Strona 1 z 1

1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 10 lipca 2017, 10:24
przez michal1326
Cześć,

Zauważyłem ostatnio, iż przy małych obrotach, przy lekko naciskanym gazie pojawia się charakterystyczny dźwięk - coś jakby klekotanie. W momencie, gdy dodam więcej gazu dźwięk ustępuje.

Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Planuję podjechać do serwisu, jednak wolałbym coś więcej wiedzieć na temat ewentualnych przyczyn.

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 11 lipca 2017, 19:52
przez Lord_Nikkon
Może łożyskowanie na sprzęgle. Czy dźwięk zawsze jest słyszalny na małych obrotach czy tylko np podczas rozgrzewania. Jaki przebieg auta.

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 13 lipca 2017, 15:23
przez michal1326
Lord_Nikkon napisał(a):Może łożyskowanie na sprzęgle. Czy dźwięk zawsze jest słyszalny na małych obrotach czy tylko np podczas rozgrzewania. Jaki przebieg auta.


"Klekotanie" słychać każdorazowo przy małych obrotach, niezależenie od tego czy silnik jest rozgrzany, czy nie.

Przebieg to ponad 23 tys.

-- 13 lipca 2017, 15:23 --

Jestem po wizycie w autoryzowanym serwisie - na chwilę obecną wg. nich wszystko wygląda w porządku.

Sprawdzili przewody paliwowe, odłączanie cylindrów, podpięli pod kompa- nic nie wyszło.

Mam obserwować i w razie pogorszenia przyjechać i zostawić auto. Ogólnie nie wiedzieli za bardzo co może być przyczyną i trochę bagatelizowali moje spostrzeżenia.

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 16 lipca 2017, 00:23
przez soolek
To klekotanie to pewnie praca na 2 cylindrach. Wyświetla się wtedy ikonka ECO na zegarach.

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 16 lipca 2017, 07:34
przez AKa
Nalej cywilizowanego paliwa- powinno ustąpić. U mnie notorycznie 1.8 klepie jak stary diesel pod dużym obciążeniem i niskich obrotach- jeżeli zaleję FS z sympatycznej stacji z muszlą w logo. Po orlenowskim 95 zdarza się sporadycznie.

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 16 lipca 2017, 13:28
przez poli_x
Jeśli masz zalanego Castrola go go zmień, kiedys w BMW tez doszukiwałbym się objawów cykań, klekotań itd. A problem okazał się Castrol.

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 17 lipca 2017, 09:36
przez michal1326
AKa napisał(a):Nalej cywilizowanego paliwa- powinno ustąpić. U mnie notorycznie 1.8 klepie jak stary diesel pod dużym obciążeniem i niskich obrotach- jeżeli zaleję FS z sympatycznej stacji z muszlą w logo. Po orlenowskim 95 zdarza się sporadycznie.


Jeśli to rzeczywiście może być kwestia paliwa to przydałoby się podpiąć kablem i sprawdzić logi.

Niestety nie ma kabla do CAN, pytanie, czy jest ktoś z Krakowa lub okolic, z kim mógłbym się spotkać, żeby sprawdzić logi?

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 1 października 2017, 17:55
przez dar3k
Też to słyszałem. W serwisie powiedzieli, że tak ma być. Jeżdzę :mrgreen:

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 1 października 2017, 22:01
przez alehandro
Próbowałeś włączyć na 2-3 minuty i wyłączyć klimę? Dźwięk powinien wtedy zniknąć lub się pojawić.

Mniemam, że wciskanie sprzęgła nic nie zmienia.

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 20 grudnia 2017, 20:53
przez jpiecuch
Podłącze się pod ten temat by nie zaczynać nowego a silnik się zgadza. Mam specyficzny objaw wibracji/drgań:

- przejechanie 30 tysięcy (cały czas na Pb95)
- zacząłem to odczuwać gdy temperatury spadły w okolice 4 stopni i mniej, jednocześnie zmieniłem opony na nowe zimowe nieświadomy jeszcze tych wibracji (nie wiem czy jest jakaś korelacja)
- wibracje pojawiają się tylko w trybie ECO
- przy obrotach poniżej 2000/min (powyżej 2000 nie ma wibracji)
- przy delikatnym przyśpieszaniu
- ustępują natychmiast po przejściu na tryb 4 cylindrowy
- najbardziej wyczuwalne przy jeździe pod wzniesienie (gdy jadę z górki praktycznie ich nie ma)
- wyczuwalne na kierownicy i pedale gazu

Zna ktoś taki przypadek? A może jakieś podejrzenia co to może być?

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 20 grudnia 2017, 20:56
przez sdss
Tttm

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 20 grudnia 2017, 22:11
przez ggregorii
A nie stuka ci dwu masa ? u mnie tak jest na wolnych " tuktuktuktuk " :)

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 21 grudnia 2017, 08:35
przez jpiecuch
Na wolnych obrotach jest cicho i błogo (prawie jakby był wyłączony).

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 21 grudnia 2017, 09:52
przez soolek
Nie szukaj dalej - TTTM jak kolega napisał wyżej. Silnik pracujący na 2 cylindrach w trybie eco musi wibrować bardziej niż na 4 cyl.
Dlatego zaleca się jazdę z wciśniętym pedałem gazu :-)

Re: 1.4 TSI 150 KM - dziwny dźwięk przy małych obrotach

PostNapisane: 21 grudnia 2017, 10:01
przez jpiecuch
Tak sądziłem. Dzięki za info!