Witam,
Mam problem z czujnikiem różnicy ciśnień dpf, fabryczny czujnik stopił się wiec wymieniłem go na oryginalny nowy wraz z nową wtyczką ale dalej bije mi błąd p245600.
logi:
Znaleziono 1 bląd:
5158 - Filtr cząstek stałych; czujnik różnicy ciśnienia
P2456 00 [101]-nieregularny / sporadyczny sygnał
Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 00000001
Priorytet błędu: 2
Częstość blędu: 1
Przebieg: 196482 km
Data: 2019.04.09
Czas: 15:59 46
Prędkość obrotowa silnika: 2178.00 /min
Unormowana wartość obciazenia 99,6 %
Prędkość pojazdu: 68 km/h
Temperatura phynu chłodzącego: 91 °C
Temperatura powietrza zasysanego: 105 °C
Ciśnienie atmosferyczne: 990 mbar
Napięcie zacisku 30: 14.140 V
Licznik cykli wyuczania po OBD: 40
Filtr cząstek stałych: czuj różn.ciśn. 1 rząd 1: wart.nieprzetw.: 998 hPa
Filtr cząstek stałych: czuj.różn.ciśn. 1 rząd 1: wart.adaptacji: 798 hPa
Filtr cząstek stałych: czuj.różn.ciśn. 1 rząd 1: offset: 200 hPa
Filtr cząstek stałych: czuj.różn.ciśn.1 rząd 1: dyn.offset: 200 hPa
Czujnik temp.zewn. 1 rząd 1: wartość nieprzetworzona: 15.0 °C
Filtr cząstek stałych: zmierzona masa sadzy: 18.60 g
Filtr cząstek stałych: obliczona masa sadzy 3.27 g
Czy jest ktoś w stanie pomoc mi i powiedzieć czy to jest problem czujnika wadliwego czy oznaka zużycia dpf?
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam



