Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

zużycie oleju i płynu chłodniczego

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

zużycie oleju i płynu chłodniczego

Postprzez lookpo » 1 września 2018, 20:00

Witam,
2 miesiące temu kupiłem Leona 1.2 TSI z 2015 roku. Przez ten czas przejechałem 2 tys kilometrów, stan oleju obniżył sie z max do połowy skali a stan płynu chłodniczego z max do min. Czy to są akceptowalne wartości ?
Zobacz Profil
lookpo
Stella
Stella
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 czerwca 2018, 10:22
Region: zagranica
Auto: Seat Leon 1.2 Tsi
Silnik: benzyna inny

Reklama

Re: zużycie oleju i płynu chłodniczego

Postprzez adrusek » 1 września 2018, 20:23

może trochę pomoże Tobie ten temat :

http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... &start=100
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
adrusek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 751
Dołączył(a): 3 lutego 2016, 23:05
Lokalizacja: DGR
Region: dolnośląskie
Auto: Q5
Silnik: CJXA 2.0

Re: zużycie oleju i płynu chłodniczego

Postprzez Lasin » 2 września 2018, 22:51

lookpo napisał(a):Witam,
2 miesiące temu kupiłem Leona 1.2 TSI z 2015 roku. Przez ten czas przejechałem 2 tys kilometrów, stan oleju obniżył sie z max do połowy skali a stan płynu chłodniczego z max do min. Czy to są akceptowalne wartości ?
Jaki masz przebieg ? Wiesz jak wcześniej był wymieniany olej ? Ja mam 1.2 TSI od 3 mcy (nowy). Pierwszą wymianę zrobiłem przy 3,8 kkm nie zauważyłem ubytku. Teraz mam 7,2 kkm i też nie widzę spadku. 60% trasy to autostrady, często okolo 160 km/h. Do 3 kkm nie jeździłem wyżej niż 3500 obr/min. Spadku płynu chłodzącego nie zauważyłem.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Zobacz Profil
Lasin
Stella +
Stella +
 
Posty: 47
Dołączył(a): 5 czerwca 2018, 09:22
Region: dolnośląskie
Auto: Leon ST Copa
Silnik: benzyna turbo inny

Re: zużycie oleju i płynu chłodniczego

Postprzez lookpo » 4 września 2018, 13:32

Przebieg to 20kkm
Zobacz Profil
lookpo
Stella
Stella
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 czerwca 2018, 10:22
Region: zagranica
Auto: Seat Leon 1.2 Tsi
Silnik: benzyna inny

Re: zużycie oleju i płynu chłodniczego

Postprzez Lasin » 4 września 2018, 23:21

lookpo napisał(a):Przebieg to 20kkm
Rozumiem, że z racji wieku olej był wymianiany już conajmniej raz ? Jezeli chodzi o olej to jak dla mnie trochę dużo (zależy jak i w jakich warunkach jeździsz) go bierze, jednak wg zapisów instrukcji bedzie ok. Jak poczytasz wątki o 1.2 tsi to sa dużo gorsze przypadki, co do płynu to nie słyszałem by tak znikał. Jesteś pewien, że dobrze mierzysz poziom oleju ? Ja zauważyłem , że u mnie po odczekaniu 2h wynik jest bardziej powtarzalny niż bezpośrednio 10 minut po zgaszeniu.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Zobacz Profil
Lasin
Stella +
Stella +
 
Posty: 47
Dołączył(a): 5 czerwca 2018, 09:22
Region: dolnośląskie
Auto: Leon ST Copa
Silnik: benzyna turbo inny


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość