Strona 1 z 1

Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 19 sierpnia 2020, 17:07
przez illusion3
Witam.
Pojawił mi się ostatnio w leonie błąd (P2452 Obwód czujnika "A" ciśnienia w filtrze cząstek stałych)
Najpierw check engine pojawił się na chwile, potem na dłużej i dalej palił się już cały czas (oczywiście z tym błędem).
Znajomy przez kompa zainicjował wypalanie dpf (w programie pokazywało 0,100 l) na 0,175 l max. Przy wypalaniu wartość sadzy skakała
od 4.8 gr na (minus) - 4 gr. Po wypaleniu w programie dalej pokazuje 0,100 l na 0,175 max (niewiem czego) i mimo że niema checka na desce to w programie jest błąd P245200 (obwód różnicowego czujnika ciśnienia filtra cząstek - nieciągłe)
myślicie że to czujnik padł ? A jak tak to podpowiecie gdzie się znajduje i jaki kupić do tego motoru ?
Seat leon 3 końcówka 2013 2.0 tdi 150 KM CKFC. pełna fr'ka

-- 19 sierpnia 2020, 13:10 --

Znalazłem ten czujnik, ciężko było bo był w rękawie.
I tu jest moje zdziwienie ponieważ tak jak na zdjęciu jest podłączona tylko jedna rurka. Czy ktoś mi wyjaśni czy tak ma być czy mam szukać
tej drugiej.
https://zapodaj.net/218fa78839ac9.jpg.html

-- 19 sierpnia 2020, 16:53 --

Poszperałem trochę i mam pytanie.
w niektórych dpf'ach na kolanku za dpf'em jest wyjście na czujnik i wyjście na rurkę właśnie do czujnika różnicowego, a w niektórych niema.
I tu pytanie jak niema wyjścia na kolanku na rurkę do czujnika to gdzie to wyjście się znajduje? pomoże ktoś?

-- 19 sierpnia 2020, 18:07 --

Znowu poczytałem i niby są czujniki co mierzą tylko ciśnienie przed dpf ale czy w tym wypadku tak ma być?
Jeśli tak to pewnie do wymiany czujnik ale może ktoś coś podpowie ? to aż taki ciężki temat ?

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 19 sierpnia 2020, 21:06
przez mczelny2401
W CKFC jest podpięta tylko jedna rurka 8) Leży nawet taki ORI czujniczek sprawny w garażu :wink:

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 20 sierpnia 2020, 08:25
przez illusion3
Dzięki wielkie bo już byłem umówiony z mechanikiem na poszukiwanie rurki.
szkoda że u mnie nie leży :) Zamawiam nowy w takim razie i miejmy nadzieje że pomoże. Niewiem tylko
jak z tą adaptacją czujnika. Po wypalaniu kolega chciał na starym czujniku zrobić ją ale było niepowodzenie.
No nic dam znać co i jak poszło dalej.

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 20 sierpnia 2020, 08:29
przez mczelny2401
Na sprawnym czujniku nie powinno być problemu z adaptacją a przynajmniej u mnie nie było

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 20 sierpnia 2020, 08:52
przez illusion3
Też mi się wydaje że, było niepowodzenie bo widzi zepsuty czujnik (no chyba że winna jest wiązka).
Czujnik zamówiony na allegro za 59 zł oryginalny i nowy :)
https://allegro.pl/oferta/03l906051b-czujnik-roznicy-cisnienia-dpf-audi-vw-8480409598

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 20 sierpnia 2020, 09:10
przez mczelny2401
Cena śmieszna tylko dziwne że na zdjęciu data produkcji 2015 r :wink: Widocznie miało się psuć i naprodukowali na zaś :mrgreen:

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 20 sierpnia 2020, 17:49
przez illusion3
Zgadzam się że cena śmieszna ale w sklepach mają po 170 zł innych firm a tu "niby" jest "VW" i co do tych czujników gość niema negatywów.
Próba nie strzelba, nie zabije :) a autko wogule nie przyśpiesza i już się nie może nowego czujnika doczekać :)

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 20 sierpnia 2020, 19:42
przez mczelny2401
To nie jeździj w takim stanie bo tak zabijesz filtr że już go nie wypalisz kompem

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 31 sierpnia 2020, 19:03
przez illusion3
Dzisiaj wymieniłem czujnik, 3 minuty i po sprawie. Po wymianie moc wruciła :) jeszcze check'a muszę skasować i zaadaptować go ale to jutro dopiero będę robił. Czy będzie powodzenie? to zobaczymy :)

-- 31 sierpnia 2020, 20:03 --

Więc tak.
ogólnie po wymianie czujnika bez adaptacji, pedał gazu nie był na dotyk, mimo że moc miał :)
na czwórce trzeba było czekać nawet 2 sekundy na efekt dodania gazu.
Po adaptacji, po dodaniu gazu odrazu słychać silnik że by chciał jechać ale jest jakby słabszy :(
to co wcześniej było przy 1.5 k obrotów, teraz jest dopiero po około 2 k. zastanawiam się czy nie kupić innego czujnika w normalnej cenie.
co o tym sądzicie ? i czy u was po zatrzymaniu też obroty spadają z 900 na 750 ?

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 31 sierpnia 2020, 19:23
przez mczelny2401
Z obrotami tak ma być to normalne zachowanie. Na tym starym czujniku kiedyś było wszystko ok?

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 5 września 2020, 19:16
przez illusion3
Tak, to mnie właśnie cieszyło że gaz jest na dotyk jak w żadnym innym aucie jakie miałem. Dopuki nie padł wszystko było ok

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 5 września 2020, 19:31
przez mczelny2401
Zapraszam do Dębicy mam czujnik ORI i OBD11 :wink:

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 21 września 2020, 10:01
przez illusion3
Dziękuje za zaproszenie, ale na tą chwile mam zamówiony nowy czujnik ciśnienia z dobrej firmy, ma przyjść jutro i będe testował.
Ten niby oryginalny czujnik co kupiłem za 59 zł jest na aliexpress za 20 zł :] (chińska podróba) myśle że kupno nowego zamiennika dobrej firmy to pierwsze co powinienem zrobić :) Pozdrawiam

-- 21 września 2020, 11:01 --

Czujnik założony febi. Jest dużo lepiej, na wolnych obrotach po dodaniu gazu odrazu się wkręca ( na dotyk ) czego nie było z chińczykiem, i odrazu czuć przyrost mocy szczególnie na czwartym biegu :). Ale zostało opóźnienie już podczas jazdy chyba że tak ma być chociaż wątpie hmm. Jade np. na drógim biegu i utrzymuje obroty 2k. nagle wciskam gaz i jest raz...dwa...(sek.) i dopiero wciska w fotel, dwie sekundy braku reakcji na gaz :(. Chyba leonka czeka spotkanie z serwisem żeby zdiagnozowali problem.

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 21 września 2020, 10:07
przez mczelny2401
Hmm z tego co pamiętam to u mnie to wyglądało to podobnie i nigdy nie było reakcji natychmiastowej nawet na podrasowanym sofcie

Re: Błąd P2452 dpf

PostNapisane: 23 września 2020, 20:13
przez illusion3
A może ktoś sprawdzić u siebie w dizelku czy ma tak samo ? bo już sam niewiem czy tak ma być ale wiem że na 4 biegu to denerwuje.
szczegulnie przy wyprzedzaniu to aż strach kiedy ruszy.