Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje.......

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez decobarca84 » 23 września 2019, 19:52

Witam od 2 tyg jak silnik jest zimny słychac z prawej strony szum/wycie. Auto sprawdzone wszystkie rolki chodzą dobrze. Podobno wałki wyrównoważajace Seat III FR 2.0 TDI 2015 rok. Miał ktoś coś podobnego??
Zobacz Profil
decobarca84
Stella
Stella
 
Posty: 26
Dołączył(a): 16 lipca 2019, 21:05
Region: małopolskie
Auto: Leon III FR 5F
Silnik: turbo diesel inny

Reklama

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez mczelny2401 » 23 września 2019, 20:10

Nagraj filmik jak to brzmi i wstaw na forum link do niego to posłuchamy :wink:
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez decobarca84 » 1 października 2019, 07:58

mczelny2401 napisał(a):Nagraj filmik jak to brzmi i wstaw na forum link do niego to posłuchamy :wink:


https://www.youtube.com/watch?v=j9xvWrd ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=3xpekA- ... e=youtu.be

Proszę po pomoc.
Zobacz Profil
decobarca84
Stella
Stella
 
Posty: 26
Dołączył(a): 16 lipca 2019, 21:05
Region: małopolskie
Auto: Leon III FR 5F
Silnik: turbo diesel inny

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez cysiu100 » 1 października 2019, 10:41

Ja tam bardziej słysze ćwierkanie z paska. Często taki dźwięk w tych silnikach wydaje wadliwa pompa wody.
Zobacz Profil
cysiu100
Signo
Signo
 
Posty: 118
Dołączył(a): 17 kwietnia 2018, 09:27
Region: dolnośląskie
Auto: Leon III ST
Silnik: diesel inny

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez mczelny2401 » 1 października 2019, 17:28

Masz na myśli to piszczenie? Bo jeśli tak to tu masz rozwiązanie: https://youtu.be/6xYOnYrNdIk
A jeśli chodzi ci o te szumy to ten silnik tak pracuje i nic z tym nie zrobisz :wink:
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez decobarca84 » 1 października 2019, 17:56

cysiu100 napisał(a):Ja tam bardziej słysze ćwierkanie z paska. Często taki dźwięk w tych silnikach wydaje wadliwa pompa wody.


Tak mi tez powiedzieli ze to moze być pompa wody i mozliwe napinacz na rozrządzie

-- 1 października 2019, 18:56 --

cysiu100 napisał(a):Ja tam bardziej słysze ćwierkanie z paska. Często taki dźwięk w tych silnikach wydaje wadliwa pompa wody.


Auto 80 tyś i pompa by już byłą walnięta i piszczy??
Zobacz Profil
decobarca84
Stella
Stella
 
Posty: 26
Dołączył(a): 16 lipca 2019, 21:05
Region: małopolskie
Auto: Leon III FR 5F
Silnik: turbo diesel inny

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez chlorek » 2 października 2019, 07:08

decobarca84 napisał(a):Auto 80 tyś i pompa by już byłą walnięta i piszczy??

obecnie pompy robią ujowo.
Po wymianie ok. 5tys zaczęła buczeć.
Zobacz Profil
chlorek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7518
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, 17:53
Lokalizacja: WU
Region: mazowieckie
Auto: Focus ST-line MK3
Silnik: CJXA 2.0

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez mm.max » 3 października 2019, 11:44

Ja mam tak samo od początku kiedy mam Leona (czyli 2 lata) i samochód żyje... nic się nie pogarsza, nic nie szumi czy rzęzi głośniej, jak się delikatnie nagrzej ustaje ten hałas.
Pompy faktycznie w tych autach są kiepawe
Niebawem planuje rozrząd wiec liczę że to zniknie :)
Pozdrawiam
Michał (mm.max)
Był Leon 1M dostarczał adrenaliny
Był Leon 1P był poprawny
Był Leon 5F najlepszy z posiadanych
Był Leon 5F FL 150TSi był średniakiem :/
Jest A4 B9.5 TDi ....

