Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

ucieka płyn chłodniczy

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

ucieka płyn chłodniczy

Postprzez Leon1975 » 29 sierpnia 2018, 17:05

Cześć,
Byc moze temat był juz na tapecie ale ja znaleźć nie mogę konkretnych informacji czy mieliście taki problem , silnik 1,8 , raz w miesiącu muszę dolać płynu, co i jak sprawdzić co jest tego przyczyna?, ktoś z tym już walczył? z góry dziękuję za pomoc.
Zobacz Profil
Leon1975
Stella +
Stella +
 
Posty: 55
Dołączył(a): 24 stycznia 2014, 21:35
Auto: Leon III 1.8 TSI
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Reklama

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez Sebool2006 » 29 sierpnia 2018, 17:48

Wadliwa obudowa termostatu? Z tego co wiem duża przypadłość Leonów 5F. Wymieniali w ASO na gwarancji
Było niebieskie 1M 1.8 AGN 125km
Poszła całka w czarne 1P FR 2.0 BWA TFSI 2++ :(
Jest biturbo ;)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Sebool2006
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 5866
Dołączył(a): 16 stycznia 2010, 23:44
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez Leon1975 » 29 sierpnia 2018, 17:53

termostat miałem już wymieniany ponad 2 lata temu na gw, płyn tak naprawdę uciekał od samego początku , nie tak szybko jak teraz ale jednak, na gw dolali , ja głupi nie pociągnąłem tematu dalej ........
Zobacz Profil
Leon1975
Stella +
Stella +
 
Posty: 55
Dołączył(a): 24 stycznia 2014, 21:35
Auto: Leon III 1.8 TSI
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez kubasek11 » 2 września 2018, 10:47

Wadliwa pompa, wymiana na gwarancji
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kubasek11
Signo
Signo
 
Posty: 171
Dołączył(a): 18 lutego 2008, 00:05
Lokalizacja: Łódź
Region: łódzkie
Auto: Cupra ST 4Drive
Silnik: CJXA 2.0

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez ManX » 19 października 2018, 11:53

Trochę odkop. Mnie w tym tygodniu ten problem dopadł. Najpierw widziałem plamy na podjeździe, a jak otworzyłem maskę, to zobaczyłem że płynu mi ubyło i z każdym dniem było go coraz mniej. Winna była wadliwa obudowa termostatu, która popuszczała płyn. W ASO powiedzieli, że to typowe w tym silniku. Niektórym pada prędzej, niektórym później. Naprawiają wymieniając część na identyczną, więc problem może się powtarzać w przyszłości. Na gwarancji koszt pokrywa producent samochodu, a jeśli wystąpi po gwarancji, a samochód jest serwisowany w ASO to też można liczyć na dobrą wolę.
Zobacz Profil
ManX
Stella
Stella
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 lipca 2016, 12:15
Lokalizacja: Warsaw
Region: mazowieckie
Auto: Leon Cupra ST 4drive
Silnik: CJXC 2.0

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez B3N » 20 października 2018, 11:38

Obudowa Termostatu pęka. Zapytaj czy mają część na stanie lub szybko sprowadzą. U mnie auto stało około 30 dni...bo nie mieli części.
Temat powinni znać...a jak nie to poznają. Powiedź że to znany problem.
Zobacz Profil
B3N
Sport
Sport
 
Posty: 568
Dołączył(a): 21 października 2014, 09:17
Auto: SEAT LEON 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez pingor » 20 października 2018, 16:33

Jakie roczniki i silniki dopada ten problem ? MY17 też ?
Zobacz Profil
pingor
Stella +
Stella +
 
Posty: 85
Dołączył(a): 23 grudnia 2017, 19:38
Auto: LEON ST 2017
Silnik: benzyna turbo inny

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez B3N » 21 października 2018, 09:51

Mój MY 2014, ale to wcale nie znaczy że MY17 nie ma tego problemu :)
MY17 zapewne wyprodukowany w 2016, a ktoś mówił że VAG zmienił dostawce wadliwego elementu ale od kiedy to nie wiem i tylko spekuluje.
Oczywiście może być to coś innego, ale często okazywało się to że problemem jest pękająca obudowa termostatu.
Zobacz Profil
B3N
Sport
Sport
 
