Cześć,
Ostatnimi czasami mój Leon 5F 2014r 2.0 TDI 184KM zaczął sporadycznie przerywać, są to szarpnięcia na ułamek sekundy przy równiej jeździe w granicach 1500-1750 obr/min - najczęściej na 3 i 4 biegu w okolicach 50 km/h. Początkowo myślałem, że być może jest to wina paliwa lecz tankowanie na innych stacjach nie poprawiło sytuacji. Szarpnięcia się zdarzają czasami, głównie w trasie, uczucie jakby brakło paliwa albo wcisnął gwałtownie sprzęgło przy ruszaniu, specyficzne szarpnięcie. Natrafiłem na ten sam problem na forum Skody i niemieckim forum lecz bez odpowiedzi, bądź mojego zrozumienia co może być przyczyną danej sytuacji. Wygląda na to iż jest to problem nie tylko w naszych leonach. Robiłem diagnostykę VCDS-em brak jakichkolwiek błędów. Czy może, ktoś natknął się na takim problem i wie jak go rozwiązać? Poniżej wrzucam linki do forum gdzie poruszony temat szarpania.
Forum Skoda:
http://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-iii-5e/problemy-i-usterki-mechaniczne-ab/59331-szarpanie-przerywanie-w-trakcie-jazdy
Niemieckie forum - gdyby ktoś dobrze znał język, prosiłbym o przebadanie tematu i jakieś skrótowe info.
https://www.motor-talk.de/forum/seat-leon-5f-184ps-tdi-problem-t5593576.html