Kill młodzieńczego życia = Ojciec Dyrektor vel Moher
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
mm.max
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 4934
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 13:11
Lokalizacja: Gdynia
Region: pomorskie
Auto: 5f ST
Silnik: DADA 1.5

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez KrutkiWwa » 3 października 2019, 14:18

To ja wam powiem na tak, dokładnie wczoraj wymieniałem rozrząd w CUNie i tez myślałem ze to rolka lub napinacz, faktycznie po rozebraniu rolki bylo slychac w palcach, no dobra zakładamy cały nowy z pompa wody zestaw INA, po złożeniu i odpaleniu, minimalna roznica ale to minimalna

-- 3 października 2019, 15:15 --

co jest mysle, i tak od ucha do ucha mojego i szpenia ktory skladal rozrzad zabralismy sie za dochodzenie co to moze byc, po zdjeciu przewodu doladowania z gruchy turbo dzwiek wydobywajacy sie z komory silnika byl spokojniejszy, silnik pracowal ciszej

-- 3 października 2019, 15:16 --

suma sumarum doszlismy do wniosku ze na 80% moze to byc zintegrowana pompa oleju i vacum, umiejscowiona przez kochanych inzynierow z VW gdzie?

-- 3 października 2019, 15:17 --

w silniku, Nie jest to diagnoza a domysly, dopiero po wymianie tego ustrojstwa bede pewny na 100%

-- 3 października 2019, 15:18 --

sory za takie rozbicie posta na kawałki ale jakiś błąd mi wyskakiwał i dopiero tak poszło.
Zobacz Profil
KrutkiWwa
Stella +
Stella +
 
Posty: 94
Dołączył(a): 19 kwietnia 2016, 13:39
Auto: Leon FR 5F
Silnik: turbo diesel inny

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez chlorek » 3 października 2019, 14:30

KrutkiWwa, może to pompa wysokiego ciśnienia. Za mało albo za dużo podaję paliwa. Tam nie wiele potrzeba aby zmienić dźwięk silnika. Pamiętam jak w 1.9 cofało się SOI i zupełnie inaczej chodził.
Zobacz Profil
chlorek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7518
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, 17:53
Lokalizacja: WU
Region: mazowieckie
Auto: Focus ST-line MK3
Silnik: CJXA 2.0

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez mczelny2401 » 3 października 2019, 14:49

KrutkiWwa napisał(a):To ja wam powiem na tak, dokładnie wczoraj wymieniałem rozrząd w CUNie i tez myślałem ze to rolka lub napinacz, faktycznie po rozebraniu rolki bylo slychac w palcach, no dobra zakładamy cały nowy z pompa wody zestaw INA, po złożeniu i odpaleniu, minimalna roznica ale to minimalna

-- 3 października 2019, 15:15 --

co jest mysle, i tak od ucha do ucha mojego i szpenia ktory skladal rozrzad zabralismy sie za dochodzenie co to moze byc, po zdjeciu przewodu doladowania z gruchy turbo dzwiek wydobywajacy sie z komory silnika byl spokojniejszy, silnik pracowal ciszej

-- 3 października 2019, 15:16 --

suma sumarum doszlismy do wniosku ze na 80% moze to byc zintegrowana pompa oleju i vacum, umiejscowiona przez kochanych inzynierow z VW gdzie?

-- 3 października 2019, 15:17 --

w silniku, Nie jest to diagnoza a domysly, dopiero po wymianie tego ustrojstwa bede pewny na 100%

-- 3 października 2019, 15:18 --

sory za takie rozbicie posta na kawałki ale jakiś błąd mi wyskakiwał i dopiero tak poszło.


Masz tu na myśli piszczenie czy grzechotanie słyszane na filmiku?
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez KrutkiWwa » 3 października 2019, 15:28

Zobacz Profil
KrutkiWwa
Stella +
Stella +
 
Posty: 94
Dołączył(a): 19 kwietnia 2016, 13:39
Auto: Leon FR 5F
Silnik: turbo diesel inny

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez mczelny2401 » 3 października 2019, 15:41

Mam w rodzinie nową Skodę Superb i ona tak pracuje od samego początku więc moim zdaniem daj sobie z tym

-- 3 października 2019, 15:41 --

Znajomego Leon o kodzie silnika CRBC również tak pracuje. W moim ex 2.0 tdi CKFC pomimo przebiegu 120 tyś km nie było tego dźwięku ale była to generacja z 2013 r więc w kolejnych latach musieli coś spaprać
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez stary_tetryk » 3 października 2019, 19:34

Pompa vacum zintegrowana z pompą oleju jest napędzana paskiem zębatym pracującym w kąpieli olejowej i jest w misce olejowej
Zobacz Profil
stary_tetryk
Stella +
Stella +
 
Posty: 38
Dołączył(a): 30 marca 2019, 11:54
Region: śląskie
Auto: Seat Leon 2014 st
Silnik: diesel inny

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez KrutkiWwa » 3 października 2019, 20:09

stary_tetryk napisał(a):Pompa vacum zintegrowana z pompą oleju jest napędzana paskiem zębatym pracującym w kąpieli olejowej i jest w misce olejowej

dokładnie, ale żeby to wymienić musisz rozbirać rozrząd i reszte dupereli żeby się do tego dostac.
mczelny2401 napisał(a):Mam w rodzinie nową Skodę Superb i ona tak pracuje od samego początku więc moim zdaniem daj sobie z tym

-- 3 października 2019, 15:41 --

Znajomego Leon o kodzie silnika CRBC również tak pracuje. W moim ex 2.0 tdi CKFC pomimo przebiegu 120 tyś km nie było tego dźwięku ale była to generacja z 2013 r więc w kolejnych latach musieli coś spaprać

ja w swoim ckfc też nie miałem tego, chodził o wiele ciszej. poki nie wywala błędów nie będe tego ruszał ale jak człowiek jeździ prawie 15 lat dieslem seata to jednak jest to ale co wkurza ucho choćby na jałowym :-D
Zobacz Profil
KrutkiWwa
Stella +
Stella +
 
Posty: 94
Dołączył(a): 19 kwietnia 2016, 13:39
Auto: Leon FR 5F
Silnik: turbo diesel inny

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez mczelny2401 » 4 października 2019, 06:46

Błędów żadnych nie będzie z tego powodu bo te silniki tak pracują . Na szczęście podczas jazdy tego nie słychać :wink:
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez cysiu100 » 4 października 2019, 10:18

Jeździć się nie martwić. Ja mam przebieg 196 tys km u mnie czasami nie tak mieli ale stuka ale poza dźwiękiem nic złego się nie dzieje
Zobacz Profil
cysiu100
Signo
Signo
 
Posty: 118
Dołączył(a): 17 kwietnia 2018, 09:27
Region: dolnośląskie
Auto: Leon III ST
Silnik: diesel inny

Re: Wyją/szumia wałki wyrównoważające

Postprzez decobarca84 » 7 października 2019, 09:49

mm.max napisał(a):Ja mam tak samo od początku kiedy mam Leona (czyli 2 lata) i samochód żyje... nic się nie pogarsza, nic nie szumi czy rzęzi głośniej, jak się delikatnie nagrzej ustaje ten hałas.
Pompy faktycznie w tych autach są kiepawe
Niebawem planuje rozrząd wiec liczę że to zniknie :)


No włąsnie też tak mam, zrobi się ok 5 km auto rozgrzane i nic nie szumi
Zobacz Profil
decobarca84
Stella
Stella
 
Posty: 26
Dołączył(a): 16 lipca 2019, 21:05
Region: małopolskie
Auto: Leon III FR 5F
Silnik: turbo diesel inny


Powrót do Leon 3 - Techniczne Diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość