Strona 1 z 1

Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 13 czerwca 2017, 17:11
przez szeftig
W ciągu ostatnich 2 dni ubyło w zbiorniczku ok. 0.5l płyny chłodzącego. Zauważyłem małą kałużę w garażu i po odkręceniu osłony silnika zauważyłem, ze płyn ubywa spod termostatu. Kapie na półoś i skrzynię. Ktoś wcześniej miał podobny sytuację? Stawiam że to uszczelka
Dodam że silnik 1.4 140 CHPA po programie w CS na 182km 323Nm i nie wiem czy kontaktować się od razu z serwisem, bo jeszcze mam rok gwarancji.

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 13 czerwca 2017, 17:50
przez czapel
juz nie masz gwarancji....
zobacz przewody albo termostat do wymiany, podobno czesty przypadek

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 13 czerwca 2017, 18:14
przez maciek89
Standard, u mnie już była wymieniana obudowa termostatu (wykonana z lipnego plastiku dlatego potrafi puszczać). Problem jest znany i robią naprawę gwarancyjną od strzała. Ja tylko powiedziałem na przeglądzie, że 2 razy dolewałem płyn i gość od razu zamówił części i umówiliśmy się na termin. Jest szansa, że nie sprawdzą, że masz czipsa, a jak się zorientują to najwyżej zabulisz za części i robociznę. Nie wiem jak w 1.4 ale w dwulitrówkach praktycznie na cały dzień trzeba zostawić auto, bo jest dużo rozbierania, więc mogą sobie trochę policzyć...

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 13 czerwca 2017, 22:16
przez szeftig
To że w teorii mam gwarancję to już wiem od lipca zeszłego roku odkąd wyjechałem od Kompotów :P
Pytanie jest czy w takim wypadku jak usterka dosyć powszechna czy wpinają auto pod kompa
Zadzownie i się dowiem. Najgorsze jest to, że nie mam nigdzie nagranych seryjnych map silnika :/ zresztą pytałem chyba wtedy o to Patryka z CS to powiedział, że to że w mapach było grzebane jest już nie do ukrycia

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 14 czerwca 2017, 12:06
przez raflo83
lepiej się nie pytaj, tylko podjedź do serwisu i powiedz, że mają naprawić i tyle. Jest duża szansa, że nie dojdą do tego, że program jest obecnie. Pytając tylko ryzykujesz.

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 15 czerwca 2017, 12:23
przez szeftig
Wiadomo że nikogo w ASO nie będę pytał. Ale skąd pewność że jak zaczną grzebać w kompie to nie zmienią mapy na seatowskie ? Nie mam pojęcia czy zanim cokolwiek dłubią to dzwonią i pytają o zgodę na zmiany, a nie chce żeby kasa wydana na mapy była zmarnowana przez jakąś głupią obudowę termostatu..

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 15 czerwca 2017, 20:15
przez marpit
Pojedziesz i program wgrają Ci ponownie za drobna opłatą. Wg mnie przy wymianie obudowy nie maja podstaw do aktualizacji softu.
Bardziej martwił bym się czy nie zapłacisz za wymianę obudowy.

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 15 czerwca 2017, 22:07
przez szeftig
Problem w tym, że Patryk mi ich nigdzie nie zapisał. Kto im zabroni wpinać się do kompa ?
Z jakiej racji ? auto na gwarancji

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 16 czerwca 2017, 07:18
przez marpit
Na pewno ma u siebie program, jak nie to jedź zgra i tyle.
Jak podepną to już możesz nie mieć gwarancji o czym już było pisane wiele razy i wtedy śmiało możesz im powiedzieć aby nie usuwali. Z drugiej strony po podpięciu nie muszą nic aktualizować bo może nie będzie potrzeby, mogą nawet nie zauważać po podpięciu?
Pewnie wiele osób jest ciekawych czy wykryją i czy po gwarancji :)

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 29 lipca 2017, 08:58
przez szeftig
Dzięki za pomoc
Skontaktuje się z Patrykiem, żeby się zabezpieczyć co do mapy silnika na wszelki wypadek. Umówię się na wizytę w ASO i dam znać jak się sprawa zakończyła. Pozdro

-- 26 lipca 2017, 16:36 --

Leon dopiero we wtorek trafił na serwis i już wczoraj otrzymałem info, że winą wycieków były wadliwe uszczelki. Decyzja - wymiana uszczelek na nowe. Niby obudowa jest ok o.O Do maja gwarancja więc jak ma się posypać to oby w okresie gwarancyjnym. Pozdro

-- 29 lipca 2017, 08:58 --

Jednak usterka nie została usunięta :-( :-x :-x Po dwóch dniach od odebrania samochodu z serwisu i przejechaniu 30km znowu ubytek płynu poniżej minimalną granicę ...

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 29 lipca 2017, 13:12
przez maciek89
Może się układ odpowietrzył? Chociaż trochę szybko. U mnie po wymianie obudowy ok 5tys km pokonane i poziom płynu nie spadł.

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 29 lipca 2017, 23:54
przez Lord_Nikkon
Zależy jak mocno nagrzało się auto i czy w ASO chociaż nagrzali auto aby zwiększone ciśnienie (termodynamika cieczy) aby wypchnęło powietrze. Jak wymieniałem w Civicu chłodnice to chyba przez miesiąc dolewałem płynu bo jakoś w Hondzie zapomnieli o zaworze i wszystko uciekało przez zbiorniczek wyrównawczy.

Jeśli nie masz płynu na podłodze to układ się odpowietrza. Jedź do ASO niech dadzą ci do butelki po Pepsi z litry płynu jaki lali podczas wymiany i uzupełniaj. Ważne aby silnik się dobrze nagrzewał.

Re: Wyciek płynu chłodzącego 1.4 140KM

PostNapisane: 1 sierpnia 2017, 21:44
przez szeftig
Miałem płyn na podłodze, wyciek był ewidentny
Po rozmowie telefonicznej z serwisem została wymieniona cała "pompa" - wg. mnie chodzi o termostat. Jutro prawdopodobnie odbieram Leona to dam znać jakiej informacji zasięgnąłem