Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Postprzez ggregorii » 12 sierpnia 2018, 15:30

Witam pacjent CZEA. Zaczęło się parę dni temu. PO długi postoju i odpaleniu słychać to z minutę może mniej aż silnik popracuje. Towarzyszy przy tym dławienie silnika przy delikatny wciskaniu gazu "słychać na filmiku". Po tej chwili wszystko wraca do normy. Przebieg 50 tyś. Nie wiem o co kaman.

https://www.youtube.com/watch?v=_jovC0T ... e=youtu.be
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Reklama

Re: Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Postprzez rafko1 » 13 sierpnia 2018, 21:26

Jakie masz wtedy obroty na biegu jałowym
?Może to byc funkcja podgrzewania katalizatora trochę wtedy silnik pracuje jak odkurzacz :-D
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Postprzez ggregorii » 14 sierpnia 2018, 09:22

Obroty są podwyższone po czym spadają. Wcześniej tez były a objaw nie występował.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Postprzez rafko1 » 14 sierpnia 2018, 14:07

Jak tak mam od nowości pisałem o tym na forum
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Postprzez ggregorii » 14 sierpnia 2018, 15:22

Ale co masz takie swierczenie jak u mnie?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Postprzez iQaR » 14 sierpnia 2018, 19:12

Tez tak mam uwazam ze to normalne 8)
Zobacz Profil
iQaR
Stella
Stella
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 sierpnia 2018, 20:54
Region: śląskie
Auto: Seat Leon FR 5F
Silnik: benzyna 1.4

Re: Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Postprzez ggregorii » 14 sierpnia 2018, 20:45

No i tu się mylisz. Sprawa rozwiązana wszystko śmiga tak jak wcześniej bez buczenia i świszczenia. Ewidentnie wada być może fabryczna albo użytków. Teraz lata jak wcześnie.

Jeśli tak macie to nie jest norma.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Postprzez rafko1 » 14 sierpnia 2018, 20:51

To napisz co się popsuło .
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Postprzez ggregorii » 15 sierpnia 2018, 09:05

3 oringi zielone na rurze od dolotu wymienilem. 2 dni bylo ok teraz po postoju znowu zaczyna ale byc moze podwinela sie gdzies. Kolega na forum tak mial. Zmienil i wszystko ma ok.Chyba zamias na olej musze dac jakis smar zeby lepiej uszczelnialo.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Postprzez rafko1 » 15 sierpnia 2018, 19:04

Kiedyś walczyłem z tym w ASO dostałem taką odpowiedz. Podwyższone obroty wynikają z podgrzewania katalizatora, po dłuższym postoju silnik musi nabrać temperatury do pracy, natomiast za dziwny dźwięk odpowiada fazator. Wszystko jest w normie, jeśli objawy ustępują po ok 15 do 20 sekund od rozruchu i nie występują przy ponownych rozruchach ciepłego silnika.Jak ten dźwięk się pojawi zgaś szybko auto i go ponownie odpal .Zobaczysz czy ten odkurzacz się pojawi :-D
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: Dziwny odgłos po postoju, czy to turbo ?

Postprzez ggregorii » 15 sierpnia 2018, 20:14

Hm no dobra ale dla czego nie było tego cały czas. Fakt dziennie robię po 20km z tym 10 w jedna i 10 w drugą . Drugi fakt ze były upały po 35 stopni a teraz się ochłodziło. Zauważyłem ze jak odpalę i obroty są coś kolo 1000tys to tak się dzieje. Czasem odpalam i mam od razu 700. Moze faktycznie to od temp i małych przebiegów . Trochę mnie to męczy bo jeden koleś w golfie miał tak samo i pozmieniał te oringi i jak ręką odjął.Jutro spróbuje wyłączyć i włączyć
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość