Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Błąd P2452 dpf

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje.......

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Błąd P2452 dpf

Postprzez illusion3 » 19 sierpnia 2020, 17:07

Witam.
Pojawił mi się ostatnio w leonie błąd (P2452 Obwód czujnika "A" ciśnienia w filtrze cząstek stałych)
Najpierw check engine pojawił się na chwile, potem na dłużej i dalej palił się już cały czas (oczywiście z tym błędem).
Znajomy przez kompa zainicjował wypalanie dpf (w programie pokazywało 0,100 l) na 0,175 l max. Przy wypalaniu wartość sadzy skakała
od 4.8 gr na (minus) - 4 gr. Po wypaleniu w programie dalej pokazuje 0,100 l na 0,175 max (niewiem czego) i mimo że niema checka na desce to w programie jest błąd P245200 (obwód różnicowego czujnika ciśnienia filtra cząstek - nieciągłe)
myślicie że to czujnik padł ? A jak tak to podpowiecie gdzie się znajduje i jaki kupić do tego motoru ?
Seat leon 3 końcówka 2013 2.0 tdi 150 KM CKFC. pełna fr'ka

-- 19 sierpnia 2020, 13:10 --

Znalazłem ten czujnik, ciężko było bo był w rękawie.
I tu jest moje zdziwienie ponieważ tak jak na zdjęciu jest podłączona tylko jedna rurka. Czy ktoś mi wyjaśni czy tak ma być czy mam szukać
tej drugiej.
https://zapodaj.net/218fa78839ac9.jpg.html

-- 19 sierpnia 2020, 16:53 --

Poszperałem trochę i mam pytanie.
w niektórych dpf'ach na kolanku za dpf'em jest wyjście na czujnik i wyjście na rurkę właśnie do czujnika różnicowego, a w niektórych niema.
I tu pytanie jak niema wyjścia na kolanku na rurkę do czujnika to gdzie to wyjście się znajduje? pomoże ktoś?

-- 19 sierpnia 2020, 18:07 --

Znowu poczytałem i niby są czujniki co mierzą tylko ciśnienie przed dpf ale czy w tym wypadku tak ma być?
Jeśli tak to pewnie do wymiany czujnik ale może ktoś coś podpowie ? to aż taki ciężki temat ?
Leon III 2013 2.0 TDI 150 KM FR
Zobacz Profil
illusion3
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 lipca 2020, 13:12
Region: małopolskie
Auto: seat leon III FR
Silnik: turbo diesel inny

Reklama

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez mczelny2401 » 19 sierpnia 2020, 21:06

W CKFC jest podpięta tylko jedna rurka 8) Leży nawet taki ORI czujniczek sprawny w garażu :wink:
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez illusion3 » 20 sierpnia 2020, 08:25

Dzięki wielkie bo już byłem umówiony z mechanikiem na poszukiwanie rurki.
szkoda że u mnie nie leży :) Zamawiam nowy w takim razie i miejmy nadzieje że pomoże. Niewiem tylko
jak z tą adaptacją czujnika. Po wypalaniu kolega chciał na starym czujniku zrobić ją ale było niepowodzenie.
No nic dam znać co i jak poszło dalej.
Leon III 2013 2.0 TDI 150 KM FR
Zobacz Profil
illusion3
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 lipca 2020, 13:12
Region: małopolskie
Auto: seat leon III FR
Silnik: turbo diesel inny

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez mczelny2401 » 20 sierpnia 2020, 08:29

Na sprawnym czujniku nie powinno być problemu z adaptacją a przynajmniej u mnie nie było
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez illusion3 » 20 sierpnia 2020, 08:52

Też mi się wydaje że, było niepowodzenie bo widzi zepsuty czujnik (no chyba że winna jest wiązka).
Czujnik zamówiony na allegro za 59 zł oryginalny i nowy :)
https://allegro.pl/oferta/03l906051b-czujnik-roznicy-cisnienia-dpf-audi-vw-8480409598
Leon III 2013 2.0 TDI 150 KM FR
Zobacz Profil
illusion3
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 lipca 2020, 13:12
Region: małopolskie
Auto: seat leon III FR
Silnik: turbo diesel inny

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez mczelny2401 » 20 sierpnia 2020, 09:10

Cena śmieszna tylko dziwne że na zdjęciu data produkcji 2015 r :wink: Widocznie miało się psuć i naprodukowali na zaś :mrgreen:
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez illusion3 » 20 sierpnia 2020, 17:49

