Strona 1 z 1
Nie dubluj tematów

Napisane:
5 stycznia 2023, 20:45
przez Oskar82
Witam od niedawna jestem posiadaczem leona 2.0tdi 150km crlb.Po jakims czasie uzytkowania auta zauwazylem ze dpf wypala sie co ok 180/200km i mam pytanie czy to normalne?Wczesniej miałem insignie i tam dpf wypalał sie jezdzac tylko po miescie co ok360km a w trasie co mniej wiecej 800/900.
Re: Zapchany Filtr cząstek stałych DPF 5F

Napisane:
5 stycznia 2023, 21:31
przez Gigganter
Oskar82 napisał(a):Witam od niedawna jestem posiadaczem leona 2.0tdi 150km crlb.Po jakims czasie uzytkowania auta zauwazylem ze dpf wypala sie co ok 180/200km i mam pytanie czy to normalne?Wczesniej miałem insignie i tam dpf wypalał sie jezdzac tylko po miescie co ok360km a w trasie co mniej wiecej 800/900.
Na poprzedniej stronie masz odpowiedź.
Re: Zapchany Filtr cząstek stałych DPF 5F

Napisane:
6 stycznia 2023, 11:49
przez Paweler
Procedura wypalania DPF rozpoczyna się gdy zostaną spełnione warunki. Auto, w bardzo dużym uproszczeniu, "uczy się" stylu jazdy i zależnie od tego jak auto jest eksploatowane tak będzie się wypalał DPF. Jeżeli jeździsz głównie w cyklu miejskim i na dodatek silnik nie uzyskuje optymalnej temperatury pracy, to gdy osiągnie warunki dogodne do wypalenia filtra to "korzystając z okazji"(naprawdę duże uproszczenie) uruchomi procedurę wypalania. Wtedy faktycznie dobrze jest dokończyć procedurę. Ale gdy tego nie zrobisz to silnik od tego nie rozpadnie się. Po prostu przy najbliższej "okazji" gdy osiągnie warunki do wypalania ponowi procedurę. W drugim aucie(Passat 1.9 BLS) przy jeździe głównie miejskiej, wypalanie mam co 150-300km(sprawdzam za pomocą VCDS). A gdy jadę w dłuższą trasę to nawet 400-500 km. Auto z przebiegiem 170 tys. km ma zapełniony DPF w 40%(dopuszczalna wg fabryki to 60%). Jeżeli planujesz dłużej trzymać auto to zainwestuj w interfejs diagnostyczny. Po 2-3 diagnozach kabelek Ci się zwróci.
Re: Czeste wypalanie dbf

Napisane:
7 stycznia 2023, 11:04
przez sql
To ja się podepnę w temacie. Nigdy nie miałem dizla, więc nie wiem jakie są objawy wypalania, ale Leona kupiłem już z GPFem. Czy GPFy też się wypalają? Po czym to można poznać? Zrobiłem już 52kkm i ani razu nie sygnalizował niczego dziwnego na desce rozdzielczej...
Re: Czeste wypalanie dbf

Napisane:
7 stycznia 2023, 20:41
przez Yamakasi
GPF - nie ma żadnej sygnalizacji na desce. Sam też szukałem po sieci gdzie można sprawdzić (np w OBD11) ile razy się wypalał GPF - nic nie znalazłem.
Re: Czeste wypalanie dbf

Napisane:
7 stycznia 2023, 21:00
przez mczelny2401
Re: Czeste wypalanie dbf

Napisane:
8 stycznia 2023, 13:35
przez Yamakasi
oooo bomba a w którym to module?
Re: Czeste wypalanie dbf

Napisane:
8 stycznia 2023, 16:19
przez mczelny2401
01 elektronika silnika>Dane w czasie rzeczywistym
Re: Czeste wypalanie dbf

Napisane:
8 stycznia 2023, 16:33
przez Yamakasi
mczelny2401 napisał(a):01 elektronika silnika>Dane w czasie rzeczywistym
Dzięki
Re: Zapchany Filtr cząstek stałych DPF 5F

Napisane:
9 stycznia 2023, 18:39
przez wesol
Trochę inaczej ale nieważne. Masz PD a mowa o CR. 150 km to coś nie tak. To już powinno dać do myślenia że coś jest nie tak i należy coś z tym zrobić by nie żałować.
Re: Czeste wypalanie dbf

