czy na serii 150 czy po czipie na 180 na tych obrotach auto się rozpędza, ale o dziurze bym nie mówił. Trzeba pamietać, że w tych obrotach załącza się dopiero turbo więc oczywiście leon dopiero zaczyna jechać.

Deleon napisał(a):problem jest tez takiego typu ze podczas jazdy np. na 3 bieg( obroty miedzy 1500 a 2000) jadąc jednostajnym gazem czuć że auto lekko poszarpuje.


Jaka temp. zewn?

Re: 2.0 TdiCuna 184ps lekko przerywa między 1500 a 2000 obro

PostNapisane: 28 stycznia 2019, 23:06
przez Deleon
Miałem już ze dwa diesle i jakoś sobie nie przypominam właśnie żeby przy ruszaniu była taka dziura, do 1500 jedzie gładko później przymul i od 2000 dalej jedzie. Temperatura jaka panuje na zewnątrz to 5 stopni na plusie maks

Re: 2.0 TdiCuna 184ps lekko przerywa między 1500 a 2000 obro

PostNapisane: 29 stycznia 2019, 08:04
przez chlorek
Deleon napisał(a):Gdzie szukać przyczyny? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Przyczyn może być wiele. Potencjometr turbiny (gruszka), źle otwierający się EGR, padający regulator ciśnienia paliwa, czujnik temperatury spalin, dpf. CR się ciężko diagnozuje. Na początek poczyść wszystkie wtyczki i sprawdź czy któraś się nie poluzowała. Następnie wykonaj logi i sprawdź czy nie ma jakiś błędów.

Re: 2.0 TdiCuna 184ps lekko przerywa między 1500 a 2000 obro

PostNapisane: 29 stycznia 2019, 12:19
przez Deleon
W takim razie oddam chyba auto do serwisu bo posiada jeszcze miesiąc gwarancji, zobaczymy co powiedzą czy tylko ja mam błędne odczucia czy jednak coś jest nie tak z którymś z elementów

Re: 2.0 TdiCuna 184ps lekko przerywa między 1500 a 2000 obro

PostNapisane: 29 stycznia 2019, 15:33
przez mm.max
Deleon napisał(a):problem jest tez takiego typu ze podczas jazdy np. na 3 bieg( obroty miedzy 1500 a 2000) jadąc jednostajnym gazem czuć że auto lekko poszarpuje.

Miałem coś podobnego przez krótki okres po kupieniu samochodu (jako używanego) zdarzało się to w ruchu miejskim szczególnie gdy przy tych obrotach minimalnie dodawałem i odpuszczałem gaz - dosłownie muśnięcie pedału pod ciężarem stopy.
Od razu leona diagnozowałem VCDS + ODIS i za każdym razem diagnoza była taka sama = błędów brak + logi poprawne - tak więc usterka trudna do diagnozy zwłaszcza że działo się to niezwykle rzadko.
Gdy przegoniłem mojego Leona po autostradzie kilka razy, wymieniłem sam filtry i oleje temat zniknął mam nadzieję na dobre bo od wielu miesięcy i od wielu tys. km nie mam nic podobnego.
Więc daj znać co ustalili z Twoim samochodem bo jak dla mnie to jakaś niedoskonałość sygnału z potencjometru osprzętu (np. nagar w EGR czy przepustnicy) ale nie byłem w stanie tego zweryfikowac nigdy bo usterka znikneła

Re: 2.0 TdiCuna 184ps lekko przerywa między 1500 a 2000 obro

PostNapisane: 29 stycznia 2019, 23:05
przez marcinch