Strona 1 z 1

Silnik 2.0 diesel(150km)

PostNapisane: 25 sierpnia 2019, 10:06
przez _M1CRON_
Witam Wszystkich

Przeglądnąłem ten dział i nie znalazłem wątku/odpowiedzi na pytanie jakie chcę zadać:
Profesjonalny warsztat tunningowy proponuje mi pierwszy poziom chipa do mocy z 150km na 195km/ 320Nm na 435Nm (zmiana filtra powietrza itd itp).
Moje pytanie brzmi gdzie jest różnica ponieważ leon posiada silnik 185km, czy silnik z 150km jest w jakiś sposób "stłumniony" obniżona moc...? i czy ewentualna podniesiona moc jest w pełni bezpieczna dla silnika i całego osprzetu ,skrzynia itd ? (wiem że zawsze istnieje ryzyko błedów produkcyjnych producenta)

Re: Silnik 2.0 diesel(150km)

PostNapisane: 26 sierpnia 2019, 08:46
przez alehandro
Jaki kod silnika?
Jaki rok?
Jaki przebieg?

Proszę się wysilić...


_M1CRON_ napisał(a):a do mocy z 150km na 195km/ 320Nm na 435Nm


To dość wysokie wartości.
Jesli zajżysz do dzialu wykresy to nie przypominam sobie wykresu w tych granicach.

_M1CRON_ napisał(a):(zmiana filtra powietrza itd itp).

Co to jest itp itd?
Sama wymiana filtra powietrza w dieslu jest pozbawiona sensu.

_M1CRON_ napisał(a):silnik 185km, czy silnik z 150km jest w jakiś sposób "stłumniony" obniżona moc...?

Nie jest stłumiony
Przede wszystkim inne turbo.
Jesli dobrze przejrzałeś tematy na forum zanim zadałeś swoje pytanie ( a mam coraz większe wątpliwości) to w dziale "wykresy" jeden z kolegów dokonuje takiej wymiany(wchodzi w to jeszcze kolektor). Sprawa została juz opisana.

Czy twój tuner posiada hamownię by sprawdzić auto przed w trakcie i po?
Jaki jest dokładny zakres modyfikacji oprócz samego programu.?
Pytam o "itp, itd." bo nie wiem co to w tej sytuacji ma oznaczać.

Wracając do wartości jakie podał Ci tuner.
Są to oczywiście prognozy. Inna sprawa, że to koniec mozliwości silnika zatem...

Re: Silnik 2.0 diesel(150km)

PostNapisane: 26 sierpnia 2019, 09:01
przez chlorek
Co to za tuner?.

Re: Silnik 2.0 diesel(150km)

PostNapisane: 26 sierpnia 2019, 10:57
przez _M1CRON_
Seat FR 5F rok 2014/silnik CRBC 2.0 przebieg 130 tysięcy/skrzynia DSG (6tka)
Tuner to : DVX PERFORMANCE (Belgia) zakres chip tuningu obejmuje pierwszy etap (Stage1) właśnie sprawdzenie na hamowni przed i po modyfikacji/5 lat gwarancji/Wykres graficzny z auta/test jazdy po modyfikacji/normy emisji spalin pozostają utrzymane/opcjonalnie filtr powietrza można wymienić na 200hp/440Nm

Nadmieniam iż jestem laikiem w temacie tuningu, jeśli temat jest nie w tym dziale proszę usunąć.

Re: Silnik 2.0 diesel(150km)

PostNapisane: 26 sierpnia 2019, 12:01
przez alehandro
_M1CRON_ napisał(a):5 lat gwarancji

5 lat gwarancji na co?
Na program?
Jesli na części to rób na ślepo bo tego żaden serwis nie da :wink:
Wyjaśnij sobie ten punkt bo pachnie hłytem marketingowym.

_M1CRON_ napisał(a):opcjonalnie filtr powietrza można wymienić na 200hp/440Nm

Jakaś bajka.
To już cały dolot nie wiem czy by pozwolił to uzyskać i nadal mówimy o granicznych wartościach dla tej konfiguracji = silnik może podziękować za współpracę.
Nie wiem czy DSG w tej konfiguracji nie obrazi się na Ciebie.

Nie widziałem i nie słyszałem o seryjnym 150 niezależnie od wersji schamowanym na takie wyniki.
Ponad 200 km robi się w 184 wersjach.
Wyniki z 2.0 150 km to ok 180/185 km przy 390/400Nm - są to powtarzalne wyniki u różnych tunerów na różnych hamowniach.

Nie jest kwestią temat nie w tym dziale, a raczej co zostało Ci zaoferowane...
Niech się koledzy wypowiedzą, ale nie da się ukryć, że oferta ta budzi duże wątpliwości...

https://dvxperformance.com/dvxwillebroe ... 0-tdi-cr/1

Wygląda to profi ale...

Re: Silnik 2.0 diesel(150km)

PostNapisane: 26 sierpnia 2019, 12:13
przez chlorek
Gdyby wyszedł tobie większy wynik to może świadczyć że tuner ustawia hamownie (bardziej lub mniej ją obciążą - czy coś takiego).

Re: Silnik 2.0 diesel(150km)

PostNapisane: 2 września 2019, 14:02
przez _M1CRON_
alehandro

Link podany przez ciebie to właśnie ten garaż,
Pracuje ze mną Belg którego kolega robił chip w Mini S i zero problemów.
"ponoć " najlepszy tuner na rynku Belgijskim (nie zachwalam)
Osobiście polecił mi go mój Flamandzki mechanik u którego serwisuję seata i on właśnie również robił tam tuning swojego Audi A6,również jego pracownik ma VW golfa VII GTI z chipem również w tej samej firmie.
Cena jak widać z linku.

ps : (nie wspominałem że chip będzie powyżej 200km, nie ma takowej mojej wypowiedzi, w linku podanym przez Ciebie nawet nie ma takiej wartości a ja osobiście nawet wolałbym zrobić na 180/185 km )
Pozdrawiam

Re: Silnik 2.0 diesel(150km)

PostNapisane: 7 września 2019, 13:44
przez Voodoo199
150 a 184 ma inne bebechy, nie jest to myk z obniżoną mocą tylko przez software.
Ze 150 zrobisz max około 185 kuni, bez wycinania ekologii, z wycięciem lekko ponad 200 ;)

Re: Silnik 2.0 diesel(150km)

PostNapisane: 7 września 2019, 22:08
przez alehandro
Voodoo199 napisał(a):150 a 184 ma inne bebechy, nie jest to myk z obniżoną mocą tylko przez software.
Ze 150 zrobisz max około 185 kuni, bez wycinania ekologii, z wycięciem lekko ponad 200 ;)


Masz może gdzieś wykresy z takiego zabiegu z jakimś opisem?