Napisane:
10 stycznia 2023, 08:56
przez Paweler
Tak z ciekawości. Co to za aplikacja i z czym połączona?
Re: Czeste wypalanie dbf

Napisane:
10 stycznia 2023, 09:05
przez Yamakasi
OBD11
Re: Czeste wypalanie dbf

Napisane:
10 stycznia 2023, 09:19
przez hoozgo
Sprawdziłem u siebie i nie mam w danych w czasie rzeczywistym niczego na temat ostatniej regeneracji filtra. (1.5 TSI z GPF).
Jest sporo pozycji szukając po frazie "filtr cząstek stalych" ale nieszczególnie dużo z nich wynika.
Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
Re: Czeste wypalanie dbf

Napisane:
10 stycznia 2023, 09:27
przez Yamakasi
Ja u siebie nie sprawdzałem bo tak "często" jeżdżę, że zaczynam się obawiać czy ktoś mi auta nie zajmie przez zasiedzenie (w grudniu zrobiłem całe 220km)

Re: Czeste wypalanie dpf

Napisane:
12 stycznia 2023, 09:19
przez mczelny2401

46 tys km i ani jednego aktywnego wypalania a auto dużo jeździ w koło komina

Re: Czeste wypalanie dpf

Napisane:
12 stycznia 2023, 09:51
przez Yamakasi
pewnie stwierdzasz to po czasie i zużyciu paliwa

Ja jak w końcu zwlekę się z łóżka to pójdę i sprawdzę. Ja mam ledwie 35 kkm więc szczerze wątpię aby coś się wypalało.
Re: Czeste wypalanie dpf

Napisane:
12 stycznia 2023, 09:54
przez mczelny2401
No tak , bo wcześniej miałem 5F w klekocie i te dane po aktywnym wypalaniu się zerowały
Re: Czeste wypalanie dpf

Napisane:
12 stycznia 2023, 10:41
przez Yamakasi
aaaaaaa to jest bardzo ważna informacja

Re: Czeste wypalanie dpf

Napisane:
13 stycznia 2023, 07:10
przez kamil508
zwykły OBD ELM i apka VAGDPF i wiesz wszystko

Re: Czeste wypalanie dpf

Napisane:
13 stycznia 2023, 17:27
przez Dyaus84
Z tym VAGDPF to najpierw warto jednak sprawdzić na liście lub forach, czy nasz silnik (dokładne oznaczenie silnika) jest obsługiwany. Samemu (co prawda starszy leon 1P FL ale sytuacja ta sama), dopiero po długiej walce doszukałem, że jednak mojego silnika nie obsługuje.
Re: Czeste wypalanie dpf

Napisane:
13 stycznia 2023, 17:59
przez Yamakasi
U mnie to wygląda tak

Czas od ostatniej regeneracji - 145.633 h
Ilość wachy jakiej spaliłem 2738.245 L
Czyli też się jeszcze nie dopalał

Re: Czeste wypalanie dpf

Napisane:
13 stycznia 2023, 18:51
przez mczelny2401
Wypala się cały czas tyle że pasywnie podczas normalnej jazdy

Re: Czeste wypalanie dpf

Napisane:
13 stycznia 2023, 20:27
przez Yamakasi
Na to wygląda

Re: Czeste wypalanie dpf

Napisane:
16 stycznia 2023, 19:29
przez wesol
Nie jest to możliwe. Z tego co pamiętam masters kiedyś mówił że mimo pokonywanych ciągłych tras autostradowych to jest algorytm który sprawia że i tak włączy się wypalanie. Nie ma opcji by auto jeździło cały czas na autosce powiedzmy 150 czy 170 km/h i nigdy się wypalanie nie załączyło.
Re: Czeste wypalanie dpf

Napisane:
16 stycznia 2023, 20:40
przez mczelny2401
wesol napisał(a):Nie jest to możliwe. Z tego co pamiętam masters kiedyś mówił że mimo pokonywanych ciągłych tras autostradowych to jest algorytm który sprawia że i tak włączy się wypalanie. Nie ma opcji by auto jeździło cały czas na autosce powiedzmy 150 czy 170 km/h i nigdy się wypalanie nie załączyło.
To dotyczy silników diesla a nie benzyny....
