Strona 1 z 1
Chodząca turbina na biegu jałowym

Napisane:
19 października 2019, 16:30
przez Szlachta
Witam.
Czy zauważyliscie w swoich leonach 2.0 TDI że na postoju na biegu jałowym turbina chodzi na wysokości 0,98 bar'a ?
Silnik: 2.0 TDI 150km (192km) rok 2016.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Re: Chodząca turbina na biegu jałowym

Napisane:
20 października 2019, 11:19
przez cysiu100
A ile powinna na jałowych?
Re: Chodząca turbina na biegu jałowym

Napisane:
20 października 2019, 11:45
przez Szlachta
No właśnie nie wiem. Stąd moje pytanie bo nigdy nie patrzylem na te sport HMI a wczoraj otworzyłem i się zdziwiłwem ze turbo na jałowym chodzi
Re: Chodząca turbina na biegu jałowym

Napisane:
20 października 2019, 13:31
przez cysiu100
Przecież turbina chodzi zawsze od odpalenia. Jest napędzana spalinami. Na wolnych ma koło 1000 mbar, im mocniej wciskasz gaz pod obciążeniem ładuje więcej. Nie wiem jak w 1.6 tdi ale pewnie do około 2000 mbar. Chyba że myślałeś że się uruchamia od pewnych obrotów.
Re: Chodząca turbina na biegu jałowym

Napisane:
20 października 2019, 20:11
przez Szlachta
cysiu100 napisał(a):Przecież turbina chodzi zawsze od odpalenia. Jest napędzana spalinami. Na wolnych ma koło 1000 mbar, im mocniej wciskasz gaz pod obciążeniem ładuje więcej. Nie wiem jak w 1.6 tdi ale pewnie do około 2000 mbar. Chyba że myślałeś że się uruchamia od pewnych obrotów.
właśnie o to mi chodziło czy na postoju może pompować.
Dzię,ki za odpowiedz uwazam temat za zamknięty.
pozdrawiam
Re: Chodząca turbina na biegu jałowym

Napisane:
21 października 2019, 11:23
przez kamil944
Turbina praktycznie nic nie pompuje na jałowych obrotach. Zwróć uwagę na wartości ciśnienia, które tu przytoczyłeś: 0,98 bara to wartość ciśnienia atmosferycznego. Takie ciśnienie panuje w kolektorze i czujnik to mierzy. Jest to ciśnienie bezwzględne.