Posty: 568
Dołączył(a): 21 października 2014, 09:17
Auto: SEAT LEON 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez marekwar » 21 października 2018, 12:03

MY17 produkowany był, o ile pamiętam, do sierpnia 2017. Ja mam MY17 z maja 2017.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marekwar
Sport
Sport
 
Posty: 854
Dołączył(a): 23 marca 2017, 21:16
Region: łódzkie
Auto: Leon ST Xcellence
Silnik: benzyna 1.4

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez ManX » 22 października 2018, 13:17

B3N napisał(a):Obudowa Termostatu pęka. Zapytaj czy mają część na stanie lub szybko sprowadzą. U mnie auto stało około 30 dni...bo nie mieli części.
Temat powinni znać...a jak nie to poznają. Powiedź że to znany problem.

W moim przypadku ta część była na następny dzień. Podobno na początku tego roku był poważny problem z dostępnością i trzeba było czekać parę tygodni na część.
Ja mam z początku MY 17 i mi pękło po nieco ponad 2 latach.

pingor napisał(a):Jakie roczniki i silniki dopada ten problem ? MY17 też ?

Z tego co mi doradca serwisowy mówił, to problem pojawia się w 1.8 TSI i 2.0 TSI, ale jakich roczników to nie wiem.
Zobacz Profil
ManX
Stella
Stella
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 lipca 2016, 12:15
Lokalizacja: Warsaw
Region: mazowieckie
Auto: Leon Cupra ST 4drive
Silnik: CJXC 2.0

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez pingor » 22 października 2018, 14:25

ManX napisał(a):
B3N napisał(a):Obudowa Termostatu pęka. Zapytaj czy mają część na stanie lub szybko sprowadzą. U mnie auto stało około 30 dni...bo nie mieli części.
Temat powinni znać...a jak nie to poznają. Powiedź że to znany problem.

W moim przypadku ta część była na następny dzień. Podobno na początku tego roku był poważny problem z dostępnością i trzeba było czekać parę tygodni na część.
Ja mam z początku MY 17 i mi pękło po nieco ponad 2 latach.

pingor napisał(a):Jakie roczniki i silniki dopada ten problem ? MY17 też ?

Z tego co mi doradca serwisowy mówił, to problem pojawia się w 1.8 TSI i 2.0 TSI, ale jakich roczników to nie wiem.


Ciekawe. 2017 rok - po nieco dwoch latach pękło. Hmm mamy 2018 rok jeszcze wiec ciekawe stwierdzenie
Zobacz Profil
pingor
Stella +
Stella +
 
Posty: 85
Dołączył(a): 23 grudnia 2017, 19:38
Auto: LEON ST 2017
Silnik: benzyna turbo inny

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez metzz » 22 października 2018, 14:53

Początki MY17 to druga połowa roku kalendarzowego 2016 ;)

MY to rok modelowy i nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym.
Zobacz Profil
metzz
Signo
Signo
 
Posty: 167
Dołączył(a): 7 listopada 2017, 18:35
Lokalizacja: Gdańsk / Toruń
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna turbo inny

Re: ucieka płyn chłodniczy

Postprzez ManX » 4 listopada 2018, 21:34

pingor napisał(a):Ciekawe. 2017 rok - po nieco dwoch latach pękło. Hmm mamy 2018 rok jeszcze wiec ciekawe stwierdzenie

Napisałem MY, a nie rocznik. Rok modelowy zmienia się wcześniej niż rok kalendarzowy. Samochód mam z września 2016, ale to już rok modelowy 2017. Teraz już będziesz wiedział na przyszłość czym się różni MY od rocznika ;)
Zobacz Profil
ManX
Stella
Stella
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 lipca 2016, 12:15
Lokalizacja: Warsaw
Region: mazowieckie
Auto: Leon Cupra ST 4drive
Silnik: CJXC 2.0


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość