Strona 1 z 1

Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 24 listopada 2019, 23:52
przez Pawkoc
Witam wszystkich ;)
Mam mały problem z Seatem Leonem 2.0 TDI. Otóż stojąc w korku wszystko było w porządku, wszystkie kontrolki w normie. Temp płynu chłodniczego 90 st, silnik pracuje normalnie, nie bylo żadnego białego dymu z pod rury wydechowej aż tu nagle zaczęłam czuć w kabinie dziwny zapach spalenizny. Żadnych alarmów A tym bardziej ostrzeżeń na tablicy rozdzielczej nie bylo I zauważyłem, że z pod maski uratuje biała para więc zatrzymałem samochód, otworzyłem maskę i patrzę, że z pod zbiornika plynu chlodniczego wylatuje para... poczekalem chwilę otworzyłem zbiornik był gorący Ale nie bylo żadnego ulewania ani nic tylko poczułem zapach spalenizny. Poczekalem chwilę znowu to odpaliłem dojechałem do domu. Podczas jazdy wszystko było w normie. Spalanie nie wzrosło. Temperaturę plynu pokazywał 90 stopni. Silnik chodził plynnie... Następnego dnia sprawdziłem stan plynu. Nie smierdzial, zero ubytku brak śladu oleju. Tak samo na bagnecie brak pęcherzyków powietrza. Odpaliłem auto wszystko było w normie I przez następne dni wszystko było ok. Temperatura plynu normalnie do 90-94 stopni dochodziło. Codziennie po jeździe otwieralem maskę nic nie było czuć żadnych spalin. Minął tydzień od tego dnia I znowu poczułem smród w kabinie ta sama sytuacja z kontrolkami czy temp Ale tym razem szybko zaparkowalem wyłączyłem silnik I otworzyłem maskę i lekka para poszła z pod zbiornika... po 3h znowu odpaliłem I wszystko było w normie I przez jakby nic się nie działo... I moje pytanie brzmi bo czytałem na temat objaw uszczelki pod głowicą czy to możliwe aby to ona była prowodyrem całego zajścia?

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 25 listopada 2019, 07:08
przez rafi2501
Najpierw zaczął bym od termostatu byc może sie zacina

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 25 listopada 2019, 11:10
przez Tracer2
A w tym silniku pompa wody nie jest elektryczna ?

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 25 listopada 2019, 12:11
przez mm.max
Jaki masz przebieg samochodu?

Pawkoc napisał(a):Temperatura plynu normalnie do 90-94 stopni dochodziło.

Jeżeli mowa o temperaturze PŁYNU nie OLEJU to coś nie tak że wzrasta do 94stC - na wskaźniku powinno być stałe 90 - przy najmniej u mnie tak jest.

Pompa woda sterowana jest przez elektromagnes ustalający wydajność wirnika i czasami potrafi "umrzeć" więc może u Ciebie coś takiego się wydarzyło.
Można zrobić oczywiście test na CO2 w płynie chłodzącym ale naprawdę przyjrzałbym się pompie.

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 25 listopada 2019, 12:26
przez Pawkoc
[quote="mm.max"]Jaki masz przebieg samochodu?

163000 km

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 25 listopada 2019, 13:56
przez mm.max
Pawkoc napisał(a):
mm.max napisał(a):Jaki masz przebieg samochodu?

163000 km

Czas na pompę :) i rozrząd przy okazji :)

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 25 listopada 2019, 15:08
przez Elni86
Zobacz czy nie masz mokro przy silniku od strony rozrządu na maskownicy silnika (tej spodniej) , jeśli tak to pompa wody puszcza i rozrząd + pompa wody do wymiany . Ale dziwne bo nie ubywa płynu i nie ma kontrolki że brakuje.
A może ten smród spowodowany jest parownikiem od klimy który jest po prostu brudny i trzeba oczyścić środkiem? Spróbuj zmniejszyć temp do 19 stopni bo powyżej 20 przy grzaniu klimy właśnie tak czuć smród

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 25 listopada 2019, 16:09
przez Pawkoc
Elni86 napisał(a):Zobacz czy nie masz mokro przy silniku od strony rozrządu na maskownicy silnika (tej spodniej) , jeśli tak to pompa wody puszcza i rozrząd + pompa wody do wymiany . Ale dziwne bo nie ubywa płynu i nie ma kontrolki że brakuje.
A może ten smród spowodowany jest parownikiem od klimy który jest po prostu brudny i trzeba oczyścić środkiem? Spróbuj zmniejszyć temp do 19 stopni bo powyżej 20 przy grzaniu klimy właśnie tak czuć smród


No właśnie problem zaczyna się jak temperatura jest powyżej 20 stopni kiedy ma grzac

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 25 listopada 2019, 17:40
przez Elni86
To tutaj masz podpowiedz jak się dostać do parownika

viewtopic.php?f=87&t=61208&p=750117&hilit=Parownik#p750117

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 17 lipca 2020, 10:14
przez hornett_ph
Witam, podpinam się pod temat, ale mam inne objawy. Mianowicie szara maź na dnie zbiornika wyrównawczego, płynu i oleju nie ubywa, korek wlewu w porządku. Podejrzenie pada na chłodnicę oleju, lub UPG, Co myślicie?
ObrazekObrazekObrazek

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 17 lipca 2020, 10:50
przez mczelny2401
Ja bym obstawiał na EGR to częsty przypadek w tych silnikach

-- 17 lipca 2020, 10:50 --

viewtopic.php?f=91&t=65608&hilit=dmcc&start=50

Zerknij w ten temat bo kolega z forum miał podobny przypadek

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 17 lipca 2020, 11:01
przez hornett_ph
mczelny2401 napisał(a):Ja bym obstawiał na EGR to częsty przypadek w tych silnikach

-- 17 lipca 2020, 10:50 --

http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... c&start=50

Zerknij w ten temat bo kolega z forum miał podobny przypadek
Wymieniony wraz z chłodnicą 2 mce temu..

Wysłane z mojego DUB-LX1 przy użyciu Tapatalka

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 19 lipca 2020, 19:59
przez Podkopnik
Ja miałem u siebie chłodnicę oleju walniętą.

Re: Uszczelka pod glowica??

PostNapisane: 20 lipca 2020, 06:52
przez hornett_ph
Podkopnik napisał(a):Ja miałem u siebie chłodnicę oleju walniętą.

Ja też ją u siebie podejrzewam, umowię się z mechanikiem na spotkanie i zobaczymy. Zrobilbym to sam, ale za duzo sprzetu jest u góry a mam na to jeden dzień.