przez B3N » 10 stycznia 2019, 13:39
Nagraj dźwięk.
Żeby sprawdzić czy to świst z pod maski silnika, to jedź na autostradę, rozpędź się do 140, wbij na luz...auto zacznie hamować do tych 100 km/h a ty nabij te 2.5k obrotów i trzymaj je tak i zobacz czy śwista. Wtedy będziesz wiedział czy jest to stricte związane z silnikiem , obrotami i obciążęniem na silniku /turbo.
Zobaczysz czy problem jest ewidentnie związany z prędkością , obrotami i silnikiem.
Jakby nie patrzeć turbo jest bardziej na prawo samochodu, więc to może jakaś nieszczelność przy tego typie obciążenia silnika i prędkości.
Ja u siebie zauważyłem że jak przyśpieszam do turbina jak jest zimna to jakby daje taki 'dragający' dźwięk.