Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Wolny start leon cupra dsg

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Wolny start leon cupra dsg

Postprzez zenek123 » 11 czerwca 2019, 15:31

Witam,

Mam leona cupre 300 ST Dsg 4drive.

Od jakiegoś czasu zauwazylem ze skrzynia w trybie comfort jest bardzo ospala. Na polozeniu R normalnie rusza, a na D wolno wkreca sie na obroty.

Czy macie jakies sugestie.

Z gory dziękuję

-- 11 czerwca 2019, 15:31 --

Dodam ze samochód ma 3 tys km.
Zobacz Profil
zenek123
Stella
Stella
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 stycznia 2019, 14:21
Region: pomorskie
Auto: Cupra
Silnik: CJXA 2.0

Reklama

Re: Wolny start leon cupra dsg

Postprzez marekwar » 11 czerwca 2019, 15:42

Nie mam Cupry ale ostatnio jechałem Superbem z 300KM w trybie komfort i zdziwiła mnie ospałość. W standardowym trybie odzyskał moc.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marekwar
Sport
Sport
 
Posty: 854
Dołączył(a): 23 marca 2017, 21:16
Region: łódzkie
Auto: Leon ST Xcellence
Silnik: benzyna 1.4

Re: Wolny start leon cupra dsg

Postprzez wanraf89 » 11 czerwca 2019, 17:11

Zresetuj skrzynie. Jest gdzies opisane jak zrobic reset. Wtedy skrzynia odzyskuje ustawienia fabryczne i uczy sie od nowa. Pojezdzij ciut dynamiczniej to i skrzynia szybciej bedzie pracowac.
Zobacz Profil
wanraf89
Signo
Signo
 
Posty: 108
Dołączył(a): 31 maja 2017, 04:45
Auto: Cupra300 2017
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wolny start leon cupra dsg

Postprzez ramzei » 13 czerwca 2019, 18:15

wanraf89 napisał(a):Zresetuj skrzynie.

Toś mnie zaciekawił... :?: :?: Jak to się robi?
Był Leon ST FR 1.4 125 emotion red
Jest Leon ST Cupra 300 4Drive nevada white
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ramzei
Sport
Sport
 
Posty: 408
Dołączył(a): 20 grudnia 2015, 12:21
Region: małopolskie
Auto: Leon ST Cupra 4Drive
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wolny start leon cupra dsg

Postprzez wanraf89 » 14 czerwca 2019, 05:45

Zobacz Profil
wanraf89
Signo
Signo
 
Posty: 108
Dołączył(a): 31 maja 2017, 04:45
Auto: Cupra300 2017
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wolny start leon cupra dsg

Postprzez ramzei » 14 czerwca 2019, 14:28

wanraf89 napisał(a):https://www.google.pl/search?q=reset+dsg+gearbox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari


Ok a może jakiś sposób przez obd11?
Był Leon ST FR 1.4 125 emotion red
Jest Leon ST Cupra 300 4Drive nevada white
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ramzei
Sport
Sport
 
Posty: 408
Dołączył(a): 20 grudnia 2015, 12:21
Region: małopolskie
Auto: Leon ST Cupra 4Drive
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wolny start leon cupra dsg

Postprzez wanraf89 » 15 czerwca 2019, 04:34

Przez obd11 nie mam pojecia.
Zobacz Profil
wanraf89
Signo
Signo
 
Posty: 108
Dołączył(a): 31 maja 2017, 04:45
Auto: Cupra300 2017
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wolny start leon cupra dsg

Postprzez lechu_stg » 15 czerwca 2019, 20:32

zenek123 podjedź do Plichty w Gdyni lub w Gdańsku i niech Ci zrobią adaptację skrzyni od nowa. Jak auto ma 3 kkm to nic takiego nie powinno się dziać i jeździł dynamiczniej Cuprą ;)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
lechu_stg
Signo
Signo
 
Posty: 153
Dołączył(a): 26 grudnia 2016, 11:28
Auto: Szybkie
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wolny start leon cupra dsg

Postprzez servo » 26 czerwca 2019, 23:17

zenek123 napisał(a):skrzynia w trybie comfort jest bardzo ospala. Na polozeniu R normalnie rusza, a na D wolno wkreca sie na obroty.

Jeśli wolno sie wkręca na obroty - to chyba silnik jest ospały a nie skrzynia?
Ospałą skrzynia zmieniałaby bieg w minutę. A jak bieg już jest zapięty - to silnik odpowiada za wkręcanie się na obroty (no, chyba, ze limitery na skrzyni dławią moment, bo się sprzęgła ślizgają).
Z drugiej strony - chcesz dynamicznie jeździć - to wrzuć tryb "normal", albo "cupra" ;)
Zobacz Profil
servo
Sport
Sport
 
Posty: 236
Dołączył(a): 13 lipca 2018, 16:00
Region: dolnośląskie
Auto: Leon FR 5D 2018
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Wolny start leon cupra dsg

Postprzez mczelny2401 » 1 lipca 2019, 13:56

ramzei napisał(a):
wanraf89 napisał(a):https://www.google.pl/search?q=reset+dsg+gearbox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari


Ok a może jakiś sposób przez obd11?

Wchodzisz w skrzynię DSG i tam w nastawy podstawowe i następnie cofanie wszystkich wartości wyuczonych (nie testowałem tylko znalazłem to ustawienie)
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości