Strona 1 z 1

Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 30 maja 2019, 17:04
przez alehandro
Witajcie

wyskakuje "check".

Po obd:
P0475
P047f

Wyszukiwanie wskazuje:
Exhaust Pressure Control Valve Malfunction Usterka zaworu sterującego ciśnieniem wylotowym

Pytanie jak interpretować, jakie podjąć akcje i czego się spodziewać.

Praca auta sie nie zmienia. nic niepokojącego się nie dzieje.

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 31 maja 2019, 08:58
przez mm.max
alehandro napisał(a):Po obd:
P0475
P047f

Masz dostęp do vcds/obd11 lub odis?

Z tego co kojarzę ten zawór znajduje się pod samochodem (wmontowany w układ wydechowy)
Zacząłbym od sprawdzenia czy wszystko w porządku z wtyczkami elektrycznymi

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 31 maja 2019, 14:22
przez alehandro
mm.max napisał(a):Masz dostęp do vcds


Mam, ale na szybko wrzuciłem obd bo mnie błąd zaskoczył po przejechaniu trasy. Wróciłem do auta i zobaczyłem check.
Zbadam dalej temat i zobaczymy.

Zastanawiałem sie czy to nie temat w stylu "klapy gaszącej", dpf czy czujnika EGT.

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 3 czerwca 2019, 08:06
przez mm.max
alehandro napisał(a):Zastanawiałem sie czy to nie temat w stylu "klapy gaszącej", dpf czy czujnika EGT.

Dlatego zacząłbym od spokojnej diagnozy czy bład jest stały czy sporadyczny, czy można ten zawór/klapę podejrzeć w wartościach rzeczywistych.
Nie zaszkodzi przy tym przyjrzenie się kabelkom bo może w generowaniu błędu pomaga jakieś uszkodzenie mechaniczne albo zwierzak

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 12 czerwca 2019, 23:09
przez Mario80
alehandro napisał(a):Witajcie

wyskakuje "check".

Po obd:
P0475
P047f

Wyszukiwanie wskazuje:
Exhaust Pressure Control Valve Malfunction Usterka zaworu sterującego ciśnieniem wylotowym

Pytanie jak interpretować, jakie podjąć akcje i czego się spodziewać.

Praca auta sie nie zmienia. nic niepokojącego się nie dzieje.
Ogarnales temat?

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 14 czerwca 2019, 20:18
przez alehandro
Chwilowo wyjechalem więc auto stało. Po wekendzie ruszam z tematem.

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 18 czerwca 2019, 17:05
przez alehandro
Po wstępnej diagnostyce wychodzi na to że w układzie wydechowym jest zawór i jak to mechanik określił "stoi".
Mam obiekcje i muszę sam to zobaczyc na kanale.

Jak ktoś ma jakieś pomysly jestem otwarty na feedback.

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 18 czerwca 2019, 23:02
przez alehandro
Wychodzi na to, że problem generuje przepustnica wydechu, ale będę musiał mieć dokładniejszą diagnostykę bo wychodzi, że jej wymiana z wydechu na pierwszy rzut oka może nie być latwa.

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=446729

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=462068

i jak ogarnąć:
https://www.myturbodiesel.com/wiki/exha ... di-engine/

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/P047F/00115

Niestety chyba jestem nieco za cienki żeby to ogarnąć .... :cry:

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 19 czerwca 2019, 06:59
przez Mario80
A jaki masz przebieg? Jezdzisz glownie w mieście czy na trasie?

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 19 czerwca 2019, 20:04
przez alehandro
Głównie trasa.
Auto 2-3 razy w tygodniu min. 70 km autostrady tempem też autostradowym.
1 raz w mscu minumum weekend trasa 200/250 w jedną i tyle samo w drugą autostrada/eska/krajówka.
mieszkam poza miastem i kręcę sie po nim mało.

Mario80 napisał(a):A jaki masz przebieg? Jezdzisz glownie w mieście czy na trasie?


Jakieś sugestie?

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 20 czerwca 2019, 12:28
przez Mario80
To jest 150ps? Podaj kod silnika.

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 20 czerwca 2019, 16:19
przez alehandro
CKFC

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 20 czerwca 2019, 16:55
przez miroA3
nie ma znaczenia jaki masz kod, jesli jest, to trzeba z nia fizycznie zrobic lub wymienic, pokazane masz wszystko w tamatach ktore wkleiles..

problem znany od ladnych paru lat juz, zowie sie to " jednostka sterująca klapą spalin " J883
nawet na youtube sa filmy z demontazu tegoz..

Obrazek

Obrazek


swoja droga, nie zdziwilbym sie gdyby ja sie dalo uunac tak fizycznie, jak w oprogramowaniu zeby nie sypala bledami
jak widac nawet na rysunkach z ELSY, gdzie przy a3 jest podane ze przy silnikach CRFA i CRFC jej nie ma fabrycznie.
Jak robia customowe wydechy to tez zapewne ja wywalaja w uj
Ale to juz pytanie do tunera jakiegos.

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 20 czerwca 2019, 18:10
przez alehandro
Dokladnie. Na youtubie juz widac by chocby w autach ponizej 2010.

Na razie nie widze nigdzie poza serwisem nowej dostepnej, a z obrazka powyzej wynika ze sama klapa fizycznie zostaje stara. Ja bym typowal jako zapieczona/ uszkodzoną.

W usuwanie poki co nie chce isc bo tu nasuwa sie jak po kilkudziesieciu tys auto z osprzeteem sie zachowa/zareaguje na taki mod. Benzyna bez dpfa mam wrazenie lepiej znosi mody na ukladzie wydechowym. Jeszcze sterowanie egr dochodzi o czym wczesniej wspominaja linki i dogrzewanie Z drugiej strony moze by udalo sie zejsc z temp spalin wiec lzej silnikowi ale pytanie jak z wypalaniem dpfa wtedy....

Adaptacje jeszcze zrobic nowego urzadzenia. Tu musze raczej kogos poprosic o wsparcie.

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 6 maja 2021, 21:37
przez alehandro
miroA3 napisał(a):nie ma znaczenia jaki masz kod, jesli jest, to trzeba z nia fizycznie zrobic lub wymienic, pokazane masz wszystko w tamatach ktore wkleiles..


Problem w Leonie jest taki, że nasza przepustnica jest zgrzana na układzie wydechowym, a nie zamontowana obejmami jak to ma miejsce w jetcie. Tu jest kicha. Na chwilę obecną nie widzę innej opcji niż ją wyciąć co było by naprawdę .... niemądre ze strony fabryki zwłaszcza że sama przepustnica jest dostępna jako taka.

Wracam z tematem. Na chwilę obecną problem nadal jest i opcji jest kilka.

Pytanie czy ktoś z kolegów już działał w temacie??
Będę zobowiązany za podpowiedź bo dzisiejsze 2 rozmowy z diagnostami/mechanikami musze przyznać, że nie przesunęły sprawy do przodu.

Mamy opcję od zmiany kodowania w vcds po rozszczepianie sterownika i zmianę programu(!). Kosmos.

Tu jeszcze ciekawy kierunek:
https://vwforum.ro/topic/125516-upgrade ... td/page/3/

Ciekawe czy problemem jest zablokowana przepustnica czy jednostka sterująca(?)

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 9 maja 2021, 14:39
przez alehandro
Cały czas rzeźbie i zastanawiam się czy nie pobladzilem(?)

Otóż na obd-codes.com/p047f pada stwierdzenie ze może to być powiązane z egr.... czyżby to mogło być to?

Wrzucam w ramach wsparcia zdjecia nastawnika / przepustnicy wydechu.
Jednostka J883 to oczywiście to co kręci naszym exhaust flap znajdującym sie wewnątrz układu wydechowego.
Obrazek

Samą przepustnicą da sie kręcić przesuwając nastawnik. Opór jaki jest wynika z zastosowania sprężyny, która właśnie ma zawsze ustawić nastawnik w pozycji otwartej:
Obrazek

Wtyczka jest wielopinowa więc jest kilka stopni ustawienia przepustnicy jak mniemam.

Sam nastawnik / przepustnica jest zgrzana na wydechu (widać wilgoć ponieważ spryskałem mechanizm WD40):
Obrazek

Demontaz mozliwy jest samej jednostki j883 lub ew całego odcinka układu.
Obrazek
Niestety nie ma tu montazu za pomocą klem/zacisków jak np w jettach często pojawiajacych sie na forach.

Dal zaintereswanych nr części:
Obrazek

Gdyby coś komus świtało lub potrafił wykluczyc np EGR. Będę wdzięczny.

W tzw. międzyczasie zamówiłem uzywane J883 na podmianę.
Jedna udało się z dokładnie takim samym nr.

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 10 maja 2021, 07:47
przez verton91
nie masz w nastawach podstawowych testu tej klapy ?
jeśli test przejdzie bez problemów, to masz pewność, że klapa i jej silniczek są sprawne

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 11 maja 2021, 09:05
przez alehandro
No właśnie nie mam możliwości przetestowania jej. Było by najłatwiej.
Juz jeden diagnosta bez patrzenia obstawil chłodnice spalin albo egr.

Czekam na moduł j883 i będę podmieniał.

Re: Błąd P0475 P047f - 2.0 tdi CR

PostNapisane: 22 maja 2021, 19:42
przez alehandro
Witajcie,

temat ma swój finał.

Podmiana jednostek J883 niczego nie zmieniła.

Kusiło wywalenie klapy z poziomu kompa, ale.....
Kolejnym krokiem (i chyba ostatnim jaki miałem w głowie) było sprawdzenie wiązki. Co się okazało po wyjęciu aku i całej podstawy, że wiązka do j883 się utleniła delikatnie przy zejściu za aku przy grodzi. Stąd nie było sterowania klapą i waliło błędem.
Po naprawie wiązki jak należy i włożeniu mojej jednostki sterującej (oraz skasowaniu błędu) wszystko wróciło do normy. Klapa była sprawna. Jednostka była sprawna. Zawiniła uszkodzona wiązka.

Zatem po zapoznaniu się z tematem na kilku forach i jutubach oraz własnym doświadczeniu z likwidacji tego błędu warto szukać kolejno w:
Ruch klapy/jego brak przez zabrudzenie zapieczenie.
Uszkodzenie jednostki sterującej.
Uszkodzenie wiązki.

Często mechanicy skupiają się w tym przypadku na EGR i chłodnicy spalin co było by kosztowną i nieudaną próba naprawy.
Wyrzucenie z poziomu kompa też jest rozwiązaniem, ale należy rozważyć je jako ostateczne w mojej opinii.

Mam nadzieję, że komuś ten wątek pomoże.