Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje.......
Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior
przez MarcinCCH » 19 sierpnia 2019, 17:30
Witam, po ponad rocznej bezawaryjnej jeździe moim Leonem podczas jazdy na tablicy zegarów zaczęła migać kontrola świec żarowych. Po podłączeniu do komputera odczytałem błąd " P054400 obwód czujnika temperatury spalin blok 1 czujnik 1 ". W programie nie mogę odczytać numeru części do wymiany. Na forum VW przeczytałem że ten błąd oznacza konieczność wymiany Czujnika temperatury spalin wlotowych turbosprężarki lub czujnik temperatury przed filtrem cząstek stałych. Proszę o pomoc jak zdiagnozować który z wymienionych czujników jest do wymiany lub co innego może powodować wyświetlany błąd.
-
Zobacz Profil
MarcinCCH
- Stella

-
- Posty: 4
- Dołączył(a): 31 lipca 2018, 11:56
- Region: kujawsko-pomorskie
- Auto: Leon
- Silnik: CJXA 2.0
przez Deleon » 19 sierpnia 2019, 20:34
Witaj, mam problem z tym samym błędem z tym że w silniku 2.0 Tdi, wskazywalo mi ten sam błąd co u Ciebie tzn. czujnik temp spalin przy turbinie, czujnik wymieniony na taki z takimi samymi numerami lecz problem dalej pozostał. Ja niestety nie jestem w stanie poradzić sobie z tym problemem więc auto jedzie w poniedziałek na serwis...
-
Zobacz Profil
Deleon
- Stella

-
- Posty: 16
- Dołączył(a): 13 stycznia 2019, 20:44
- Region: zagranica
- Auto: Leon St Fr
- Silnik: CJXA 2.0
przez MarcinCCH » 21 sierpnia 2019, 16:13
Dzięki za odpowiedź, a czy miałeś też tak że samochód trząsł się podczas postoju? Dziś na gdy stanąłem na światłach zauważyłem że obroty na biegu jałowym nie spadają poniżej 1 tysiąca obrotów. Daj znać co ustalili w Twoim przypadku na serwisie.
-
Zobacz Profil
MarcinCCH
- Stella

-
- Posty: 4
- Dołączył(a): 31 lipca 2018, 11:56
- Region: kujawsko-pomorskie
- Auto: Leon
- Silnik: CJXA 2.0
przez Deleon » 26 sierpnia 2019, 11:09
Na luzie pracuję ok, u mnie problem jest z szarpaniem podczas jazdy przy dużych prędkościach, kiedy np wcisne gaz do dechy. Zobaczymy czy cos znajda w serwisie. A powiedz jak spalanie u Ciebie wygląda? Podskoczylo do góry?
-
Zobacz Profil
Deleon
- Stella

-
- Posty: 16
- Dołączył(a): 13 stycznia 2019, 20:44
- Region: zagranica
- Auto: Leon St Fr
- Silnik: CJXA 2.0
Powrót do Leon 3 - Techniczne Diesel
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość