Strona 1 z 1

Świst przy delikatnym wciśnięciu gazu

PostNapisane: 26 kwietnia 2019, 17:53
przez matik1989wlkp
Witam zaobserwowalem w swoim leonie 1.6 tdi 110 km swist na 4-5-6 biegu przy delikatnym wcisnieciu gazu, np jade na piątym biegu 100km/h delikatnie wcisniety gaz i slychać świst przy puszczeniu gazu lub mocniejsZym wcisnieciu znika, bylem w Aso wymienili sprzegło kompletne nic nie dało potem łożyska w skrzyni biegów. Na koncu stwierdzili ze to normalne... czy ktos ma jakies pomysły co moze być przyczyną ?? Jest to bardZo uciążliwe a osobiscie zamierzam pozwać Aso seata ze wykonali 2 naprawy za astronomiczną kwotę i nie usuneli usterki... mowiac Ze to normalne... w takim razie co oni naprawiali ?

Re: Świst przy delikatnym wciśnięciu gazu

PostNapisane: 26 kwietnia 2019, 20:13
przez bober841
U mnie w tym samym silniku jest swist ale od turbiny prawdopodobnie między mniej więcej 1500 a 2200tys.obr
Auto ma 45 przebiegu
Niech ktoś się wypowie czy tak jest we wszystkich 110 km

Re: Świst przy delikatnym wciśnięciu gazu

PostNapisane: 26 kwietnia 2019, 22:24
przez matik1989wlkp
Tez przy delikatnym wcisnieciu gazu ? Slyszysz go tak jak ja mimo wlaczonego radia czy muzyki ?? Bo ja niestety tak i kolege ktory ze mna jechal tez uslyszal ten dzwiek i pytał co to...

Re: Świst przy delikatnym wciśnięciu gazu

PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 07:22
przez bober841
matik1989wlkp napisał(a):Tez przy delikatnym wcisnieciu gazu ? Slyszysz go tak jak ja mimo wlaczonego radia czy muzyki ?? Bo ja niestety tak i kolege ktory ze mna jechal tez uslyszal ten dzwiek i pytał co to...


U mnie jest cały czas przy przyspjeszaniu na 4 5 bjegu
Odkąd kupiłem tak jast zrobiłem 10 tys
Dźwięk jest podobny do nieszczelności w układzie dolotowym, jednak nie zlokalizowałem tego komputer też nic nie pokazuje
Możliwe że tek jest w tych silnikach
Może ktoś się podzieli swoimi uwagami

Re: Świst przy delikatnym wciśnięciu gazu

PostNapisane: 29 kwietnia 2019, 20:55
przez matik1989wlkp
A czy gdy słychać świat po wcisnieciu sprzegla lub puszczeniu gazu ustaje ?? Czytalem ze nieszczelność w dolocie lub cos z rurą na wyjsciu z kolektora albo też turbo... przyznam szczerze ze po naprawie Aso wymiana sprzegla kompletu i lozysk skrzyni biegow jestem tak zreZygnowany ze chyba sprzedaje auto bo ten świat mnie denerwuje a juz „specjalisci” robili to miesiac czasu i nadal zero efektu:/ podejme jeszcze probe sprawdzenia dolotu i kolektora i ewentualnie przejade sie obejrzec ogloszenie leona 1.6 tdi zeby sprawdzic czy tam tez to występuje

Re: Świst przy delikatnym wciśnięciu gazu

PostNapisane: 1 maja 2019, 21:25
przez artek90
ja mam 1.6 tdi 105 cv z przebiegiem 46 tys km i nie slyszalem od nowosci zadnych świstów.