Zgadzam się że cena śmieszna ale w sklepach mają po 170 zł innych firm a tu "niby" jest "VW" i co do tych czujników gość niema negatywów.
Próba nie strzelba, nie zabije :) a autko wogule nie przyśpiesza i już się nie może nowego czujnika doczekać :)
Leon III 2013 2.0 TDI 150 KM FR
Zobacz Profil
illusion3
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 lipca 2020, 13:12
Region: małopolskie
Auto: seat leon III FR
Silnik: turbo diesel inny

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez mczelny2401 » 20 sierpnia 2020, 19:42

To nie jeździj w takim stanie bo tak zabijesz filtr że już go nie wypalisz kompem
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez illusion3 » 31 sierpnia 2020, 19:03

Dzisiaj wymieniłem czujnik, 3 minuty i po sprawie. Po wymianie moc wruciła :) jeszcze check'a muszę skasować i zaadaptować go ale to jutro dopiero będę robił. Czy będzie powodzenie? to zobaczymy :)

-- 31 sierpnia 2020, 20:03 --

Więc tak.
ogólnie po wymianie czujnika bez adaptacji, pedał gazu nie był na dotyk, mimo że moc miał :)
na czwórce trzeba było czekać nawet 2 sekundy na efekt dodania gazu.
Po adaptacji, po dodaniu gazu odrazu słychać silnik że by chciał jechać ale jest jakby słabszy :(
to co wcześniej było przy 1.5 k obrotów, teraz jest dopiero po około 2 k. zastanawiam się czy nie kupić innego czujnika w normalnej cenie.
co o tym sądzicie ? i czy u was po zatrzymaniu też obroty spadają z 900 na 750 ?
Leon III 2013 2.0 TDI 150 KM FR
Zobacz Profil
illusion3
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 lipca 2020, 13:12
Region: małopolskie
Auto: seat leon III FR
Silnik: turbo diesel inny

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez mczelny2401 » 31 sierpnia 2020, 19:23

Z obrotami tak ma być to normalne zachowanie. Na tym starym czujniku kiedyś było wszystko ok?
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez illusion3 » 5 września 2020, 19:16

Tak, to mnie właśnie cieszyło że gaz jest na dotyk jak w żadnym innym aucie jakie miałem. Dopuki nie padł wszystko było ok
Leon III 2013 2.0 TDI 150 KM FR
Zobacz Profil
illusion3
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 lipca 2020, 13:12
Region: małopolskie
Auto: seat leon III FR
Silnik: turbo diesel inny

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez mczelny2401 » 5 września 2020, 19:31

Zapraszam do Dębicy mam czujnik ORI i OBD11 :wink:
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez illusion3 » 21 września 2020, 10:01

Dziękuje za zaproszenie, ale na tą chwile mam zamówiony nowy czujnik ciśnienia z dobrej firmy, ma przyjść jutro i będe testował.
Ten niby oryginalny czujnik co kupiłem za 59 zł jest na aliexpress za 20 zł :] (chińska podróba) myśle że kupno nowego zamiennika dobrej firmy to pierwsze co powinienem zrobić :) Pozdrawiam

-- 21 września 2020, 11:01 --

Czujnik założony febi. Jest dużo lepiej, na wolnych obrotach po dodaniu gazu odrazu się wkręca ( na dotyk ) czego nie było z chińczykiem, i odrazu czuć przyrost mocy szczególnie na czwartym biegu :). Ale zostało opóźnienie już podczas jazdy chyba że tak ma być chociaż wątpie hmm. Jade np. na drógim biegu i utrzymuje obroty 2k. nagle wciskam gaz i jest raz...dwa...(sek.) i dopiero wciska w fotel, dwie sekundy braku reakcji na gaz :(. Chyba leonka czeka spotkanie z serwisem żeby zdiagnozowali problem.
Leon III 2013 2.0 TDI 150 KM FR
Zobacz Profil
illusion3
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 lipca 2020, 13:12
Region: małopolskie
Auto: seat leon III FR
Silnik: turbo diesel inny

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez mczelny2401 » 21 września 2020, 10:07

Hmm z tego co pamiętam to u mnie to wyglądało to podobnie i nigdy nie było reakcji natychmiastowej nawet na podrasowanym sofcie
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Błąd P2452 dpf

Postprzez illusion3 » 23 września 2020, 20:13

A może ktoś sprawdzić u siebie w dizelku czy ma tak samo ? bo już sam niewiem czy tak ma być ale wiem że na 4 biegu to denerwuje.
szczegulnie przy wyprzedzaniu to aż strach kiedy ruszy.
Leon III 2013 2.0 TDI 150 KM FR
Zobacz Profil
illusion3
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 lipca 2020, 13:12
Region: małopolskie
Auto: seat leon III FR
Silnik: turbo diesel inny


Powrót do Leon 3 - Techniczne Diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość