Wymiana akumulatora 1.4?
Tak z czystej ciekawości... ktoś wymieniał akumulator w 1.4 benzynie? Kojarzę jakieś opisy z instrukcji obsługi że niby nie wolno tego robić standardowo samemu tylko komputer trzeba podpinać i coś tam kombinować?
rafko1 napisał(a):Pytanko czy odpięcie klemy na pewien czas zablokuje media plus?
SCh napisał(a):Exide ISO 915 105 a
kapitan silver napisał(a):SCh napisał(a):Exide ISO 915 105 a
To chyba nie AGM więc nie powinien jeżdzić w twoim aucie. A procedura wymiany w 1.4 jest taka sama jak w polonezie czy fiacie 126p![]()
Nie trzeba nic kodować.
SCh napisał(a):Chyba niekonieczie, masz rację, bo mój jest EFB:
Mam Start stop - myślę, że fabryka wsadzała AGM.wesol napisał(a):jaki masz aku? agm efb czy zwykly?
wesol napisał(a):to powinien jeszcze podzialac ze 5 lat. jakbys jeszcze pod naklejka odkrecil korki i wlał wody destylowanej z odrobiną elektrolitu po nawet 30 ml do kazdej celi to posluzy jeszcze 10 lat.
wesol napisał(a):Aku naładuj i to się robi nawet okresowo co np 2-3 miesiące względnie co pół rok czy rok jak się nie ma problemów a co dopiero z takimi efektami jak masz.
wesol napisał(a):Jakim prostownikiem dysponujesz?
obek napisał(a):Może pytanie banalne ale jak go naładować? Dolewa się się wody demineralizowanej ? Coś odpinać ? W serwisie powiedzieli, że klem nie odłaczać bo pójdzie błąd. Jak odłączę aku to nie zamknę samochodu
Yamakasi napisał(a):kiedy auto jest zgaszone to aku ma 12,2V
Yamakasi napisał(a):adowanie jest w normie i oscyluje oko 13,8V -14V.
Yamakasi napisał(a):Przyjaciel jeszcze mi poradził, żeby podłączyć multimetr i żeby druga osoba odpaliła auto i zobaczyć jak bardzo napięcie spadnie.
Yamakasi napisał(a):jakie wartości w jakich sytuacjach powinny się pokazywać na multimetrze
Yamakasi napisał(a):Co do odpalenia auta z zapiętym woltomierzem to test ten ma pokazać czy aku nie ma uwalonych cel. Jeśli napięcie spadnie poniżej 10V na rozruchu to znaczy, że aku umiera.

oczkolek napisał(a):Przy S/S nie odłączasz.
Yamakasi napisał(a):oczkolek napisał(a):Przy S/S nie odłączasz.
Czyli można ładować na zapiętych klemach? Swoją drogą od czasu wyjechania z salonu mam wyłączony S/S
Tak to ma u nas wyglądać jak by co Yamakasi napisał(a):no tak ale tak na mega chłopski rozum prostownik daje większy prąd i nie chcę aby jakaś elektronika pier...
mczelny2401 napisał(a):Tak to ma u nas wyglądać jak by co
mczelny2401 napisał(a):https://allegro.pl/oferta/ladowarka-victron-blue-smart-ip65-10a-12v-blutooth-10205345644
Ceną się nie sugeruj po to taka pierwsza lepsza aukcja , głównie mi o model chodziło taki jak ja mam. Klem nie odpinam bo nie ma takiej potrzeby przy tego typu ładowarce. Klema ujemna jest podpięta do tej specjalnej masy na powiększeniu zdjęcia widać